snehulienka
29.06.09,09:49
Ahojte,

mozte mi prosim poradit, v ktorom § ktoreho zakona najdem informaciu o tom, kto MA POVINNOST robit k uctovnej zavierke 2008 aj vykaz Cash Flow? A hovori tiez zakon o tom, ktoru metodu musi spolocnost pouzit, alebo si ju voli spolocnost sama?

dakujem
Martin Mocko
29.06.09,08:04
Ahojte,

mozte mi prosim poradit, v ktorom § ktoreho zakona najdem informaciu o tom, kto MA POVINNOST robit k uctovnej zavierke 2008 aj vykaz Cash Flow? A hovori tiez zakon o tom, ktoru metodu musi spolocnost pouzit, alebo si ju voli spolocnost sama?

dakujem

CashFlow musí predkladať firma, ktorá povinnosť overenia účtovnej závierky auditorom. Kto má povinnosť, je v zákone o účtovníctve, §19
snehulienka
29.06.09,08:14
§19 sice hovori o tom, kto ma povinnost mat overenu uctovnu zavierku, ale nehovori o tom, ze sucastou tejto uctovnej zavierky ma byt aj cash flow. Ja sa potrebujem dostat k informacii, kde sa spomina, ze teda auditovana spolocnost musi dokladat aj cash flow.
viete mi s tym poradit?
Jana Acsová
29.06.09,08:19
§19 sice hovori o tom, kto ma povinnost mat overenu uctovnu zavierku, ale nehovori o tom, ze sucastou tejto uctovnej zavierky ma byt aj cash flow. Ja sa potrebujem dostat k informacii, kde sa spomina, ze teda auditovana spolocnost musi dokladat aj cash flow.
viete mi s tym poradit?§ 3 ods. 4 op. MF SR č. 4455/2003-92 v z.n.p.

Jedná sa o opatrenie týkajúce sa usporiadania, označovania a obsahového vymedzenia položiek individuálnej ÚZ a rozsahu údajov k zverejneniu.
snehulienka
29.06.09,08:25
Perfektne. Velmi pekne dakujem za pomoc.