jasu
30.06.09,12:56
dobry den , dnes nam nas zamestnavatel oznamil, ze od zajtra nam rusi prispevky na nakup vody, cajov, kavy, toaletneho papiera, na dve osoby na pobocke to cinilo 6.60 Eur (200,- SK). co podla mna nebola velka polozka. moja otazka znie , neporusuje tym zakonnik prace, resp. je tato polozka povinna pre zamestnavatela, aby ju zamestnancom poskytoval?
dovod zrusenia je kriza pochopitelne
nejde mi o peniaze ale o princip
dakujem
Martin Mocko
30.06.09,11:03
dobry den , dnes nam nas zamestnavatel oznamil, ze od zajtra nam rusi prispevky na nakup vody, cajov, kavy, toaletneho papiera, na dve osoby na pobocke to cinilo 6.60 Eur (200,- SK). co podla mna nebola velka polozka. moja otazka znie , neporusuje tym zakonnik prace, resp. je tato polozka povinna pre zamestnavatela, aby ju zamestnancom poskytoval?
dovod zrusenia je kriza pochopitelne
nejde mi o peniaze ale o princip
dakujem

Všetky veci tu vymenované slúžia len a len na osobnú spotrebu zamestnanca. Zamestnávateľ musí poskytovať pracovné a ochranné pomôcky - ale určite nie kávu a čaj.
Poskytovanie nápojov je iba v prípade pracovnej pozície napr. vo vysokých teplotách...atď
Kvietocek
30.06.09,11:07
dobry den , dnes nam nas zamestnavatel oznamil, ze od zajtra nam rusi prispevky na nakup vody, cajov, kavy, toaletneho papiera, na dve osoby na pobocke to cinilo 6.60 Eur (200,- SK). co podla mna nebola velka polozka. moja otazka znie , neporusuje tym zakonnik prace, resp. je tato polozka povinna pre zamestnavatela, aby ju zamestnancom poskytoval?
dovod zrusenia je kriza pochopitelne
nejde mi o peniaze ale o princip
dakujem


Zamestnavatel je povinny Vam zabezpecit stravu a to aj robi (snad:)). To ze Vam kupoval kavu, mineralky, alebo caje mal by mat podchytene internou smernicou kde je presne napisane kto ma narok na pridel pitneho rezimu ci uz vo forme kuponov (pitne seky) alebo ze vam presne da pocet mineralok na jedneho cloveka.

skus pozriet sem:
http://www.porada.sk/t8593-pitny-rezim-zamestnancov.html
jasu
30.06.09,11:07
ok dakujem ,toto som potrebovala vediet.
Kvietocek
30.06.09,11:13
:)