krater
30.06.09,20:03
Uz rok byvame v novostavbe na zaciatku sme mali schodzu aj so spravcom a dohodli sme si rozuctovanie na osoby. Presne ako sme predpokladali v priebehu roka byty uzivalo ovela viac osob ktore si majitelia bytov nenahlasili. My sme trojclenna rodina platime na osobu aj za nasu malu. V nasom vchode je vela 1izb bytov a len 4 trojizb. samozrejme ze majitelia malych bytov nesuhlasia na byt i ked by to v nasom pripade bolo spravodlive. V nasom vchode nie je minimalne 10osob ktore byvaju nahlasenych ked bolo rozuctovanie my sme museli platit napriklad za upratovanie suma x 3 osoby oni len za jednu osobu i ked byvali traja styria v byte. Teraz budeme menit noveho spravcu ktory chce aby sme sa rozhodli ci zostaneme na osoby alebo na byty. My chceme na byty ale pravdepodobne susedia z 1izb nas prehlasuju ok pristupime na to pod podmienkou ze si spolubyvajucich nahlasia. Ale ako postupovat ked tak neurobia su na to nejake paky??? Ako ich donutit k ferovosti :rolleyes:
Vdaka za radu ;)
peton
01.07.09,03:59
Výpočet podľa osobomesiacov je jedným z najkritickejších výpočtov práve kvôli nahlasovaniu osôb a nemožnosti dokázať skutočný počet bývajúcich v byte. Iba ak by sa susedia udávali navzájom, a o to predsa v dome nejde. Keďže toto je len a len o ľuďoch, nemáš šancu ich donútiť aby nahlásili ten počet osôb, ktorí skutočne byt obývajú. Je na vás, všetkých vlastníkoch ako sa dohodnete na schôdzi, určite však hľadajte zo správcom riešenie ako na takýchto nespratníkov - mesačné nahlasovanie osôb? výnimky pre študentov? výnimky pre pracujúcich v zahraničí? pre dôchodcov na dlhodobých liečebných pobytoch? predkladanie dokladov na udelenie výnimky? Je treba stanoviť jasné pravidlá pre všetkých a všetci musia chcieť (čo je skôr výnimočné i keď nie nemožné :-))
sito
01.07.09,04:45
Neznalosť neomlúva, no jej dôsledky poučia! Možno? Za komfort sa platí všade, aj u Vás. Keď sa Vám nechce upratovať je možné si najať upratovačku, nie je problém. Problém nastane keď ju bude treba zaplatiť.

Zvyčajne sa to robí tak, že bývajúci v dome sa striedajú pri čistení spoločných priestoroch, ale to tiež nie je bez problémov.

Tá prvá dohoda je platná, ale všetko sa dá zneužiť, vždy je niekto zneužitý, využitý a niekto, kto zneužíva, využíva a niekto kto to sleduje.

Keď chcete isť pod nového správcu, poradte sa sním, ako spravuje byty vo svojej správe, čo Vám poradí, akú zmluvu o výkone správy Vám ponúkne.

Na Vás všetkých v dome bude závisieť ako bude dom vypadať v budúcnosti, aké vzťahy budú v ňom medzi ľuďmi.

Vo väčšine prípadov osobomesiace ovplyvňujú minimálne úhradu bytov, najviac sa to dotýka položky elektrina za výťah. No môžu byť dohodnuté a presadené veci, ktoré niektorých vlastníkov bytov poškodzujú, pre ich menší počet bytov v dome.

V tom prípade sa treba obrátiť na súd, aby vo veci rozhodol. Súd je ako britva, musí rezať. No nie všetci sa odvážia chytiť britvu do ruky, čo keď sa porežú? A preto stav v dome pretrváva taký aký sa v dome medzi ľuďmi vytvoril. Nikto sa nechce porezať, radšej bude rezaný, už si zvykol a nedá sa to zmeniť. Dá, ale jeden to nezmení.
krater
01.07.09,07:38
Ok takze ked ziadne paky na to nie su a je to len na vedomi a svedomi jednotlivych byvajucich tak uz teraz viem ze sa budu byt aby to zostalo na osobomesiace ale nahlasovat sa nebudu. Takze pristupime na ich hru a manzel bude nahlaseny a mna s malou odhlasime!
sito
01.07.09,07:46
Ok takze ked ziadne paky na to nie su a je to len na vedomi a svedomi jednotlivych byvajucich tak uz teraz viem ze sa budu byt aby to zostalo na osobomesiace ale nahlasovat sa nebudu. Takze pristupime na ich hru a manzel bude nahlaseny a mna s malou odhlasime!

Teoreticky máš pravdu, ale pravda vyvoláva v ľuďoch závisť, nenávisť.
krater
01.07.09,07:47
Teoreticky máš pravdu, ale pravda vyvoláva v ľuďoch závisť, nenávisť.
s tym mam ja v zivote bohate skusenosti
sito
01.07.09,07:52
s tym mam ja v zivote bohate skusenosti

Mne ľudia nemajú, čo závidieť, bežný majetok. Viac nepotrebujem. Takže môžu mi niečo zobrať, ale sú veci, ktoré sa zobrať nedajú, jedine život, skúsenosti nie.
krater
01.07.09,10:01
este sa spytam tu kedze v inej mojej diskusii mi uz tyzden nikto neodpoveda nejako ju neviem oprasit.
Posielali sme spravcovi reklamaciu kvoli vyuctovaniu spotreby tepla prisla nam klamliva odpoved nechce sa mi tu rozpisovat ale viem ze klamu a hraju mrtveho chrobaka len aby nemuseli ferovo urobit vyuctovanie ze teplo este raz. Momentalne sa chysta manzel reagovat na ich zamietnutie reklamacie nieco sme dali do kopy. Nas spravca ktory je momentalne u nas akokeby vo "vypovednej" lehote nam povedal ze nemame k nim chodit ked nieco chceme mame ist za domovym dovernikom ktory nam ma u nich dohodnut stretnutie ked budu mat cas :eek:
Je to spravne ze ja sa nemozem obratit priamo u mojho spravcu a mam si unho dohadovat stretnutie cez dovernika a cakat ci mi spravca pristupy na stretnutie???
sito
01.07.09,11:38
Teplo je svinstvo, ale dá sa, no len porezať sa nestačí. Treba pochopiť, že všetok, čo sa tu na porade dozviete je len názor. Riešenie problémov konkrétneho domu je na vlastníkov konkrétneho domu. Ako?

Správca, SVB, len vykonávajú správu, ale rozhodujú vlastníci bytov, domu. Alebo, sarkazmus?
najag
04.07.09,15:24
Kazdy ma vediet svoje prava a povinnosti, potom je aj zivot vlastnikov bytov v bytovom dome trochu jednoduchsi.
Heni
04.07.09,18:52