Kvietocek
01.07.09,10:44
Prosim Vas co by ste robili v takomto pripade:
- zamestnanec ma lekara cca 30 km od svojho domu na to aby sa k nemu dostal musi 1 krat prestupovat na iny autobus, ked sa uz konecne dostane k lekarovi je tam spusta dôchodcov,ktori nemaju cas a "musia ist" prvy dnu, po 2 - 3 hodinach sa zamestnanec konecne dostane k lekarovi, ktory ho osetri co je tiez nejaky cas.
Ako postupovat v takomto pripade co sa tyka priepustky plati len tie 4 hod. (co zamestnanec ani pri najlepsom sa do tohto casu nezmesti) alebo ked mu lekar potvrdi cely den tak plati priepustka na cely den?

Dakujem
VERONIKA6
01.07.09,08:45
Prosim Vas co by ste robili v takomto pripade:
- zamestnanec ma lekara cca 30 km od svojho domu na to aby sa k nemu dostal musi 1 krat prestupovat na iny autobus, ked sa uz konecne dostane k lekarovi je tam spusta dôchodcov,ktori nemaju cas a "musia ist" prvy dnu, po 2 - 3 hodinach sa zamestnanec konecne dostane k lekarovi, ktory ho osetri co je tiez nejaky cas.
Ako postupovat v takomto pripade co sa tyka priepustky plati len tie 4 hod. (co zamestnanec ani pri najlepsom sa do tohto casu nezmesti) alebo ked mu lekar potvrdi cely den tak plati priepustka na cely den?

Dakujem
Keď mu lekár napíše celodenné ošetrenie, platí na celý deň.
ivka70
01.07.09,08:49
Prosim Vas co by ste robili v takomto pripade:
- zamestnanec ma lekara cca 30 km od svojho domu na to aby sa k nemu dostal musi 1 krat prestupovat na iny autobus, ked sa uz konecne dostane k lekarovi je tam spusta dôchodcov,ktori nemaju cas a "musia ist" prvy dnu, po 2 - 3 hodinach sa zamestnanec konecne dostane k lekarovi, ktory ho osetri co je tiez nejaky cas.
Ako postupovat v takomto pripade co sa tyka priepustky plati len tie 4 hod. (co zamestnanec ani pri najlepsom sa do tohto casu nezmesti) alebo ked mu lekar potvrdi cely den tak plati priepustka na cely den?

Dakujem

Odkial si zobrala 4 hodiny.

Zakonnik prace hovori jasne : plati na nevyhnutne potrebny cas.

To moze byt 1 hodiny ale aj 8 hodin ....
Kvietocek
01.07.09,09:59
Odkial si zobrala 4 hodiny.

Zakonnik prace hovori jasne : plati na nevyhnutne potrebny cas.

To moze byt 1 hodiny ale aj 8 hodin ....


Suhlasim s tebou no personalista oponuje tym ze je to nepisane pravidlo u kazdeho zamestnavatela ze 1 priepustka = max.4hod.
Cize podla Vas je blbost aby si zamestnanec musel brat 1/2 dna dovolenky hoci bol u lekara cely den ale personalista mu to nechce uznat ako 8 hod ale len ako 4 hodiny
veronikasad
01.07.09,10:01
Suhlasim s tebou no personalista oponuje tym ze je to nepisane pravidlo u kazdeho zamestnavatela ze 1 priepustka = max.4hod.
Cize podla Vas je blbost aby si zamestnanec musel brat 1/2 dna dovolenky hoci bol u lekara cely den ale personalista mu to nechce uznat ako 8 hod ale len ako 4 hodiny
písaným pravidlom je Zákonník práce. Ak má vyznačený od lekára čas odchodu, musí mu to uznať + čas na cestu do zamestnania
Kvietocek
01.07.09,10:05
písaným pravidlom je Zákonník práce. Ak má vyznačený od lekára čas odchodu, musí mu to uznať + čas na cestu do zamestnania

a ked nema vyznaceny cas odchodu iba rukou lekara napisane plati cely den?
veronikasad
01.07.09,10:07
a ked nema vyznaceny cas odchodu iba rukou lekara napisane plati cely den?
Tak platí celý deň. Ak chce zamestnávateľ uplatňovať "nepísané" pravidlo, mal by upozorniť zamestnancov, že trvá na tom, aby priepustke bol vyznačený odchod od lekára. Je to v súlade so ZP.
VERONIKA6
01.07.09,10:07
a ked nema vyznaceny cas odchodu iba rukou lekara napisane plati cely den?
Lekár to vždy vypisuje iba rukou.
Kvietocek
01.07.09,10:09
Tak platí celý deň. Ak chce zamestnávateľ uplatňovať "nepísané" pravidlo, mal by upozorniť zamestnancov, že trvá na tom, aby priepustke bol vyznačený odchod od lekára. Je to v súlade so ZP.

A ako sa ma zamestnanec podla Vas branit v takomto pripade?
Dakujem
ivka70
01.07.09,10:10
A ako sa ma zamestnanec podla Vas branit v takomto pripade?
Dakujem

Pokial si zamestnavatel neda povedat, tak sa to da riesit cez Inspektorat prace.
veronikasad
01.07.09,10:13
A ako sa ma zamestnanec podla Vas branit v takomto pripade?
Dakujem
Nech prinesie od lekára novú priepustku, na ktorej bude vyznačený odchod od lekára. Ak mu to zamestnávatel neuzná, poruší Zákonník práce.
/Pozor na dlžku pracovnej doby lekára, zamestnávatel si to vie overiť/

mimotemynárok na 7 dní § na ošetrenie alebo vyšetrenie u lekára nie je u zamestnanca "ďalšia dovolenka", ktorú si musí vyčerpať
Kvietocek
01.07.09,10:23
Dakujem za rady a nazory :)