stratena
29.07.05,15:17
Zdravim,

takze moj klient si kupil Octaviu combi a vraj si ju nechal prerobit na uzitkove auto a to takym sposobom, ze si tam dal prirobit mriezku...niekde som pocula, ze tento zakon v SR uz neplati vraj plati len v CZ. Ake upravy sa daju ratat ako prerobenie na uzitkove auto resp. ktore znaky ma uzitokove auto aby sa z neho dala odpocitat DPH?

dakujem
evina
29.07.05,13:28
Zdravim,

takze moj klient si kupil Octaviu combi a vraj si ju nechal prerobit na uzitkove auto a to takym sposobom, ze si tam dal prirobit mriezku...niekde som pocula, ze tento zakon v SR uz neplati vraj plati len v CZ. Ake upravy sa daju ratat ako prerobenie na uzitkove auto resp. ktore znaky ma uzitokove auto aby sa z neho dala odpocitat DPH?

dakujem
Dôležitá je kategória auta, ktorú má uvedenú v Technickom preukaze, podľa toho sa postupuje. Nesmie mať uvedenú M1-osobné motorové vozidlo.
Pavla P
29.07.05,13:28
Zdravim,

takze moj klient si kupil Octaviu combi a vraj si ju nechal prerobit na uzitkove auto a to takym sposobom, ze si tam dal prirobit mriezku...niekde som pocula, ze tento zakon v SR uz neplati vraj plati len v CZ. Ake upravy sa daju ratat ako prerobenie na uzitkove auto resp. ktore znaky ma uzitokove auto aby sa z neho dala odpocitat DPH?

dakujem
Musi mat zapisane v TP - N1 - inac tieto upravy uz neplatia. Len v tom pripade, ak ten technicky preukaz je v kolonke kategoria/resp.druh vozidla : nakladne, N1
stratena
29.07.05,13:38
takze mohlo prist aj k tomu ze uplatili niekoho aby im to tam napisal?
evina
29.07.05,14:07
takze mohlo prist aj k tomu ze uplatili niekoho aby im to tam napisal?
nemuselo k tomu dojsť, urobili také prerábky, ktoré im jednoducho uznali na kategóriu N. Ak tam takú majú DÚ to musí rešpektovať.
accad
29.07.05,15:11
na túto tému sme sa bavili ešte začiatkom roka.
http://www.porada.sk/showthread.php?t=4600&highlight=%FA%BEitkov%E9+auto
bepo
29.07.05,16:45
Prerába to priamo predajca a on to zapíše ako N1-nákladný automobil.Ak to kúpil ako osobný a sám si tam namontoval mriežku tak si len zhoršil výhľad dozadu :D