Z.E.Ú.S.
30.06.09,20:50
Zdravím Vás

pri prijatí dotácie od úpsvar je potrebné neskôr príjem tejto dotácie oznámiť MFSR , mám však taký problém pracovníčka na úrade mi povedala že to treba oznámiť v júli keďže dotáciu som dostal v marci (30.marca) lebo vtedy prejde kvartál a treba oznámiť do 30 dní...
a máme júl tak som tlačivo išiel vypísovať avšak po prečítaní podmienok som sa dozvedel že oznámenie sa posiela do 30 dní od skončenia kvartálu v ktorom bol príspevok poskytnutý... ako som už písal príspevok na účet došiel 30.marca čo znamená že som to tlačivo asi mal poslať ešte v apríli lenže keby prišiel príspevok o pár hodín neskôr teda 1. apríľa všetko by bolo v poriadku... tak teraz neviem mám klamať MFSR a napísať že došiel až 1.apríľa ? alebo napísať riadne že došiel 30.marca a snad nebudu robit vedu ked ide o 1 den...
máte nietko s týmto nejaké skúsenosti ?? prosím poradte
grammatika
01.07.09,06:54
Príjemcovia minimálnej pomoci sú podľa § 22 zákona č. 231/1999 Z. z. o štátnej pomoci v znení neskorších predpisov povinní štvrťročne oznamovať Ministerstvu financií SR prijatie tejto pomoci, a to do 30 dní po uplynutí kalendárneho štvrťroku, v ktorom minimálnu pomoc prijali.

Takže podľa mňa, ak Ti príspevok došiel 30.03., tak do 30 dní (do 30.04.) si to mal oznámiť na MFSR.
Ja osobne by som nečakala žiaden štvrťrok a oznámila by som to hneď, nech na to nezabudnem.
Oznám, skutočný dátum prijatia platby.
Z.E.Ú.S.
02.07.09,05:43
no hej aj ja si myslim že som to mal teda poslať v aprili, len vždy ma nejako láka napísať tam že som prijal až 1. apríla a nebudem mať problémy ja ani oni D: teda za predpokladu že nebudú skúmať pravdivosť tohto dátumu, lebo vieš naozaj ide o hodiny kľudne sa mohlo stáť že by tá dotácia došla aj 1. apríla medzibankové prevody trvajú rôznu dobu teda deň hore-dole ... tak neviem teraz , myslíš že ked uvediem pravdivy datum 30. april tak ma budu nejako sankcionovat ?? .... eeeej škoda že som doveroval pracovničke na UPSVaR a neprečítal si to poriadne ešte aj sám....
grammatika
02.07.09,06:00
Nemám s tým skúsenosť, ale myslím, že nebudú sankcionovať. Ale uveď radšej pravdivý dátum, nech nezavádzaš.