ROMBOR
30.06.09,13:29
ahojte

mám otázku ohľadne základov
terén stavebnej parcely mam o cca 20 cm položený nižšie ako príjazdová komunikácia .. keďže základy musím prispôsobiť voči výške cesty, otázka je - aká je "vhodná/dostatočná" úroveň konečnej základovej platne voči ceste, resp. podlahy (pre stavbárov 0.00) voči urovni cesty?
niekto vraví 30 cm (úroveň konečnej podlahy 0.00 voči komunikácii), iný viac ...
hmm
dakujem
r
kyblik
30.06.09,16:15
ahojte

mám otázku ohľadne základov
terén stavebnej parcely mam o cca 20 cm položený nižšie ako príjazdová komunikácia .. keďže základy musím prispôsobiť voči výške cesty ...


:confused: Pokial viem zaklady sa davaju nad uroven cesty...




otázka je - aká je "vhodná/dostatočná" úroveň konečnej základovej platne voči ceste, resp. podlahy (pre stavbárov 0.00) voči urovni cesty?



Konecna zakladova platna je co ? Podlaha v garazi, izbe, pivnici ???
Gabi03
30.06.09,19:05
Možno aj viac. Úprava prístupovej cesty bude stále robená smerom hore, smerom dole asi ťažko.
KEJKA
30.06.09,19:14
ja mám mať 50 cm
pi3ta
30.06.09,20:44
Pokiaľ spravne vyspáduješ pozemok s vhodnou drenážou môžeš ísť aj pod úroveň cesty. Taktiež záleží či neleží tvoj pozemok v zápĺavových územiach (v blízkosti vodný tok), tam by som určite išiel nad úroveň. A ešte jedna vec, pokiaľ budeš mať nejaký bungalow, kde sa ráta aj s žitím starších osôb teda bez zbytočných prekážok v podobe schodov, tak by som zdvihol max. na jeden schod teda podlaha=15cm nad urovnou cesty.
ROMBOR
01.07.09,06:48
:confused: Pokial viem zaklady sa davaju nad uroven cesty...



Konecna zakladova platna je co ? Podlaha v garazi, izbe, pivnici ???

rozlisujem dve urovne - jedna je 0.00 - co je konecna podlaha, po ktorej budes chodit v RD ... ta je zvacsa zaujimava pre stavbikov,kedze tuto uroven potrebuju vediet ...
konecna zakladova platna - zakladova platna, na ktoru sa uz muruje (rodinny dom, bez povnice, bez garaze)
kyblik
01.07.09,18:11
Pokiaľ spravne vyspáduješ pozemok s vhodnou drenážou môžeš ísť aj pod úroveň cesty. Taktiež záleží či neleží tvoj pozemok v zápĺavových územiach (v blízkosti vodný tok), tam by som určite išiel nad úroveň. A ešte jedna vec, pokiaľ budeš mať nejaký bungalow, kde sa ráta aj s žitím starších osôb teda bez zbytočných prekážok v podobe schodov, tak by som zdvihol max. na jeden schod teda podlaha=15cm nad urovnou cesty.

tu je odpoved....