Slayer666
30.06.09,15:48
Tak mi napada...mame my vlastne na Slovensku nejake seriozne radio?? Na vsetkych, zda sa, chodia tie iste styri ''pesnicky'', jedna od Desmod, druha od Pehy a pod. Vraj na devine sem-tam sa deje aj nieco vaznejsie, su tam relacie venovane vaznej hudbe, jazzu a bluesu, ale to skor v noci. Narazil niekto z vas na radio, ktore nepracuje na tom, aby Slovaci boli ten najnekulturnejsi narod na svete, ale sa ich snazi aj povznasat a budovat im vkus?? Je tu nieco take?? Ja len tak, ma napadlo. Nedavam tomu velku nadej, ale za spytanie sa nic nedas...teda ten ucet za elektrinu za tie dve minuty, co som to pisal. Za odpovede vopred dakujem.:D
Paula
30.06.09,13:56
Ja nemám ani rádio, tak to som už asi načisto najnekultúrna :cool:
Slayer666
30.06.09,13:59
Ja nemám ani rádio, tak to som už asi načisto najnekultúrna :cool:

To je mozno skor plus ako minus.:D
Lianka
30.06.09,14:02
Ja pocuvam ceske a cez internet... mam rada country. Z nasich len vecer na chvilu taku romantiku pred spanim - to "jemne" radio...
pasuliatko
30.06.09,19:50
ja mám rada rádio expres leob tam hrajú super veci od všetkého niečo. také veci ako chceš ty asi ťažko. skorej niečo hľadaj zahraničné. a nemôžem s tebou súhlasiť,že na slovensku nie sú seriózne rádiá... :confused:
Slayer666
30.06.09,19:56
ja mám rada rádio expres leob tam hrajú super veci od všetkého niečo. také veci ako chceš ty asi ťažko. skorej niečo hľadaj zahraničné. a nemôžem s tebou súhlasiť,že na slovensku nie sú seriózne rádiá... :confused:

Tak mi povedz jedno seriozne predsa.:D
pasuliatko
30.06.09,20:09
Tak mi povedz jedno seriozne predsa.:D

Expres
Slayer666
30.06.09,20:15
Expres

Az budem mat cas, tak skusim. Co tam vlastne davaju?
pasuliatko
30.06.09,20:20
Az budem mat cas, tak skusim. Co tam vlastne davaju?

mne sa páči hlavne preto,že to je živé. dá sa to počúvať celý deň hrajú aktuálne hity a cez víkendy mávajú aj také,že dávajú hity len z jedného obdobia a tak. a každú nedelu chodieva (neviem či cez prázdniny) o 20:00 Expres Bumerang tam sa venujú len určitému obdobiu hudby. BA 107,6
Aankaa
01.07.09,04:52
mne sa páči hlavne preto,že to je živé. dá sa to počúvať celý deň hrajú aktuálne hity a cez víkendy mávajú aj také,že dávajú hity len z jedného obdobia a tak. a každú nedelu chodieva (neviem či cez prázdniny) o 20:00 Expres Bumerang tam sa venujú len určitému obdobiu hudby. BA 107,6

Ja Expres nemôžem počúvať denne, ohlúpla by som z tých večne opakujúcich sa piesní, tzv.hitov. Za 24 hodín jedna pieseň aj 8x, a keďže je sezónnych hitov viac, tak to vychádza ... prepočítajte si :confused:.
Tie komerčné piesne otrepané zatieňujú hovorové spoty. Ale niektoré relácie sú fajn, len treba vedieť ktoré. A ináč prepínam a prepínam, najviac v aute, skôr poľské stanice, tam dávajú piesne, ktoré človek len tak nepočuje.
wegamizi
01.07.09,06:35
http://www.poslouchej.net/radio93-95-5-Jazz.html,

Slovenské rádiá: Len nič agresívne (fw)
Pracujúcim hrajú rádiá stredný prúd, tak to chce väčšina ľudí
ČO BY NEZAHRALI
ČO SI MYSLIA O SLOVENSKEJ SCÉNE
ANKETA
Expres: Neodlákať
Rock FM: Asi sa nedá inak
B1 – nostalgia
Fun: Pokrok v medziach komercie
Okey chce byť výnimočné pohodou
Twist: Nie sme hitové rádio
Rebeca hrá rock

