martin.fekiac
29.06.09,17:31
Zdravim,
kedze bol tohto roku znizeny limit pre registraciu na platcu DPH (viem ze je uz opat zvyseny) tak som od marca platca dph. Rad by som vedel CO teraz mozem nakupovat bez DPH ? Nie som zivnostnik, pracujem podla autorskeho zakona - zmluva o diele. Ako potom DU vykazem, za co som si vlastne odpocital DPH ? Dakujem za odpovede
Vladimír Ozimý
30.06.09,08:07
Zdravim,
kedze bol tohto roku znizeny limit pre registraciu na platcu DPH (viem ze je uz opat zvyseny) tak som od marca platca dph. Rad by som vedel CO teraz mozem nakupovat bez DPH ? Nie som zivnostnik, pracujem podla autorskeho zakona - zmluva o diele. Ako potom DU vykazem, za co som si vlastne odpocital DPH ? Dakujem za odpovede

na účely zákona o DPH ste povinní viesť evidenciu podľa § 70 zákona. To znamená, všetky prijaté plnenia musíte evidovať podľa toho či si uplatňujete nárok alebo nie alebo krátite koeficientom. Na základe toho pri kontrole budú vedieť z čoho ste si nárokovali daň na vstupe a či to bolo v súlade zo zákonom. Bez ohľadu na to či vediete paušálne výdavky alebo nie...Evidencia sa vedie na účely zákona o DPH ( a samozrejme doklady si musíte odkladať na účely tejto evidencie)