RKaja
29.06.09,07:43
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je niekde v zákone ustanovená možnosť byť prítomný pri oprave vozidla.
Ďakujem veľmi pekne
Stanislav 1975
29.06.09,05:51
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je niekde v zákone ustanovená možnosť byť prítomný pri oprave vozidla.
Ďakujem veľmi pekne
Ahojky, v zákone to nieje nikde prikázané, žiadny zákon to nerieši,ale niektoré servisy to na požiadanie zákaznika umožňujú a keď ti to neumožnia, treba ísť do iného servisu-konkurencia je veľká...
Stefan2005
29.06.09,05:58
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je niekde v zákone ustanovená možnosť byť prítomný pri oprave vozidla.
Ďakujem veľmi pekne

Položím otázke opačne - je niekde napísané, že nemožno byť prítomný? V niektorých je to bez problémov, ide sa zdráhajú (napr. nepotrebujú "kontrolu" vykonaného výkonu). V takomto servise som apeloval tým, že prosím nie sú jediný servis, ak majú problém s prítomnosťou majiteľa vozidla (teraz nemyslím na týždňovú opravu, ale na bežnú kontrolu, alebo 1-3 hodinovú opravu)., môžem ísť inde. Povolili, ovšem niektorí požadovali podpísanie "reverzu" - že vstupuješ do ich opravárenských priestorov na vlastnú zodpovednosť a že neručia za prípadné škody (na zdraví a majetku)....
Stanislav 1975
29.06.09,06:01
Položím otázke opačne - je niekde napísané, že nemožno byť prítomný? V niektorých je to bez problémov, ide sa zdráhajú (napr. nepotrebujú "kontrolu" vykonaného výkonu). V takomto servise som apeloval tým, že prosím nie sú jediný servis, ak majú problém s prítomnosťou majiteľa vozidla (teraz nemyslím na týždňovú opravu, ale na bežnú kontrolu, alebo 1-3 hodinovú opravu)., môžem ísť inde. Povolili, ovšem niektorí požadovali podpísanie "reverzu" - že vstupuješ do ich opravárenských priestorov na vlastnú zodpovednosť a že neručia za prípadné škody (na zdraví a majetku)....
Ale zasa sú to súkromné firmy a nikto ťa nenúti dať auto do toho ktorého servisu a nasilu sa tam nemožeš dostať-ak máš nejaký problém s tým alebo tým servisom, tak proste dáš auto do iného- je ich ako húb po daždi...
hanelie
29.06.09,06:01
z hľadiska bezpečnosti a ochrany zdravia to servisy neumožňujú ,


Položím otázke opačne - je niekde napísané, že nemožno byť prítomný? V niektorých je to bez problémov, ide sa zdráhajú (napr. nepotrebujú "kontrolu" vykonaného výkonu).

btw. - ak by priniesol klient k účtovníkovi doklady a kontroloval ho, či mu všetko dobre zaučtuje:confused:, alebo mnoho iných príkladov kontroly práce
Stanislav 1975
29.06.09,06:04
z hľadiska bezpečnosti a ochrany zdravia to servisy neumožňujú ,
Ja chodím k známemu, čo má servis ( je to aj moj klient)- urobí mi kávičku, dám si 3 cigaretky a idem domov...:rolleyes:;)
Stefan2005
29.06.09,07:53
z hľadiska bezpečnosti a ochrany zdravia to servisy neumožňujú...

... ale umožňujú, len niektoré chcú podpísať papier "na vlastnú zodpovednosť".
A k tej kontrole vykonanej práce: môžem z vlastnej skúsenosti povedať, že aj v prípade osobnej prítomnosti nevykonajú všetky úkony (napr. pri výrobcom-importérom hradených pravidelných kontrolách), resp. x-známych má podozrenie, že im pri prvej kontrole (po 1.500 km) nevymenili olej...