Vyskusaj;)
buchač
01.07.09,11:58
Tak mi napada...mame my vlastne na Slovensku nejake seriozne radio?? Na vsetkych, zda sa, chodia tie iste styri ''pesnicky'', jedna od Desmod, druha od Pehy a pod. Vraj na devine sem-tam sa deje aj nieco vaznejsie, su tam relacie venovane vaznej hudbe, jazzu a bluesu, ale to skor v noci. Narazil niekto z vas na radio, ktore nepracuje na tom, aby Slovaci boli ten najnekulturnejsi narod na svete, ale sa ich snazi aj povznasat a budovat im vkus?? Je tu nieco take?? Ja len tak, ma napadlo. Nedavam tomu velku nadej, ale za spytanie sa nic nedas...teda ten ucet za elektrinu za tie dve minuty, co som to pisal. Za odpovede vopred dakujem.:D

Tak teda z tej mojej sa teda derú fakt vážne veci ....:---
Nechcel by som stáť z zámernej osi ...:---:D:D:D:cool:


pasuliatko
Poraďák
Re: ...otazka, radio...
Citát:Pôvodca textu príspevku: Slayer666
Tak mi povedz jedno seriozne predsa.

Expres

Čistý koniec , že vraj serióznosť ...
V priebehu jedného dňa zaznie tá istá skladba cca aj 8 krát ...
Počas služieb som ladil hore dole a všade to isté , ten istý repertoár popretkávaný brutálne blbou reklamou .
No proste , na mašľu :rolleyes:
bettylou
01.07.09,12:37
seriózne rádio?
vtáci na stromoch... :-))

asi blbé ale mne páči každý deň od rána do večera..
Slayer666
01.07.09,12:37
Buchac uz, ako obycajne, velmi originalne nieco naznacil.:D:D
Myslel som nejake radio, kde sa nehraju hity vobec, resp. aspon nie tie, ktore ''teraz letia''. Nevidim ziaden hlbsi zmysel v tom, pocuvat nieco preto, ze to ''leti''. Na co to je? Aby sa mi ostatne deticky v skole nesmiali, ze som retro, hippie, divny? Nastastie som nemal taketo skusenosti, ale viem o ludoch, ktorym sa nieco podobne stalo. Ale to je ina tema...

Je uplne jasne, ze v minulosti bolo napisanej ovela viac dobrej hudby ako v tom obdobi ''leti''. Dovod je jednoduchy - kym skladatelia obdobia ''leti'' mali na tom cca. mesiac, ti druhi starocia. Ci uz je to stare tri roky, tridsat ci tristo, je jedno.

Skratka nejake radio, ktore by hralo hudbu preto, ze je dobra, nie preto, ze leti. Este lepsie, mat viacero takych radii, jedno hra country & western, dalsie heavy metal, dalsie vaznu hudbu, dalsie hip hop, dalsie progressive rock, dalsie jazz, dalsie latinsku hudbu atd. Tak si predstavujem serioznost. A nijak to na kvalite nepridava, ak tam bude nadopovany moderator typu ''a teraz nieco super pecka trendy blablabla'', skor naopak - znie to neskutocne stupidne.

Inak dakujem za vsetky odporucania, ale nehladal som radio pre seba, len ma tak napadlo. Ja radio nepotrebujem, hladam si hudbu sam. No urcite su ludia, ktori by aj radi pocuvali jazz, klasiku, heavy metal, ci bossa novu, no jednoducho tu hudbu nepoznaju, lebo im to nikto neukaze. Ved ludia si zasluzia vediet, ze existuje aj ina a lepsia hudba, nez ta, co sa 8x denne, ako Buchac hovori, dnes pusta v nasich radiach.
alla66
01.07.09,13:06
Prečo zatiaľ nikto nespomenul Rádio Slovensko?? Nie je to seriózne rádio? ....určite mi dá viac ako napr. Rádio Okey, Expres, Jemné melódie....
pasuliatko
01.07.09,13:30
Ja Expres nemôžem počúvať denne, ohlúpla by som z tých večne opakujúcich sa piesní, tzv.hitov. Za 24 hodín jedna pieseň aj 8x, a keďže je sezónnych hitov viac, tak to vychádza ... prepočítajte si :confused:.
Tie komerčné piesne otrepané zatieňujú hovorové spoty. Ale niektoré relácie sú fajn, len treba vedieť ktoré. A ináč prepínam a prepínam, najviac v aute, skôr poľské stanice, tam dávajú piesne, ktoré človek len tak nepočuje.

