tina.mm
29.06.09,14:22
Dobrý deň.
Potrebovala by som informáciu ohľadom nákupu osob. auta, ktoré chcem zaradiť do podnikania.
chcem kúpiť auto asi za 10000 EUR. Príjmy z podnikania mám na podnikateľskom účte 7000 EUR. Z osobných úspor chcem vložiť do podnikania asi 4000 EUR ako osobný vklad, aby som mohla nákup uskutočniť. Na budúci rok by som sumu 4000 EUR chcela vybrať ako výber na osobnú spotrebu. Týchto 4000 EUR neovplyvní základ dane?
Môžem to takýmto spôsobom urobiť?
Z hodnoty auta si tento rok budem môcť dať do výdavkov len 1/4 ako ročný odpis? Môžem si dať do výdavkov aj alikvótnu časť poistky auta? Poplatok za prihlásenie auta u policajtov? Čo s cestnou daňou - musím sa hneď prihlásiť na DÚ a zaplatiť daň alebo až v januári v roku 2010?
Ďakujem pekne.
Manual
29.06.09,12:30
Dobrý deň.
Potrebovala by som informáciu ohľadom nákupu osob. auta, ktoré chcem zaradiť do podnikania.
chcem kúpiť auto asi za 10000 EUR. Príjmy z podnikania mám na podnikateľskom účte 7000 EUR. Z osobných úspor chcem vložiť do podnikania asi 4000 EUR ako osobný vklad, aby som mohla nákup uskutočniť. Na budúci rok by som sumu 4000 EUR chcela vybrať ako výber na osobnú spotrebu. Týchto 4000 EUR neovplyvní základ dane? NIE
Môžem to takýmto spôsobom urobiť?
Z hodnoty auta si tento rok budem môcť dať do výdavkov len 1/4 ako ročný odpis? ANO Môžem si dať do výdavkov aj alikvótnu časť poistky auta? CELÚ čo zaplatíš Poplatok za prihlásenie auta u policajtov? ANO Čo s cestnou daňou - musím sa hneď prihlásiť na DÚ a zaplatiť daň alebo až v januári v roku 2010? Na DU prihlásiš teraz auto a v r. 1/2010 podáš DP na daň z MV a zaplatíš daň.
Ďakujem pekne.
Viď tex
Jana Acsová
29.06.09,12:34
Môžem to takýmto spôsobom urobiť?Áno. .-)