tdusan
29.06.09,13:59
Chcel by som poprosiť o radu, kde všade je potrebné nahlásiť, že som sa rozviedol? Nemám s tým ešte skúsenosti. Ďakujem.
02Michaela
30.06.09,08:39
Chcel by som poprosiť o radu, kde všade je potrebné nahlásiť, že som sa rozviedol? Nemám s tým ešte skúsenosti. Ďakujem.
Zatiaľ Ti tu nikto neodpísal, tak skúsim ja, lenže je to z pohľadu ženy. Takže musíš si niektoré veci akoby prevrátiť a pozerať z pozície chlapa.

Určtie po rozvode, keď je dieťa zverené Tebe do výchovy, nahlásiť zamestnávateľovi, že Ty budeš poberať bonus na dieťa. Tak isto rodinné prídavky. V bankách je tiež dobre ich informovať, že si sa rozviedol, ak máte spoločnú pôžičku ešte z čias manželstva (u nás bol problém, lebo bývalý ju neplatil a mňa banka zabudla upovedomiť o tom, že neplatí a že je exekúcia na byt:o). Taktiež tento stav (rozvedený) treba nahlásiť na sociálke (ak poberáš). Momentálne ma viac nenapadá, ale určite Ti ešte niekto poradí.:)
tdusan
30.06.09,09:49
Vďaka aj za to, myslel som či aj na polícii - OP, matrike, zdravotnej poisťovni, pasovom .... aby som niečo nezabudol.
veronikasad
30.06.09,09:52
Vďaka aj za to, myslel som či aj na polícii - OP, matrike, zdravotnej poisťovni, pasovom .... aby som niečo nezabudol.
u muža to nie je potrebné, zmenu nahlasuje len žena, ak si meni priezvisko.
Lianka
30.06.09,12:08
Velku ulohu hra vysporiadanie majetku z BSM a napr. z toho vyplyvajuca aktualizacia udajov (podielov na majetku) v katastri nehnutelnosti, dalsie zmeny v osobe vlastnika/poistnika - poistky, vklady, financne produkty a bankove ucty a pod. Neviem, co vsetko mate.