100 ľudí 100 chutí:)
pasuliatko
01.07.09,13:36
Tak teda z tej mojej sa teda derú fakt vážne veci ....:---
Nechcel by som stáť z zámernej osi ...:---:D:D:D:cool:



Čistý koniec , že vraj serióznosť ...
V priebehu jedného dňa zaznie tá istá skladba cca aj 8 krát ...
Počas služieb som ladil hore dole a všade to isté , ten istý repertoár popretkávaný brutálne blbou reklamou .
No proste , na mašľu :rolleyes:

môžeš nebránim ti... mne sa to rádio páči tak som to odporučila dalej, ak máš na to iný názor maj. ale čo sa páči mne laskavo nespochybňuj. ja mam iny vkus ako ty a tiež ti nehovorím,že čo je otras čo nie. dik
amoo
01.07.09,13:53
dobre radio ma povzniest, realne informovat, ma byt neagresivne aj co sa tyka reklam, niekedy sa hanbim za nase slovenske radia, ono je to tak-ide o biznis! preferujem slovensko, devin, lumen, teda to je moj skromny nazor.

niekde som pocul parafrazu povedz mi aku hudbu pocuvas ja ti poviem kto si
Slayer666
01.07.09,18:02
môžeš nebránim ti... mne sa to rádio páči tak som to odporučila dalej, ak máš na to iný názor maj. ale čo sa páči mne laskavo nespochybňuj. ja mam iny vkus ako ty a tiež ti nehovorím,že čo je otras čo nie. dik

Myslim, ze nikto ti tvoj vkus neberie. Ja rozhodne nie a nezda sa mi, ze Buchac ano. Ale sama si napisala, ze sa zameriava na aktualne hity. Samozrejme, aj to je velmi dolezite a rozhodne take radia treba (aj ked by urcite bolo co vylepsovat aj v tom smere, ale budis). Ibaze, ako som tak niekedy prepinal v aute, alebo pocuval v bare, restauracii, ci inde, my akoby sme ine radia ani nemali. Takze radia odvtedy nepocuvam, teda nie aktivne. Preto sa pytam vas, s nadejou, ze su tu taki, ktori maju ''napocuvanych'' niekolko radii, a mozno aj dufajuc, ze mame radio, ktore je, povedzme, aj trochu edukativne.

Je uplne v poriadku, ze sa ti to radio paci. Ale nemali by sme zabudat ani na hudbu, ktora bola napisana davnejsie. Je jasne, ze nie kazdy ma rad death metal, alebo Bartoka ci Stravinskeho (vlastne, premiera jeho najslavnejsieho baletu vyvolala vzburu a bitky, musela zasiadnut policia:D), alebo jazz (mam na mysli hlavne bebop, hard bop a fusion), ci kapely ako King Crimson alebo Van der Graaf Generator. Avsak ludia by mali mat pristup k takej hudbe prostrednictvom radii, lebo niektore zanre, ak su odmietane, tak nie z objektivnej, konstruktivnej kritiky, ale pre nepravdive myty.

Teda mame nejake take radio, ktore by hralo napr. vyssie spomenutu hudbu?

Alla: To Radio Slovensko je na akej frekvencii??
alla66
01.07.09,18:14
Myslim, ze nikto ti tvoj vkus neberie. Ja rozhodne nie a nezda sa mi, ze Buchac ano. Ale sama si napisala, ze sa zameriava na aktualne hity. Samozrejme, aj to je velmi dolezite a rozhodne take radia treba (aj ked by urcite bolo co vylepsovat aj v tom smere, ale budis). Ibaze, ako som tak niekedy prepinal v aute, alebo pocuval v bare, restauracii, ci inde, my akoby sme ine radia ani nemali. Takze radia odvtedy nepocuvam, teda nie aktivne. Preto sa pytam vas, s nadejou, ze su tu taki, ktori maju ''napocuvanych'' niekolko radii, a mozno aj dufajuc, ze mame radio, ktore je, povedzme, aj trochu edukativne.

