pkvlado
30.06.09,14:12
Ukoncil som okamzite pracovny pomer podla § 69 Zakonnika prace odsek 1 pismeno b:
"b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,"

Mal by som dostat nahradu mzdy za 2 mesiace:
"(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov."

Chcem sa spytat dokedy je zamestnavatel povinny mi vyplatit tuto nahradu mzdy a ako mozem vymahat tuto nahradu v pripade ze mi ju zamestnavatel nevyplati v danom termine.

Nevyplatenu mzdu mozem vymahat tak ze dam trestne oznamenie na Policii?

Dakujem za pomoc.
ivka70
30.06.09,12:25
Predpokladam, ze v riadnom vyplatnom termine, cize ak bolo ukoncenie v juni, tak najneskor do konca jula 2009.
Po 15 dnoch od prekrocenia vyplatneho terminu definovaneho prac.zmluvou sa to stava trestnym cinom.
wagner
30.06.09,12:29
§ 129
Splatnosť mzdy
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-1-2009-a.html#hore)

(1) Mzda je splatná pozadu za mesačné obdobie, a to najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho mesiaca, ak sa v kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve nedohodlo inak.

(2) Na žiadosť zamestnanca musí mu byť mzda splatná počas dovolenky vyplatená pred nastúpením dovolenky.

(3) Pri skončení zamestnania vyplatí zamestnávateľ zamestnancovi mzdu splatnú za mesačné obdobie v deň skončenia pracovného pomeru, ak sa nedohodli inak ,najneskôr však v najbližšom výplatnom termíne nasledujúcom po dni skončenia pracovného pomeru.

To hovorí Zákonník práce;)