Dahlia
28.06.09,20:45
Dobrý deň,
chcela by so Vás poprosiť o pomoc.
Toto je vec, ktorú potrebujem k štátnici, lenže k norme sa bohužiaľ neviem nikde dostať. Keďže nie som z BA, tak mi veľmi nepomôže ani tá vedecká knižnica. :-(
Ak by ste mi niekto vedeli poradiť, budem veľmi vďačná.
bv_alexandra
28.06.09,18:48
Dahlia ak ti to pomôže môžem sa zajtra v práci pozrieť či máme túto normu. Napíš však čo by si presne potrebovala;)
Kazu
28.06.09,18:58
Ak by bv alexandra nemala, na tvojom mieste by som skúsila získať informácie v Technickom a skúšobnom ústave stavebnom v BA. Myslím si, že niekto ochotný by sa tam určite našiel.
Dahlia
28.06.09,19:58
Dahlia ak ti to pomôže môžem sa zajtra v práci pozrieť či máme túto normu. Napíš však čo by si presne potrebovala;)


ďakujem.
oponent chcel, aby som z normy vycitovala princípy ukladania betónovej zmesi do debenia. neviem, čo pod tým myslel, lebo vo všeobecnosti tie princípy viem, učili sme sa to, a myslím, že sa to odvíja od tej normy.
ak sa ti niečo podarí nájsť ohľadne toho ukladania, budem vďačná, ak nie, nevadí, okomentujem to tým, čo som sa naučila. :-)
Kazu
29.06.09,05:26
Neviem prečo ale môj antivir mi pri príspevkoch od Kazu a bv- alexandra vyhodil upozornenie.sprostá reklama , to tu doteraz nebolo.

No sprostá možno, ale reklama určite nie som. Nech ma tvoj antivír neuráža :D:D
bv_alexandra
29.06.09,05:59
Takže tú normu mám, ale má 44strán. Ked si pozerám obsah tak tam nie je nikde písané o princípoch kladenia. Skús ma naviesť a ja ti pomôžem. Určite je to STN EN 206-1, nie je tam ešzte nejaké číslo napr 206-1/A1?Našla som betonovanie ale v STN732400, Zhotovovanie betonových konštrukcii Časť1 -- spoločné ustanovenia.
Dahlia
29.06.09,18:14
Takže tú normu mám, ale má 44strán. Ked si pozerám obsah tak tam nie je nikde písané o princípoch kladenia. Skús ma naviesť a ja ti pomôžem. Určite je to STN EN 206-1, nie je tam ešzte nejaké číslo napr 206-1/A1?Našla som betonovanie ale v STN732400, Zhotovovanie betonových konštrukcii Časť1 -- spoločné ustanovenia.

Nie, práveže žiadna časť tam nie je určená. Volala som so známym z praxe, ten mi povedal, čo treba dodržiavať, tak sa asi budem oháňať tým. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale načo od nás chcú normu, keď sa k nej aj tak nedostaneme.
Ale ďakujem, si veľmi zlatá.
220870
29.06.09,18:45
No sprostá možno, ale reklama určite nie som. Nech ma tvoj antivír neuráža :D:D
Pardón .Nemyslel som to osobne.Za to môže správca stránky .
Kazu
30.06.09,05:13
Pardón .Nemyslel som to osobne.Za to môže správca stránky .

Však som to osobne ani nebrala, ja som sa na tom dobre zasmiala :D