ali8
30.06.09,08:25
Dobrý deň prajem, chcela by som sa opytat ak je štvrťročný platca DPH a vznikne mu nadmerny odpočet, daňový úrad mu ho vráti alebo až na ďalší štvrťrok si to podnikateľ odpočíta ak mu vyjde daňová povinnosť alebo ak mu vyjde nadmerný odpočet tak až potom mu to vráti? Ako to je pri tých štvrťročných platcoch DPH, pretože som robila zatil len mesačným platcom DPH a tam je to tak. Ďakujem vopred za radu, pekný deň.
kaupke
30.06.09,06:28
Dobrý deň prajem, chcela by som sa opytat ak je štvrťročný platca DPH a vznikne mu nadmerny odpočet, daňový úrad mu ho vráti alebo až na ďalší štvrťrok si to podnikateľ odpočíta ak mu vyjde daňová povinnosť alebo ak mu vyjde nadmerný odpočet tak až potom mu to vráti? Ako to je pri tých štvrťročných platcoch DPH, pretože som robila zatil len mesačným platcom DPH a tam je to tak. Ďakujem vopred za radu, pekný deň.
Štvrťročný si odpočítava v nasledujúcom období ,takže tak ako vravíš v príspevku.
ali8
30.06.09,06:29
Čiže je to tak presne ako pri mesačných platcoch DPH áno?
kaupke
30.06.09,06:32
Čiže je to tak presne ako pri mesačných platcoch DPH áno?
áno , ibaže mesačníci majú aký taký krízový balíček , ale tam sú dané konkrétne podmienky na vrátenie nadmerného do 30 dní , lenže štrvročných sa to netýka . máš to správne
ali8
30.06.09,06:38
ano mesační maju po novom tie podmienky, takze musím čakať za ďalsím štvrťrokom, ok tak veľmi pekne dakujem pekny den.