White Dog
30.06.09,08:15
Ahojte,

Potrebujem poradiť v takejto veci. Dna 24.6.2009 som zrusil zivnost, ale za rok 2008 som dosiahol vyssi obrat ako je 12 nasobok. Nikdy som v socialnej poistovni prihlaseny z titulu SZCO nebol. Musim odniest papiere do socialky do 30.6.2009 alebo nie?

Dik
Xanti
30.06.09,06:19
Ahojte,

Potrebujem poradiť v takejto veci. Dna 24.6.2009 som zrusil zivnost, ale za rok 2008 som dosiahol vyssi obrat ako je 12 nasobok. Nikdy som v socialnej poistovni prihlaseny z titulu SZCO nebol. Musim odniest papiere do socialky do 30.6.2009 alebo nie?

Dik Ano musíš, dnes máš posledný deň. Tak ako si im odniesol papiere o zrušení živnosti, tak musíš im odniesť aj výpis z DP. A tiež máš posledný deň na vypracovanie a odovzdanie RZZP. :rolleyes:
White Dog
30.06.09,06:21
Mozem to poslat aj postou?
Xanti
30.06.09,06:23
Mozem to poslat aj postou? Tuším áno, rozhodujúca je pečiatka pošty. Nikdy som tak na poslednú chvílku neriešila také veci . :D
babi2
30.06.09,06:25
Mozem to poslat aj postou?
Áno môžeš to poslať aj poštou, rozhodujúci je dátum na pečiatke od pošty
Cila
30.06.09,13:54
Ahojte,

Potrebujem poradiť v takejto veci. Dna 24.6.2009 som zrusil zivnost, ale za rok 2008 som dosiahol vyssi obrat ako je 12 nasobok. Nikdy som v socialnej poistovni prihlaseny z titulu SZCO nebol. Musim odniest papiere do socialky do 30.6.2009 alebo nie?

Dik

Výpis odovzdáva živnostník, ktorý je k 30.6.2009 SZČO. Ak si zrušil živnosť 24.6.09 nemusíš predkladať výpis, predsa odvody platiť od 01.07.2009 platiť nebudeš.
Cila
Xanti
30.06.09,20:30
Výpis odovzdáva živnostník, ktorý je k 30.6.2009 SZČO. Ak si zrušil živnosť 24.6.09 nemusíš predkladať výpis, predsa odvody platiť od 01.07.2009 platiť nebudeš.
Cila Ja som zrušila živnosť december 2008, bola som sa pýtať na sociálke. A chceli odo mňa výpis z DP, aj napriek tomu že živnosť som zrušila. A tiež aj potvrdenie o zrušení živnosti. A to som od júla 2008 neplatila odvody, teda som nebola prihlásená na SP a aj tak odo mňa chceli výpis a aj potvrdenie o zrušení živnosti. Konali nad rámec?
Žeby každá pobočka SP mala iné inštrukcie? :confused:
Cila
30.06.09,21:50
Ja som zrušila živnosť december 2008, bola som sa pýtať na sociálke. A chceli odo mňa výpis z DP, aj napriek tomu že živnosť som zrušila. A tiež aj potvrdenie o zrušení živnosti. A to som od júla 2008 neplatila odvody, teda som nebola prihlásená na SP a aj tak odo mňa chceli výpis a aj potvrdenie o zrušení živnosti. Konali nad rámec?
Žeby každá pobočka SP mala iné inštrukcie? :confused:
Ja som dostala takúto informáciu v našej pobočke. Výpis má odovzdať len ten kto je k 30.6. SZČO. Vyjadrite sa k tomu prosím, mala som troch čo končili
ako SZČO tento rok do konca marca 2009. Neviem nájsť k tomu § ani poučenie na vyplnenie výpisu. No fakt už teraz neviem , ktorá z nás to vie správne.
Cila
Xanti
01.07.09,05:21
Cilka,
ja som to nevedela. Len som bola niečo vybavovať a oni mi povedali, že mám priniesť. Nič som tým nepokazila a oni majú srdce na pokoji. A ja tiež, lebo mi potvrdili prevzatie. Nič mi z toho nevyplýva. Ale nemôžu ma dojebabrať na tom. ;)
Iwett
01.07.09,05:42
Je ťažko sa k tomu vyjadriť, ja som tam doniesla aj tých čo končili, dostala som na výpis pečiatku a poznamku živnosť ukončená. Ale stretla som sa s priateľkou, ktorá bola v tej istej poisťovni len vedľa v kancelárii a potvrdenie si niesla naspäť nepotvrdené, že jej tam pečiatku odmietli dať, lebo keď ukončila živnosť, nemusí výpis odovzdávať....Je ťažko sa vyjadriť, keď dve kancelárie v jednej poisťovni riešia jednu vec úplne ináč.
Aljok
01.07.09,06:29
Ja som dostala takúto informáciu v našej pobočke. Výpis má odovzdať len ten kto je k 30.6. SZČO. Vyjadrite sa k tomu prosím, mala som troch čo končili
ako SZČO tento rok do konca marca 2009. Neviem nájsť k tomu § ani poučenie na vyplnenie výpisu. No fakt už teraz neviem , ktorá z nás to vie správne.
Cila

Pozri Zákon o sociálnom poistení:

§ 228
Povinnosti samostatne zárobkovo činnej osoby
(http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni-od-01-01-2009-a.html#hore)
(1) Samostatne zárobkovo činná osoba je povinná, ak tento zákon neustanovuje inak, predložiť príslušnej pobočke do 30. júna kalendárneho roka výpis z daňového priznania vrátane výpisu z opravného daňového priznania za predchádzajúci kalendárny rok; dodatočné daňové priznanie, ktoré má vplyv na vznik a zánik jej nemocenského poistenia a dôchodkového poistenia v bežnom roku, je povinná predložiť do ôsmich dní od jeho predloženia správcovi dane.

Ak si zrušila živnosť (= nie si SZČO) nemáš podľa zákona povinnosť predkladať výpis z DP.
Xanti
02.07.09,05:19
Je ťažko sa k tomu vyjadriť, ja som tam doniesla aj tých čo končili, dostala som na výpis pečiatku a poznamku živnosť ukončená. Ale stretla som sa s priateľkou, ktorá bola v tej istej poisťovni len vedľa v kancelárii a potvrdenie si niesla naspäť nepotvrdené, že jej tam pečiatku odmietli dať, lebo keď ukončila živnosť, nemusí výpis odovzdávať....Je ťažko sa vyjadriť, keď dve kancelárie v jednej poisťovni riešia jednu vec úplne ináč.
No fakt v tom majú riadny bordel. Asi by sa mali častejšie vzdelávať alebo by mala centrála vydávať pokyny. A pracovníci by sa ich mali držať. Šak nie je normálne aby na jednej pobočke konali tak rozdielne.

Pozri Zákon o sociálnom poistení:

§ 228
Povinnosti samostatne zárobkovo činnej osoby

Ak si zrušila živnosť (= nie si SZČO) nemáš podľa zákona povinnosť predkladať výpis z DP.
Btw. super dobre vedieť čo sa týka tých výpisov, že odo mňa žiadali výpis na pobočke nad rámec :cool:
Daska
03.07.09,07:56
Aj v DK pytaju vypis aj pri zrusenej alebo prerusenej zivnosti... :(