Lentilka
31.07.05,18:35
Odmenu za vykonanú prácu pri DoVP zaúčtujem v JÚ v peňažnom denníku ako mzdu? Strhnutú a odvedenú daň daňovému úradu zaúčtujem Platby do fondov?
Odvedené úrazové poistenie do soc.poisťovne za dôchodcu zaúčtujem do fondov?
Paula
31.07.05,16:39
Nepoznám tvoj soft......každá výplata a zrážky a odvody z nej by podľa mňa mali ísť do "kolonky" mzdy.
Heni
31.07.05,16:42
Odmenu za vykonanú prácu pri DoVP zaúčtujem v JÚ v peňažnom denníku ako mzdu? Strhnutú a odvedenú daň daňovému úradu zaúčtujem Platby do fondov?
Odvedené úrazové poistenie do soc.poisťovne za dôchodcu zaúčtujem do fondov?odmenu za DoVP v JU do peň. denníka stĺpec mzdy, aj daň z tej odmeny do toho istého stĺpca mzdy a odvedené úrazové poistenie do stĺpca platby do fondov.
lenkak
31.07.05,16:44
Proste čistá mzda + odvody za zamestnanca tvoria kolonku mzdy = hrubá mzda, a všetky odvody, ktoré sú odvodmi zamestnávateľa to sú platby do fondov.
Paula
31.07.05,16:45
Aha...myslela som, že "fond" sa myslí ten sociálny. Ospravedlňujem sa za neznalosť :)
ondrejvla
31.07.05,16:45
Nepoznám tvoj soft......každá výplata a zrážky a odvody z nej by podľa mňa mali ísť do "kolonky" mzdy.Súhlasím s Paulou, len ja odvody do fondov za zamestnávateľa nedávam do miezd, ale na fondy a analyticky ich člením. Je to pre mňa prehľadnejšie pri kontrole, dám si vytlačiť fondy podľa analytiky - či je pre SP, ZP, za zamestnancov, za SZČO.
Paula
31.07.05,16:53
Áno Vlasti, v PÚ beriem analytiku..:) V JÚ som priznala neznalosť.
ondrejvla
31.07.05,17:02
Áno Vlasti, v PÚ beriem analytiku..:) V JÚ som priznala neznalosť.
Pauli, ja aj v JÚ analytiku.
lenkak
31.07.05,17:04
Aj ja v JU používam analytiku.
Lentilka
31.07.05,18:48
Mám účtovný softvér Alfu - ako môžem v peňažnom denníku použiť analytiku?
Do členenia som si uviedla - zdravotné poistenie, sociálne poistenie , úraz.poistenie za zamestnanca, ale pri evidencii v PD sa na to rozlíšenie nemôžem dostať. dakujem.
Paula
31.07.05,19:26
Ja vo svojom softe pre JÚ tiež nemám analytiku pre "mzdy" a ani pre "réžiu" ...iba slovom zapíšem do VPD o čo ide :( ...ale tie "fondy" mám zvlášť, to je pravda. Iba som myslela, že tie sú určené pre tvorbu napr.SF.