beatlesak
29.06.09,08:25
Mam otazocku ktora by mi dost pomohla...

Je niekde v zakone dane ze do kolkych dni som povinny klasicku navstevu u lekara tzv "P" paragraf na vymennom listku ako celodenne osetrenie odovzdat?

...doteraz som to robil na konci spolu s dochadzkou a teraz mi uz v polke mesiaca chcel zamestn. dat absenciu za neodovzdanie...a ze som nebol v robote

DAKUJEM:)



...no ja om mu to dopredu dal vediet len problem je ten ze moj lekar je v inom meste ako pracujem a ja som doklad nechal doma...normalne by to problem nemal byt pricom dodnes som ho odovzdaval s ukoncenou dochadzkou....

...tak som sa ospravedlnil a povedal ze ho donesiem o tyzden...no on toto neakceptoval.
Tweety
29.06.09,06:28
Mam otazocku ktora by mi dost pomohla...

Je niekde v zakone dane ze do kolkych dni som povinny klasicku navstevu u lekara tzv "P" paragraf na vymennom listku ako celodenne osetrenie odovzdat? Nie, v ZP to nikde určené nie je, ale iste to máte určené v IS firmy, potvrdenie by som odovzdala hneď nasledujúci deň po dni, za ktorý to potvrdenie je.

...doteraz som to robil na konci spolu s dochadzkou a teraz mi uz v polke mesiaca chcel zamestn. dat absenciu za neodovzdanie...a ze som nebol v robote

DAKUJEM:)
Odpoveď v texte.
VERONIKA6
29.06.09,06:29
Mam otazocku ktora by mi dost pomohla...

Je niekde v zakone dane ze do kolkych dni som povinny klasicku navstevu u lekara tzv "P" paragraf na vymennom listku ako celodenne osetrenie odovzdat?

...doteraz som to robil na konci spolu s dochadzkou a teraz mi uz v polke mesiaca chcel zamestn. dat absenciu za neodovzdanie...a ze som nebol v robote

DAKUJEM:)
Pokiaľ ideš k lekárovi, túto skutočnosť je potrebné ohlásiť zamestnávateľovi. § je slušné odovzdať svojmu nadriadenému, hneď na druhý deň po vyšetrení.
veronikasad
29.06.09,06:30
Mam otazocku ktora by mi dost pomohla...

Je niekde v zakone dane ze do kolkych dni som povinny klasicku navstevu u lekara tzv "P" paragraf na vymennom listku ako celodenne osetrenie odovzdat?

...doteraz som to robil na konci spolu s dochadzkou a teraz mi uz v polke mesiaca chcel zamestn. dat absenciu za neodovzdanie...a ze som nebol v robote

DAKUJEM:)
Pozri § 144 Zákonníka práce :

§ 144
Spoločné ustanovenie o prekážkach v práci
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-1-2009-a.html#hore)

(1) Ak je prekážka v práci zamestnancovi vopred známa, je povinný včas požiadať zamestnávateľa o poskytnutie pracovného voľna. Inak je zamestnanec povinný upovedomiť zamestnávateľa o prekážke v práci a o jej predpokladanom trvaní bez zbytočného odkladu.

(2) Prekážku v práci a jej trvanie je zamestnanec povinný zamestnávateľovi preukázať. Príslušné zariadenie je povinné potvrdiť mu doklad o existencii prekážky v práci a o jej trvaní. Ak má zamestnanec nárok na pracovné voľno bez náhrady mzdy, zamestnávateľ je povinný mu umožniť nadpracovanie zameškaného času, ak tomu nebránia vážne prevádzkové dôvody.