slnce
28.06.09,20:56
Jedna moja známa robí to, že každý rok do 30. 6. zruší živnosť a za pár dní ju zasa založí, kvôli tomu, aby sa vyhla plateniu odvodov do sociálnej poisťovne. Chcem sa spýtať, či je také niečo legálne a či jej nehrozí nejaké riziko - pokuta, alebo nejaký postih, keď jej na to niekto príde trebars po 20 rokoch, že vôbec neplatila odvody do soc. poiťovne. Vopred ďakujem za odpoveď.
Braňo
28.06.09,18:59
Legálne je všetko, čo zákon umožňuje.
Jozef Mihál
28.06.09,19:06
Ja to napíšem inak: všetko, čo občanovi zákon nezakazuje, je legálne. Teda aj vyššie uvedený postup.
Stanislav 1975
28.06.09,19:06
Jedna moja známa robí to, že každý rok do 30. 6. zruší živnosť a za pár dní ju zasa založí, kvôli tomu, aby sa vyhla plateniu odvodov do sociálnej poisťovne. Chcem sa spýtať, či je také niečo legálne a či jej nehrozí nejaké riziko - pokuta, alebo nejaký postih, keď jej na to niekto príde trebars po 20 rokoch, že vôbec neplatila odvody do soc. poiťovne. Vopred ďakujem za odpoveď.
No legálne to síce je ale tá tvoja známa moc inteligenciou asi nevyniká-síce je možno vytešená, že nič neplatí , ALE- keď by ju postihla nejaká dlhodobejšia péenka, alebo nejaký úraz- hneď by ju smiech prešiel- a to nehovorím o jej budúcom dochodku- jediná s kym vypečie je ona sama...Takže nech len ďalej špekuluje-ona na to doplatí...:mee:
Melnick
28.06.09,19:10
Ááále Stanko, tomu vreckovému, čo jej vyjde z minimálnych odvodov Ty hovoríš dôchodok? :D:D:D
Jozef Mihál
28.06.09,19:13
Ak je poistenie v SP také výhodné, prečo SP nemá 5 miliónov dobrovoľne dôchodkovo poistených osôb? A naopak prečo sa z povinného poistenia v SP snaží väčšina ľudí vyvliecť?
Stanislav 1975
28.06.09,19:15
Ááále Stanko, tomu vreckovému, čo jej vyjde z minimálnych odvodov Ty hovoríš dôchodok? :D:D:D
ááále kmotrička, tak ok-vykašlime sa na to všetci- robme to takto všetci a potom teda nech to naše krásne Slovensko zkrachuje- však musíme aj niečo dať a nielen brať- tak potom fakt zrušme tie povinné odvody a nech si sporí každý sám kolko a kde chce...
Stanislav 1975
28.06.09,19:16
Ak je poistenie v SP také výhodné, prečo SP nemá 5 miliónov dobrovoľne dôchodkovo poistených osôb? A naopak prečo sa z povinného poistenia v SP snaží väčšina ľudí vyvliecť?
Jožko, lebo veĺa ludí len špekuluje...
Melnick
28.06.09,19:21
ááále kmotrička,

:):):):):):)

mimotemydávno som tu " nevidela" moje krsniatko K. :)
Stanislav 1975
28.06.09,19:31
:):):):):):)

mimotemydávno som tu " nevidela" moje krsniatko K. :)
Ja som tu,len ty sem viac menej chodíš večer-ja skor cez deň- krstniatko ti už povyrástlo a pribralo...:D:D:D
misomiso
28.06.09,19:49
ááále kmotrička, tak ok-vykašlime sa na to všetci- robme to takto všetci a potom teda nech to naše krásne Slovensko zkrachuje- však musíme aj niečo dať a nielen brať- tak potom fakt zrušme tie povinné odvody a nech si sporí každý sám kolko a kde chce...

Mas pravdu, asi to nie je moralne, no otazka, znela, ci to nie je nahodou nelegalne. Ak sa rozhodneme diskutovat o moralke v podnikani, alebo o moralke vo vztahu k statu, potom treba priznat, ze ani stat nekona voci podnikatelom vzdy moralne.
KEJKA
28.06.09,19:58
ja som si v minulých dňoch tiež vyriešila niekoľkoročnú dilemu týkajúcu sa odvodov. Solidárna som bola celé roky a SP nebola schopná akceptovať moje dôvody a prepočítať dôchodok bez vrátenia licencie.
Jozef Mihál
28.06.09,20:30
Jožko, lebo veĺa ludí len špekuluje...
Keď to deravé zákony umožňujú, tak teda "špekuluje". Hlavne že nešpekulujú napr. exoti z J@T, ktorí vlani kúpili pozemky v Bratislave pri Poluse (areál Interu, spolu 15 hektárov) za ľudovú cenu 3762 Sk/m2. Holt vládny sponzor si môže dovoliť pošpekulovať, keď tak urobí normálny občan, čudujeme sa mu.