laboro
29.06.09,18:30
Dobrý den, najprv sa ospravedlnujem tým, ktorím som poslal otazku osobne, uz som nasiel formular. Potrebujem poradit ako dat vypoved zo zamestnania tak, aby ma zamestnavatel pustil cim skor. Skusim výpoved dohodou, ale ked mi ju zamestnavatel neschvali, stratim dalsie dni pokial sa vyjadrí, alebo mi uz bude bezat dvojmesačna vypovedna lehota? Ziadost o vypoved dohodou podam 30.6. ale zamestnavatel je v Bratislave, takze mozem stratit aj týžden, ked potom podam vypoved podla §67. Druha otazka - posledny augustovy tyzden mam zaplatenu dovolenku, ale pravdepodobne budem vo výpovednej lehote a vyčerpaných už mám t.r. 15 z 25 dní. Pokial mi zamestnavatel neda neplatene volno existuje nejaka zakonna moznost? ( okrem marodky, áčka...) dakujem pekne za odpovede.
ivka70
29.06.09,16:56
Do navrhu na ukoncenie pracovneho pomeru dohodou mozes dat aj vetu ze, ak zamestnavatel nebude suhlasit s dohodou, je to zaroven vypoved, kde vypovedna doba zacina plynut 1.7. a konci 31.8.

Ina zakonna moznost ako neplatene volno neexistuje.
Pocas marodky sa musis zdrziavat doma a nemozes dovolenkovat.
Za Acko ti zamestnavatel moze stiahnut 2 dni dovolenky za kazdy den Acka, teda nakoniec budes doplacat.

Skus sa so zamestnavatelom dohodnut.
terezamaria
29.06.09,16:58
Dobrý den, najprv sa ospravedlnujem tým, ktorím som poslal otazku osobne, uz som nasiel formular. Potrebujem poradit ako dat vypoved zo zamestnania tak, aby ma zamestnavatel pustil cim skor. Skusim výpoved dohodou, ale ked mi ju zamestnavatel neschvali, stratim dalsie dni pokial sa vyjadrí, alebo mi uz bude bezat dvojmesačna vypovedna lehota? Ziadost o vypoved dohodou podam 30.6. ale zamestnavatel je v Bratislave, takze mozem stratit aj týžden, ked potom podam vypoved podla §67. Druha otazka - posledny augustovy tyzden mam zaplatenu dovolenku, ale pravdepodobne budem vo výpovednej lehote a vyčerpaných už mám t.r. 15 z 25 dní. Pokial mi zamestnavatel neda neplatene volno existuje nejaka zakonna moznost? ( okrem marodky, áčka...) dakujem pekne za odpovede.
K 30.6.2009 si daj písomnú výpoveď, od 1.7.2009 Ti začne plynúť výpovedná doba, ktorá je 2 mesačná,§ 62, ods.1/ZP.

Počas výpovednej doby môžeš jednať so zamestnávateľom, či Ti nepodpíše Dohodu o skončení pracovného pomeru § 60 ZP. Pokiaľ Ti ju podpíše, " Výpoveď "sa zmení na " Dohodu " a všetko bude O.K.

Zákonná možnosť na prečerpanie dovolenky neexistuje. Ty už ju máš teraz prečerpanú, keď máš vyčerpaných 15 dní z 25. Máš odpracovaných celých 5 mesiacov, mal si mať alikvótne vyčerpaných cca 10 dní dovolenky.
ivka70
29.06.09,17:27
K 30.6.2009 si daj písomnú výpoveď, od 1.7.2009 Ti začne plynúť výpovedná doba, ktorá je 2 mesačná, v prípade, že robíš v organizácii viac ako 5 rokov , 3 mesačná.



NESUHLASIM, zo zakona, ak da vypoved zamestnanec, je vypovedna doba VZDY 2 mesiace.

To o 3 mesiacoch plati pri vypovedi, ktoru dava zamestnavatel.
laboro
29.06.09,18:00
Dakujem velmi pekne, myslis ze je lepsie dat rovno vypoved a potom skusat dohodu, alebo skusit dohodu a dopísat vetu o vypovedi... neviem ci druha moznost nevyvola v zamestnavatelovi jesitnost a just mi dohodu nepodpise.
terezamaria
29.06.09,18:14
Dakujem velmi pekne, myslis ze je lepsie dat rovno vypoved a potom skusat dohodu, alebo skusit dohodu a dopísat vetu o vypovedi... neviem ci druha moznost nevyvola v zamestnavatelovi jesitnost a just mi dohodu nepodpise.

