Sasa27
29.06.09,07:15
Dobry den, mam takyto problem.
Vydavala som sa pred rokom a pol, po celu dobu manzelstva moj manzel nepracuje a evidentne nema ani snahu zacat pracovat. Byvame v prenajatom byte a vsetky naklady spojene s byvanim a zivotom su mojich pleciach. Rozhodla som sa ze podam ziadost o rozvod a zaroven by som chcela poziadat o zrusenie bsm este pocas trvanie manzelstva. Niekde som sa docitala ze pocas manzelstva je to mozne len v dvoch pripadoch a to ak je manzel-ka podnikatel alebo z dovodu ze sa sprava lachtikarsky ku spolocnej domacnosti(nieco v tom zmysle)
Rada by som si kupila byt a to co najskor aby som nemusela zostavat v podnajme, s pozickou nemam problem. Dalsia vec je spolocne nadobudnuty majetok pocas manzelstva, jedna sa len o veci v beznom uzivani (mraznicka, manzelska postel a pod.) Takisto by som sa chcela vyhnut tomu aby som mu musela po rozvode platit vyzivne.
Ako na to? Ako a kde zacat?
Lianka
30.06.09,12:26
Ak mas vazny umysel sa rozviest, podaj ziadost o rozvod, BSM zanikne rozvodom. Ak podas navrh na rozvod a v tom case aj navrh na zrusenie BSM, obavam sa, ze sud sa tym nebude zaoberat, kedze sa aj rozvadzate a BSM zanikne z toho titulu.

V kazdom pripade, nech cokolvek kupis, doklady o kupe si uschovaj.

Radila by som najprv sa rozviest, potom kupovat byt, resp. stat sa vlastnikom az po rozvode.

Tu je zakon o rodine, prestuduj: http://www.alianciazien.sk/files/Zakon%20o%20rodine%202005.pdf