Je uplne v poriadku, ze sa ti to radio paci. Ale nemali by sme zabudat ani na hudbu, ktora bola napisana davnejsie. Je jasne, ze nie kazdy ma rad death metal, alebo Bartoka ci Stravinskeho (vlastne, premiera jeho najslavnejsieho baletu vyvolala vzburu a bitky, musela zasiadnut policia:D), alebo jazz (mam na mysli hlavne bebop, hard bop a fusion), ci kapely ako King Crimson alebo Van der Graaf Generator. Avsak ludia by mali mat pristup k takej hudbe prostrednictvom radii, lebo niektore zanre, ak su odmietane, tak nie z objektivnej, konstruktivnej kritiky, ale pre nepravdive myty.

Teda mame nejake take radio, ktore by hralo napr. vyssie spomenutu hudbu?

Alla: To Radio Slovensko je na akej frekvencii??http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=40231&stc=1&d=1246475664
pasuliatko
01.07.09,19:53
Myslim, ze nikto ti tvoj vkus neberie. Ja rozhodne nie a nezda sa mi, ze Buchac ano. Ale sama si napisala, ze sa zameriava na aktualne hity. Samozrejme, aj to je velmi dolezite a rozhodne take radia treba (aj ked by urcite bolo co vylepsovat aj v tom smere, ale budis). Ibaze, ako som tak niekedy prepinal v aute, alebo pocuval v bare, restauracii, ci inde, my akoby sme ine radia ani nemali. Takze radia odvtedy nepocuvam, teda nie aktivne. Preto sa pytam vas, s nadejou, ze su tu taki, ktori maju ''napocuvanych'' niekolko radii, a mozno aj dufajuc, ze mame radio, ktore je, povedzme, aj trochu edukativne.

Je uplne v poriadku, ze sa ti to radio paci. Ale nemali by sme zabudat ani na hudbu, ktora bola napisana davnejsie. Je jasne, ze nie kazdy ma rad death metal, alebo Bartoka ci Stravinskeho (vlastne, premiera jeho najslavnejsieho baletu vyvolala vzburu a bitky, musela zasiadnut policia:D), alebo jazz (mam na mysli hlavne bebop, hard bop a fusion), ci kapely ako King Crimson alebo Van der Graaf Generator. Avsak ludia by mali mat pristup k takej hudbe prostrednictvom radii, lebo niektore zanre, ak su odmietane, tak nie z objektivnej, konstruktivnej kritiky, ale pre nepravdive myty.

Teda mame nejake take radio, ktore by hralo napr. vyssie spomenutu hudbu?

Alla: To Radio Slovensko je na akej frekvencii??

jasné neberiem mohli by hrať aj niečo iné ale mne sa najviac páči z toho výberu aký je.
icemonika
02.07.09,22:15
Už tu bolo niekoľko krát spomenuté rádio Devín...v poslednom čase som ho počúvala, po polnoci tam dávajú rôzne koncerty vážnej hudby..celkom príjemne pred spaním :)
V minulosti som počúvla Funradio, ich ranná show bola fajn, neviem akú úroveň ma teraz, vstávam oveľa neskôr:D:D
A minule som cestovala mikrobusom a tam hralo rádio, kde púšťali ľudovky, nejaké šarišské... nezistila som, čo je zač :( :(
A inak rádio tiež nemám...ukradol mi h otec :D ale Devin som počúvala cez internet :)
Náhodou som našla zoznam slovenských rádií (http://www.radia.sk/radia/) bolo by zaujímavé zistiť, ktoré stojí za počúvanie :)
wegamizi
03.07.09,05:50
Radio Slovensko bolo donedavna nase najoblubenjsie z mnohych dovodov. V poslednej dobe sa dost prisposobuje komercnym radiam, co mu ubera na kvalite. Ak pocuvame radio, tak si vyberieme radsej nejake regionalne vysielanie, podla toho, kde sa v tom momente nachadzame;)
pasuliatko
14.07.09,17:25
rádio viva je fajn hrajú aj staršie pesníčky.
arizona
14.07.09,17:30
Mám smolu že bývam medzi dvoma kostolnými vežami, takže "chytám" máločo:---:D
Pre mňa najlepšie rádio , ktoré ide u nás neustále sú " Oldiesky z Porady" ;):):---