willma
29.06.09,09:43
Prosím o radu: chodím pravideľne darovať krv a momentálne aj krvné doštičky, čo je asi tak 1x mesačne. Potvrdenie dostávam na celý deň - moja otázka - spadá darovanie krvi a separácia pod tzv P. v zmysle ZP §141 ods.2 a?
mzdarka renca
29.06.09,07:51
Prosím o radu: chodím pravideľne darovať krv a momentálne aj krvné doštičky, čo je asi tak 1x mesačne. Potvrdenie dostávam na celý deň - moja otázka - spadá darovanie krvi a separácia pod tzv P. v zmysle ZP §141 ods.2 a?
nie, je to § 138 odst 2
§ 138

(1) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi pracovné voľno na nevyhnutne potrebný čas s náhradou mzdy v sume jeho priemerného zárobku na účasť na rekondičných pobytoch, na povinných lekárskych prehliadkach a na účasť zástupcov zamestnancov na vzdelávaní.

(2) Zamestnávateľ ďalej poskytne zamestnancovi pracovné voľno s náhradou mzdy v sume jeho priemerného zárobku na účasť na darovaní krvi, aferéze a darovaní ďalších biologických materiálov. Pracovné voľno patrí na nevyhnutne potrebný čas a to za čas cesty na odber a späť a za čas na zotavenie po odbere, pokiaľ tieto skutočnosti zasahujú do pracovného času zamestnanca. Podľa charakteru odberu a zdravotného stavu darcu môže lekár určiť, že čas potrebný na jeho zotavenie sa predlžuje, najviac po dobu zasahujúcu do pracovného času v rámci 96 hodín od nástupu cesty na odber. Ak nedôjde k odberu, poskytne sa pracovné voľno s náhradou mzdy v sume jeho priemerného zárobku len za preukázaný nevyhnutne potrebný čas neprítomnosti v práci.
willma
29.06.09,08:57
Ďakujem
Stebielko
01.08.09,19:37
Dobrý večer. Môj zamestnanec nebol jeden deň v práci. Priniesol potvrdenie, že bol darovať krv. Čo mu mám vykázať na tento deň.
Takisto jedna z mojich pracovníčok bola na dedičskom konaní. Čo vykážem na tento deň?
Ďakujem.
willma
01.08.09,19:44