hansol441
29.06.09,15:26
Veľmi pekne vás všetkých prosím poraďte mi, či som dobre urobila, či nie. Hľadám tu na porade už niekoľko hodín a predsa som nenašla nič podobné a ozaj teraz neviem. Kedysi som na blogu pána Mihála čítala, že ak chce žena dosiahnuť max. materské je treba sa najneskôr do 8tt prihlásiť na dobrovoľné nemocenské. Ja som zistila, že som tehotná, hneď som sa prihlásila na dobrovoľné nemocenské, ale pani v socialnej poisťovni mi povedala, že si toto musím platiť 270 dní do nástupu na materskú. Nech rátam ako rátam tak mi to nijako nevychádza. Teraz som cca 6.tt. Ešte napíšem aký priebeh som mala. V roku 2005 som nastúpila na materskú, následne rodičovský príspevok so svojou prvou dcérkou, v júny 2008 my vznikol nárok na 14 týždňov materského (čakali sme bábätko, ale zomrelo nám), nárok skončil 14.9.2008, 15.9.2008 som sa vrátila späť do pôvodného zamestnania avšak na polovičný úväzok, od 18.3.09 som bola PN do 27.4.2009 a po dohode so zamestnávateľom som sa od 28.4.2009 prihlásila na sociálke na neplatenú materskú. Pracovný pomer nebol ukončený. Veľmi pekne vás prosím - má zmysel si teda platiť to dobrovoľné nemocenské (dostanem materskú z max.) alebo som to už prešvihla a mám sa radšej z dobrovoľného odhlásiť. Pekne prosím poraďte mi. Vopred ďakujem za všetky rady.
hansol441
30.06.09,05:23
Prosíííííím nevie mi niekto poradiť????