honeyflower
29.06.09,12:52
Dobry den,

ako ukoncit dohodu o pracovnej cinnosti (dohodnuta na urcity cas do 31.12.2010) s pracovnikom, ktory prestal vykonavat pre nas dohodnutu cinnost? Oddisiel niekde do zahranicia a nie je mozne sa s nim spojit.

Dakujeeem
hanelie
29.06.09,11:03
§228a

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.


treba odhlásiť zo SP
honeyflower
29.06.09,20:02
§228a

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.


treba odhlásiť zo SP
Dakujem, ale tento paragraf ovladam, len si z neho neviem vybrat. Dohodou nemozem ukoncit dohodu, lebo na to treba 2 strany a skoncit danu dohodu chceme len my. Ide mi skor o to ci mozem skoncit dohodu okamzite, alebo mu tam mam pocitat este 15 dnovu vypovednu lehotu.
terezamaria
29.06.09,20:25
Dakujem, ale tento paragraf ovladam, len si z neho neviem vybrat. Dohodou nemozem ukoncit dohodu, lebo na to treba 2 strany a skoncit danu dohodu chceme len my. Ide mi skor o to ci mozem skoncit dohodu okamzite, alebo mu tam mam pocitat este 15 dnovu vypovednu lehotu.
Veď Ti haneliesprávne napísala celý paragraf, kde máš napísané, že dohodu môžeš okamžite skončiť vtedy, keď by sa mohol skončiť aj pracovný pomer okamžite. Pokiaľ je pracovník v zahraničí, na čo čakáš?
Pre Vás nepracuje, dať odhlášku z poisťovní, založiť spis s prípisom pracovníkovi, že nakoľko nevykonáva svoju činnosť, táto bola ukončená k..........2009.
Treba to aj dotyčnému poslať , radšej doporučene a nie do vlastných rúk, keď nie je doma.
ferob
19.08.09,11:52
Nemáte niekto vzor ukončenia dohody, ktorá je uzatvorená na neurčitý čas?
ErikaDP
19.08.09,14:27
Nemáte niekto vzor ukončenia dohody, ktorá je uzatvorená na neurčitý čas?
V prílohe je vzor dohody o skončení DPČ
timejka200
18.06.10,16:49
a je aj taký vzor ukončení dohody zo strany zamestnávateľa..
vieraaaa
18.06.10,17:06
V prílohe je vzor dohody o skončení DPČ

Dá sa použiť aj vzor od "ErikyDP" v predošlom príspevku, len vec by mala byť Dohoda o skončení dohody o ... PČ alebo VP a do textu možno vsunúť, že v zmysle § 60 ZP sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodli ..., lebo v podstate, keď je to dohoda, tak sa na nej musia dohodnúť obe strany - zamestnávateľ aj zamestnanec.

Podľa § 228a ZP:
(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
vieraaaa
18.06.10,17:14
Lubaba
18.06.10,18:53
timejka200
19.06.10,09:57
a ked má na dobu určitú dohodou t.j. do 31.12.2010 tak aký dôvod mám dať? / náš dôvod je že nám tú činnosť , ktorú doteraz robil pán bude robiť jedna firma /
vieraaaa
22.06.10,18:22
a ked má na dobu určitú dohodou t.j. do 31.12.2010 tak aký dôvod mám dať? / náš dôvod je že nám tú činnosť , ktorú doteraz robil pán bude robiť jedna firma /

Podľa § 228a ZP:
(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.

Neviem síce, či ste tú dohodu už nejako ukončili, ale pokiaľ nie, veď citovaný § ZP uvádza, že ju môžete ukončiť dohodou k dohodnutému dňu, alebo jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou... a dovtedy mu buď pridelíte ešte nejakú prácu, alebo veď on nemusí mať aj celý mesiac žiadny príjem.
Benko
22.08.10,17:34
Ešte potrebujem doriešiť jednu vec. Zamestnávateľ odhlásil dohodára 3.7.2010, ale výpoveď nenapísal ani neposlal. Podklady na spracovanie miezd mi doniesol 18.8.2010. Prosím vás, ako to teraz urovnať? Dohoda nebude, nemám druhú stranu, jednostranná výpoveď môže byť, ale odhlásený bol 3.7. ja napíšem spätne výpoveď a doklad o doručení resp prevzatí bude mať dátum 25.8.2010. Môžem doložiť len výpoveď bez dokladu o prevzatí?
Ďakujem
mirka06121985
15.11.10,05:36
Ahojte poradaci, mam podobny problem ako Benko. Kamaratke ukoncili dohodu o pracovnej cinnosti bez toho, aby o tom vedela, dohoda bola uzatvorena na obdobie od 01.05.2010 do 31.12.2010, ale zamestnavatelka s nou ukoncila dohodu k 30.09.2010. Je evidovana na urade prace a ked tam prisla, povedali jej, ze ma dohodu ukoncenu. Chcem sa preto opytat a utvrdit sa vo svojom nazore: Som si ista, ze jej zamestnavatelka nekonala spravne a mala dohodarke, mojej kamaratke, poslat ukoncenie dohody postou alebo sa s nou dohodnut na jej skonceni, ale neurobila ani jedno z tychto rieseni.
Tweety
15.11.10,06:24
Ahojte poradaci, mam podobny problem ako Benko. Kamaratke ukoncili dohodu o pracovnej cinnosti bez toho, aby o tom vedela, dohoda bola uzatvorena na obdobie od 01.05.2010 do 31.12.2010, ale zamestnavatelka s nou ukoncila dohodu k 30.09.2010. Je evidovana na urade prace a ked tam prisla, povedali jej, ze ma dohodu ukoncenu. Chcem sa preto opytat a utvrdit sa vo svojom nazore: Som si ista, ze jej zamestnavatelka nekonala spravne a mala dohodarke, mojej kamaratke, poslat ukoncenie dohody postou alebo sa s nou dohodnut na jej skonceni, ale neurobila ani jedno z tychto rieseni.
Samozrejme, mala ju s tým písomne oboznámiť.
mirka06121985
15.11.10,06:29
Tweety dakujem za odpoved
ada159
02.12.10,15:53
Ak je dohoda uzatvorená na dobu neurčitú, môže byť aj dlhšie ako 12 mesiacov, teda viac rokov?
Tweety
02.12.10,15:54
Ak je dohoda uzatvorená na dobu neurčitú, môže byť aj dlhšie ako 12 mesiacov, teda viac rokov?
Áno, môže.
inges
27.12.12,10:34
Máme dohodára, ktorý za rok 2012 nič neodrobil a má DOPČ na dobu neurčitú. Takže ak ho chcem odhlásiť zo SP uzavrieme s ním dohodu podľa §60 o skončení dohody o pracovnej činnosti k 31.12.2012 vrátane a dátum podpisu môže byť 31.12.2012. čiže k dohodnutému dňu 31.12.2012 a dohodu nie je treba riešiť so zástupcami zamestnancov, nakoľko žiadnych ani nemáme. Ďakujem. Vzor som si našla v príspevku 6.