anna opaterova
30.06.09,19:15
dobry den. chcela by som poradit s problemom ktory nastal tak pred rokom.moji rodicia v roku1972 postavili rodinny dvojdom.meske zastupitelstvo im v tom roku pridelilo pozemok o vymere 700m2 neskor im pridalo este 300m2 s tym ze sa miestna narodny vybor zaviazal tuto skutocnost zapisat do katastra.teraz po tridsiatich rokoch uzivania a obhospodarovania sa pri predaji susediacej stavby zistilo ze uvedeny pozemok o vymere300m2 nam nikdy nebol pripisany do listu vlastnictva a teraz ho predali novemu majitelovi aj zo susediacov budovou.chcela by som vediet ci mame na uvedeny pozemok nejaky pravny narok aj ked bohuzial nemame dostatok dokazou ze nam pozemok patri.po cely cas uzivania ho mame oploteny pevnym plotom.dufam ze mi niekto poradi.dakujem anna o
elaurie
30.06.09,20:38
Akým spôsobom bol pozemok pridelený? A z čoho vyplýva, že sa národný výbor zaviazal pridelenie pozemku zapísať do katastra? Vyplýva to z nejakého písomného rozhodnutia?
anna opaterova
02.07.09,16:35
odpoved pre elaurie!pozemok bol prideleny na zaklade rozhodnutia mesta o vystavbe v nasej obci. toho ze moj otec a jeho brat stavali v uvedenom roku dvojdom.vtedy zasadol miestny narodny vybor ktory napisal zapisnicu s tohto zasadania a je v nej konkretne napisane kto z nasich susedou dostal spominanych 700m2 a ze nasej rodine pridavaju tych 300m2.ako posledna veta v uvedenej zapisnici je ze spominany vybor sa za zavezuje tuto skutocnost zapisat do katastralnej mapy.bohuzial mame len tuto zapisnicu a jedn doklad ze sme po dostavani zaplatili dan za 1000m2.