rosala
29.06.09,19:10
Dostavam anonymne vyhrazania formou sprav na email. Co mam robit a ako postupovat? Konretna osoba ohovara a osocuje moje meno na verejnosti, co robit?? Poradte mi prosim.
Tweety
29.06.09,17:11
Dostavam anonymne vyhrazania formou sprav na email. Co mam robit a ako postupovat? Konretna osoba ohovara a osocuje moje meno na verejnosti, co robit?? Poradte mi prosim.
Podať trestné oznámenie.
kaco11
30.06.09,04:58
Tak ako bolo povedane trestne oznamenie na uvedenu osobu. Odkladat si maily. Pretoze naplna skutkovu podstatu trest.cinu pokial vznika na zaklade uvedenych mailov z tvojej strany dovodna obava o tvoj zivot prip zivot tvojich blizkych. A to hanobenie dobreho mena potrebujes svedkov. Pochopitelne nie ked sa jedna o zabomysie vojny.
heja3
30.06.09,05:30
Dostavam anonymne vyhrazania formou sprav na email. Co mam robit a ako postupovat? Konretna osoba ohovara a osocuje moje meno na verejnosti, co robit?? Poradte mi prosim.

Ja nerozumiem je to anonym, alebo konkrétna osoba, ktorú poznáš? Alebo sú to 2 osoby?
kaco11
30.06.09,08:00
heja ved je to jednoduché, dostáva anonymné výhražky od konkrétnej osoby:D
Vlado.s
30.06.09,10:57
Dostavam anonymne vyhrazania formou sprav na email. Co mam robit a ako postupovat? Konretna osoba ohovara a osocuje moje meno na verejnosti, co robit?? Poradte mi prosim.

Prilož ukážku mailu, nech vieme o čo ide konkrétne.

§ 373
Ohováranie
(1) Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spô-
sobilý znaènou mierou ohrozi jeho vážnos u spoluob-
èanov, poškodi ho v zamestnaní, v podnikaní, naruši
jeho rodinné vzahy alebo spôsobi mu inú vážnu
ujmu, potrestá sa odòatím slobody až na dva roky.
(2) Odòatím slobody na jeden rok až pä rokov sa pá-
chate¾ potrestá, ak spácha èin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním znaènú škodu,
b) z osobitného motívu,
c) verejne, alebo
d) v podnikaní závažnejším spôsobom konania.
(3) Odòatím slobody na tri roky až osem rokov sa pá-
chate¾ potrestá, ak spácha èin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním škodu ve¾kého rozsahu, alebo
b) a spôsobí inému stratu zamestnania, úpadok podniku
alebo rozvod manželstva.
buchač
30.06.09,11:25
Dostavam anonymne vyhrazania formou sprav na email. Co mam robit a ako postupovat? Konretna osoba ohovara a osocuje moje meno na verejnosti, co robit?? Poradte mi prosim.

Nedá sa , nevieš zistiť IP adresu ?
Zožeň niekoho , kto umí , zisti si a potom podľa toho aj konaj ....
Ono všetko sa dá , len treba chcieť a vedieť . No nie je podmienkou súbežne obe .
Ale hlavne musíš chcieť !!!

A čo tak založiť si nový mail .....?
Lebo ak Ťa niekto / konkrétna osoba / ohovára , osočuje , tak to znamená , že až taký anonym nebude , na nejaké to % Ťa určite pozná , keď vie ako zarúbať do živého .
A to mi ver , že je to tak ....:cool:

Tiež sa zvykne hovoriť v niektorých kruhoch , že :

" Najlepšia obrana je útok "
kaco11
30.06.09,11:29
Buchač ale podľa toho čo píše tak vie kto to robí. Len nevie čo s ním.
buchač
30.06.09,18:37
Buchač ale podľa toho čo píše tak vie kto to robí. Len nevie čo s ním.

ČIŽE ešte raz ...


Vyhrazanie Včera
08:10 PM rosala

Dostavam anonymne vyhrazania formou sprav na email. Co mam robit a ako postupovat? Konretna osoba ohovara a osocuje moje meno na verejnosti, co robit?? Poradte mi prosim.

Aj ja , aj Ty si konkrétna osoba ....;)
A aj keď píše anonymne , aj tak je konkrétna osoba ....

Tak teraz neviem :

- som už úplne mimo ? ASI HEJ

- je to konkrétna osoba ? JE
- je to anonym - JE
- anonym JE osoba , ktorá je neznáma / v podstate /
- takže , ako to vlastne je ? KONKÉTNY ANONYM ?

A ja , podľa toho ako píše , keby som vedel , že je to anonym mne známy ....
Nevie , čo s ním ?
MÁLO návrhov , nápadov zarezonovalo ? ÁNO , dajte viac ....:cool:
ludmilla
30.06.09,20:18
Nahlás anonyma providerovi, ktorý ti poskytuje E mail adresu. Môžeš zaslať aj kópiu celej správy, ktorú si obdržala s presným dátumom a časom a žiadosťou o pozastavenie e mailov z konkrétnej adresy a napokon aj trestné stíhanie. Cyber kriminalitu treba riešiť.
rosala
01.07.09,17:17
Ano to je pravda, že najlepsši aobrana je útok, ale ja s tou osobou nechcem mať už nič spoločné. Chcem len kľudný a pokojný život. Nič viac, nič menej. A za tými anonymami pravdepodobne stojí tá osoba. No nie som si istá. Spravím tak, ako mi poradili.

Ďakujem
31Jankal
06.07.09,07:39
ahojte, aj mne sa stalo že ma jedna osoba dala na pokec. Napísala tam o mne že som sexuálna maniačka a potom si ona s nimi písala a dala im aj moje telefonne číslo. Potom mi oni volali ale boli to normálny chlapi vedeli to pochopiť že je to omyl, ešte mi aj povedali pod akým menom sa prihlásila. Tiež by som chcela zistiť kto to tam napísal. Mám podozrenie ale nie je to isté tak mi poradte ako to zistiť. Je to cez azetko. Dakujem