Podáš si písomne výpoveď a potom pôjdeš k nemu na jednanie, či by Ti nepodpísal Dohodu o skončení pracovného pomeru.Pokiaľ by súhlasil, tak nemáš problém. Pokiaľ nebude súhlasiť, bude Ti už plynúť výpovedná doba.
Dodenko
01.07.09,10:37
Ak som poslal zamestnávateľovi rozviazanie pracovného pomeru dňom 30.9.2009, neuviedol som žiadny paragraf, a vedúci to prevzal dňa 1.7.2009, začína mi plynúť dvojmesačná výpovedná doba od 1.8.2009, a PP končí 30.9.2009. Je to správne, alebo bolo treba uviesť pri rozviazaní PP aj paragraf ? Ďakujem.
veronikasad
01.07.09,10:47
Ak som poslal zamestnávateľovi rozviazanie pracovného pomeru dňom 30.9.2009, neuviedol som žiadny paragraf, a vedúci to prevzal dňa 1.7.2009, začína mi plynúť dvojmesačná výpovedná doba od 1.8.2009, a PP končí 30.9.2009. Je to správne, alebo bolo treba uviesť pri rozviazaní PP aj paragraf ? Ďakujem.
Dúfam, že to nebude považovať za rozviazanie pracovného pomeru dohodou k 30.9.- s tým nemusí súhlasiť. Čo si uviedol do textu, resp. ako si nazval túto žiadosť ?
Tweety
01.07.09,10:51
Ak som poslal zamestnávateľovi rozviazanie pracovného pomeru dňom 30.9.2009,? veď ešte taký dátum ani nie je. neuviedol som žiadny paragraf, a vedúci to prevzal dňa 1.7.2009, začína mi plynúť dvojmesačná výpovedná doba od 1.8.2009, a PP končí 30.9.2009. ÁNo. Je to správne, alebo bolo treba uviesť pri rozviazaní PP aj paragraf ? Je to § 67ZP- výpoveď. Spôsobov skončenia PP je viac, preto bolo potrebné napísať aspoň, že je to výpoveď. Ďakujem.
Odpoveď v texte.
Chobot
01.07.09,11:34
Ak som poslal zamestnávateľovi rozviazanie pracovného pomeru dňom 30.9.2009, neuviedol som žiadny paragraf, a vedúci to prevzal dňa 1.7.2009, začína mi plynúť dvojmesačná výpovedná doba od 1.8.2009, a PP končí 30.9.2009. Je to správne, alebo bolo treba uviesť pri rozviazaní PP aj paragraf ? Ďakujem.

Presne ako napísala veronika. Dôležité je, ako si to formuloval. Pokiaľ to bol návrh na ukončenie PP k 30.9., tak to je dohoda a k tomu treba súhlas oboch strán. Ak si napísal, že PP vypovedáš, tak je to OK. Napíš nám sem presný text toho listu, bez os. údajov.
Chobot
01.07.09,11:35
Odpoveď v texte.

Tweety, on v liste uviedol, že pracovný pomer sa skončí dňa 30.9., nemyslel tým, že 30.9. doručil tento list. Preto to môže vyznievať ako návrh na ukončenie PP dohodou k 30.9.
laboro
06.07.09,17:41
Dakujem poradaci, zamestnavatel sa so mnou dohodol, ale chcem vás poprosit este o jednu radu. Ked napísem dohodu o rozviazaní prac. pomeru k 10.7., mam v novom zamestnani ziadat zmluvu od 11.7, alebo az od pondelka 13.7. Alebo mam radsej napisat dohodu k 12.7.? aj ked je to nedela?. dakujem
terezamaria
06.07.09,17:57
Dakujem poradaci, zamestnavatel sa so mnou dohodol, ale chcem vás poprosit este o jednu radu. Ked napísem dohodu o rozviazaní prac. pomeru k 10.7., mam v novom zamestnani ziadat zmluvu od 11.7, alebo az od pondelka 13.7. Alebo mam radsej napisat dohodu k 12.7.? aj ked je to nedela?. dakujem

Dal si si otázku a hneď aj odpoveď. Každopádne záleží na terajšom a budúcom zamestnávateľovi, ako sa k tejto veci postavia.

Pokiaľ terajší zamestnávateľ bude súhlasiť, nech spraví Dohodu o skončení pracovného pomeru k 12.7. a u nového zamestnávateľa Ti vystavia pracovnú zmluvu od 13.7.
Ak by terajší zamestnávateľ nesúhlasil a Dohodu o skončení pracovného pomeru by situoval k 10.7. a nový zamestnávateľ by Ti spravil zmluvu od 13.7.,potom tie dva dni si doplatíš na SP ako samoplátca.