groga
29.06.09,21:32
Na RD chcem sedlovú strechu (17°) z priehradových styčných väzníkov a na to betónovú škridľu, len uvažujem ešte nad zadebnením. Poraďte mi, vďaka.
220870
29.06.09,19:57
Debnenie je dobré ale nie je nutné.
groga
07.07.09,18:28
Bol by som rád, keby sa mi ozval niekto, kto má skúsenosti so strechami s nižším sklonom(okolo 17°). Chcem jednoduchú sedlovú strechu bez debnenia. Zaujímali by ma chyby, ktorých by som sa mal vyvarovať. Na strechu chcem dať škridle Bogener Innovo.
220870
07.07.09,18:54
V našich klimatických podmienkach je nutné robiť strechy s dostatočným sklonom. Vždy musíte rátať s tým že môže napadnúť meter snehu.Strecha s vyšším sklonom udrží viac snehu. Nechcem nikomu zle ale raz sa slovač preberie ,keď nakydá meterapol.
jojkoz
07.07.09,19:19
V našich klimatických podmienkach je nutné robiť strechy s dostatočným sklonom. Vždy musíte rátať s tým že môže napadnúť meter snehu.Strecha s vyšším sklonom udrží viac snehu. Nechcem nikomu zle ale raz sa slovač preberie ,keď nakydá meterapol.

To nieje otazka sklonu ale pevnosti krovu ;)
220870
07.07.09,19:55
To nieje otazka sklonu ale pevnosti krovu ;)
súhlasím a konštrukcie samotného krovu....napísal som to preto ,že som od fachu a vidím to po stavbách , s tými sterchamy je to hotová katastrofa ten meter snehu bude pohroma mnohý sa zobudia.
K vašej téme.Na tak malý sklon by mala mať škridla tzv. zámok, je vhodné aj použitie príchytiek proti podfúknutiu vetrom.
chandler
08.07.09,05:55
to je pravda, strechy su dost slabe... pokial mam informacie tak na kazdu stavbu pride taky pupkaty pan (zda sa ze ten isty) a povie, ze panko to mate strasne predimenzovane, to som este v zivote nevidel, dajte mensie krokvy a aj tak potom mozete chodit autom.

v skutocnosti je to tak ze aj strecha podla normy moze mat problem ked napadne meter a pol mokreho snehu. a tie domace kutilstva musia padnut - ved sa tak aj stalo, nedavno ked bolo tak vela snehu... neviem 3-5 rokov dozadu