jpokorny
30.06.09,20:39
Ahojte,

minule u nas bola kontrola z hygieny a udajne mame pouzivat tekute mydlo s antibakterialnym obsahom. Z akeho pravneho predpisu toto vyplyva? A kde najdem tieto hygienicke povinnosti podnikatela?

Diky
Pachole
01.07.09,12:09
A v jakém oboru působíš?
silviaz
02.07.09,05:28
ahoj

no ako uz pisali predomou nevieme v akom obore posobis, takze ti nevieme poradit.
Ale ak v potravinarstve v obcerstveni alebo podobne tak je nazaj dodrziavanie hygieny urcene zakonom.
Moj znamy si otvoril stanok s ovoc. stavami a musel respektovat mnozstvo hygienickych pokynov. Nie som si vsak ista ci je presne urceny druh mydla.
Antibakterialne mydla sa maju pouzivat skor v odboroch kde dochadza k priamemu kontaktu s ludskym organizmom. Moj partner je maser a salone ma hygienikmi presne udcene pripravky ktore ma na co poutivat.
My pouzivame toto mydlo aj doma teda nie stale ako hygienicky maniaci :) ale kedze mam masera a dochadza denne do kontaktu s pokozkou ludi tak je to lepsie.


pa
syrik
02.07.09,16:57
Ale veď to antibakteriálne mydlo zase nie je až taká položka...a je to lepšie aj pre Tvoj organizmus...ako používať nejaké obyčajné mydlo...
Monika Kováčová
02.07.09,17:00
no nie je to síce neviem aká položka... ale je to buzerácia zo strany výkonnej moci kontroly najhrubšieho zrna... A toto ma vie dožrať, čo nevidieť nám budú neviemaké neviemakodôležité kontrolné orgány rôzneho druhu "diktovať" už neviemakúvolovinu, len aby bolo "zrejmé kto je pánom". fúúúj...
Monika Kováčová
02.07.09,17:03
Ahojte,

minule u nas bola kontrola z hygieny a udajne mame pouzivat tekute mydlo s antibakterialnym obsahom. Z akeho pravneho predpisu toto vyplyva? A kde najdem tieto hygienicke povinnosti podnikatela?

Diky

Jemnosť a hrúbka toaletného papieru vyhovovala? ;)
misomiso
02.07.09,17:24
Otazka je, ci existuje nejaka norma na antibaktreialne mydla. Pretoze hoci sa na prvy pohlad zda, ze by to malo byt mydlo, ktore zabija bakterie, je kludne mozne, ze v praxi su takto oznacene mydla, ktorych vyrobca outsourcuje reklamu a marketing u kvalitnej marketingovej agentury.
pracovisko
03.07.09,06:43
Ahojte,

minule u nas bola kontrola z hygieny a udajne mame pouzivat tekute mydlo s antibakterialnym obsahom. Z akeho pravneho predpisu toto vyplyva? A kde najdem tieto hygienicke povinnosti podnikatela?
DikyEšte si sa stále neozval, v akom obore pracuješ. Tekuté mydlo s antibakteriálnou prísadou sa odporúča pri práci s potravinami, v domovoch sociálnych služieb, v zariadeniach starostlivosti o dlhodobo chorých. Nemusí však ísť o mydlo tekuté antibakteriálne, môže byť aj tuhé antibakteriálne, ale malo by byť v sieťke, aby nestálo v krabičke vo vode. V zdravotníctve sa upúšťa od antibakteriálnych mydiel a odporúča sa tekuté čisté mydlo na mechanické umytie rúk a na hygienickú dezinfekciu sa používa alkoholový dezinfekčný prostriedok, ktorý sa aplikuje na suché ruky.Nie sú predpisy, ktoré presne a konkrétne definujú druhy mydiel, musí sa však dodržiavať hygiena rúk.