tweedle
29.06.09,10:18
Tento rok som prebrala účtovníctvom po niekom inom, a teraz som zistila, že uzávierka za rok 2007 nebola schválená a uložená v zbierke listín. Môžem to tam odniesť teraz? Bude to neako sankcionované? a mám sa ako zodpovedná osoba podpísať ja, ak osoba ktorá uzávierku robila je bohvie kde?
Jana Acsová
29.06.09,08:33
Tento rok som prebrala účtovníctvom po niekom inom, a teraz som zistila, že uzávierka za rok 2007 nebola schválená a uložená v zbierke listín. Môžem to tam odniesť teraz? Odporúčam tak urobiť. Uloženie dokumentov v zbierke listín sa sleduje chronologicky.


Bude to neako sankcionované? Môže, ale nemusí. Ak uzávierku dodatočne zverejníte, skôr môže nastať prípad, že to sankcionované nebude. Nie je to neobvyklé.


...a mám sa ako zodpovedná osoba podpísať ja, ...VY?! NIE. Za účtovníctvo vždy zodpovedá účtovná jednotka bez ohľadu na to, kto účtovníctvo spracuje alebo zostaví účtovnú závierku. Nemáte jediný dôvod podpisovať niečo, s čím nemáte nič spoločné. Účtovná jednotka však s tým spoločné má veľa - je to jej účtovná závierka. Podpis štatutára bude namieste. Možno práve v takýchto chvíľach si uvedomia svoju zodpovednosť (možno aj vážnosť situácie spojenej s výberom účtovníka).


...ak osoba ktorá uzávierku robila je bohvie kde?
To je predsa normálne. Preto štatutár.
tweedle
29.06.09,08:50
ďakujem veľmi pekne