anal-fabet
30.06.09,12:29
Zdravim Vas,
Zacinam ako SZCO, doteraz mi klienti platili za sluzby prevodom penazi na ucet. Teda ja som vystavil fakturu, oni zaplatili.
Jeden klient vsak chce platit (len) v hotovosti. Neviem, ako v tomto pripade postupovat, pretoze pri platbe v hotovosti by som musel mat registracnu pokladnu.
Citam tu, ze sa da vystavit faktura, s datumom nasledujuceho dna ako je uvedeny na prijmovom listku. Je to mozne?

V pripade, ze je moznost len taka, ze musim mat pokladnu, tak klienta musim dokopat k tomu, aby to zaplatil napr. postovou poukazkou na moj ucet.

V pripade, ze sa to da aj bez pokladne, ako? Ake vsetky doklady na to potrebujem? Aj prijmovy aj vydajovy pokladnicny blok?

Vdaka..
veronikasad
30.06.09,10:39
Zdravim Vas,
Zacinam ako SZCO, doteraz mi klienti platili za sluzby prevodom penazi na ucet. Teda ja som vystavil fakturu, oni zaplatili.
Jeden klient vsak chce platit (len) v hotovosti. Neviem, ako v tomto pripade postupovat, pretoze pri platbe v hotovosti by som musel mat registracnu pokladnu.
Citam tu, ze sa da vystavit faktura, s datumom nasledujuceho dna ako je uvedeny na prijmovom listku. Je to mozne?

V pripade, ze je moznost len taka, ze musim mat pokladnu, tak klienta musim dokopat k tomu, aby to zaplatil napr. postovou poukazkou na moj ucet.

V pripade, ze sa to da aj bez pokladne, ako? Ake vsetky doklady na to potrebujem? Aj prijmovy aj vydajovy pokladnicny blok?

Vdaka..
O akú službu sa jedná ?

Zatial sa to dá aj bez pokladne. Vystavíš vyšlú faktúru a k nej priložíš originál tvojho príjmového pokl. dokladu. Kopiu dokladu dáš klientovi. Príp. si k faktpre môžeš priložiť aj kopiu výdav.pokl. dokladu od klienta.
Martin Mocko
30.06.09,10:42
http://www.porada.sk/t102701-registracna-pokladnica-otazky-a-odpovede-zo-stranky-drsr.html

V prvom príspevku sú odpovede na tvoje otázky. Zatiaľ je čas do 31.12.2010 a pri úhrade pohľadávky z faktúry nie je potrebné používať ERP. Avšak po tomto dátume budeme musieť všetky platby v hotovosti (i úhradu pohľadávky) registrovať cez ERP.
Prebiehajú okolo toho horúce diskusie, či sa dá vyhnúť tomuto procesu vkladom na účet odberateľa, platbou cez poštovú poukážku a pod. Ale zatiaľ nie je jasné východisko. Komunikoval som túto tému s jedným daňovým poradcom a on pokladal vklad na účet i taktiež úhradu cez poštovú poukážku za platbu v hotovosti, pretože pod pojmom "bezhotovostný" sa chápe prevod z účtu na účet.
anal-fabet
30.06.09,11:07
Vdaka.
Jedna sa o prekladatelstvo.
Takze tie datumy nemusia byt rozdielne? Vydajovy blok dava teda klient, o to sa nemusim starat...
veronikasad
30.06.09,12:31
Vdaka.
Jedna sa o prekladatelstvo.
Takze tie datumy nemusia byt rozdielne? Vydajovy blok dava teda klient, o to sa nemusim starat...
Prekladatelstvo nepatrí medzi služby, na ktoré sa vzťahuje povinnosť evidencie tržby cez ERP. Môžeš v jeden deň vystaviť faktúru aj prijať úhradu.
Nič sa na tom nezmení ani po nadobudnutí účinnosti novely zákona o reg. pokladniach.
andreaS
30.06.09,12:35
to ty musis vystavit prijmovy doklad :)
kolac
14.11.11,09:05
opat otvorim tuto temu, nakolko je z pred dvoch rokov a ja mam rovnaku otazku, teda pri uhrade penazi v hotovosti za sluzbu, ako mam postupovat, je to vobec teraz mozne bez registracnej pokladne ?

Ja by som postupoval tak ze k fakture dodam "primovy doklad", ktory sa odkazuje na danu fakturu. Ponuka mi to priamo program ktory pouzivam.
vango
14.11.11,12:04
opat otvorim tuto temu, nakolko je z pred dvoch rokov a ja mam rovnaku otazku, teda pri uhrade penazi v hotovosti za sluzbu, ako mam postupovat, je to vobec teraz mozne bez registracnej pokladne ?

Ja by som postupoval tak ze k fakture dodam "primovy doklad", ktory sa odkazuje na danu fakturu. Ponuka mi to priamo program ktory pouzivam.

Zalezi, ci sluzby, ktore poskytujete su uvedene v prilohe zakona o registracnych pokladniciach. Ak ano pokladnicu od noveho roka budete musiet mat. Ak nie pokracujete tak ako doteraz.