kaupke
01.07.09,10:51
Awojte , viete mi súrne ,narýchlo poradiť akú cenu pýtať za marhule , nie je to na biznis , iba kolegovci pýtajú , bo že keď nepoviem cenu , tak nechcú , aj som zvyknutá po známosti dávať ovocie aj zeleninu zadara , lenže oni nechcú ústúpiť , tak chcem vedieť orientačne cenu , aby som to neprestrelila . :D:---
ivka70
01.07.09,08:53
Vcera v BA na Mileticke - take obrovske /ananasove - vraj :)/

1,7 EUR/kg
lorelei
01.07.09,09:10
Myslim, ze ked to das sa 1 euro, tak nic neprestrelis, a oni sa budu aj tak tesit, za aku dobru cenu su. Tiez som kupovala, ale take mensie za 1,20 Eur.
ondrejvla
01.07.09,09:20
Nepošleš? Aj ja by som kúpila...
kaupke
01.07.09,09:50
Nepošleš? Aj ja by som kúpila...
To vážne ? A nie je to daleko , ved kým dojdu ,sa pokazia nie ? Marhule sa maju friško obrať a friško spracovať , myslíš že by prežili cestu ?
janka67
01.07.09,09:58
V našej obci dnes predávali po 0,83 €/kg, ale aké veľké a kvalitné boli neviem,iba som počula oznam v rozhlase.
Bionda
01.07.09,10:04
kaupke a odkiaľ si? okolie
kaupke
01.07.09,10:27
kaupke a odkiaľ si? okolie
Trnava- tam je časť marhul, Topoľčany - tam je časť marhul , skor na džem
ondrejvla
02.07.09,13:41
To vážne ? A nie je to daleko , ved kým dojdu ,sa pokazia nie ? Marhule sa maju friško obrať a friško spracovať , myslíš že by prežili cestu ?

Hmmm, asi dosť ďaleko, až Žilina... Ale dá sa poslať aj autobusom, ktorý chodí do Žiliny, teda, ak by si chcela. Ale ja budem doma až 8.júla, dovtedy by to nebolo možné. Ak máš až také veľké prebytky, rada kúpim.
lorelei
02.07.09,15:06
Kaupke, aj ja mam zaujem, ak este mas. Zobrala by mi ich znama z Topolcian. Ozvi sa mi cez ss, a nechaj kontakt. Zavolam Ti.
Stanislav 1975
02.07.09,15:19
No vidíš a nakoniec všetko predáš cez Poradu-:):):)

Inak, ja byť z bližšia, tiež by som niečo zobral...
dobsony
02.07.09,19:35
Viete za koľko vykupujú, keď chcú marhuľe? na začiatku týždňa to bolo 0,50 € a na konci to bude okol 0,40 €. za toľko ani nebudeme zbierať. to je hamba. pred 10rokmi stálo 10-15 sk za kilo. asi odvtedy nič sa nezdraželo. :mee:
Stanislav 1975
02.07.09,19:38
Viete za koľko vykupujú, keď chcú marhuľe? na začiatku týždňa to bolo 0,50 € a na konci to bude okol 0,40 €. za toľko ani nebudeme zbierať. to je hamba. pred 10rokmi stálo 10-15 sk za kilo. asi odvtedy nič sa nezdraželo. :mee:
máš pravdu, a vieš za kolko vykupujú mliekari mlieko od prvovýrobcov???Za 0,20 eura / liter...:eek::eek::eek:
KEJKA
02.07.09,19:38
Viete za koľko vykupujú, keď chcú marhuľe? na začiatku týždňa to bolo 0,50 € a na konci to bude okol 0,40 €. za toľko ani nebudeme zbierať. to je hamba. pred 10rokmi stálo 10-15 sk za kilo. asi odvtedy nič sa nezdraželo. :mee:
nerozumiem...0,5 EUR = cca 15 Sk
Stanislav 1975
02.07.09,19:43
nerozumiem...0,5 EUR = cca 15 Sk
Za tolko vykupujú marhule velkoobchody, oni ich predávajú ďalej...a ty ich nakoniec kúpiš v Bille za 1,20 eura-:eek:
dobsony
02.07.09,19:43
áno, presne tak 0,50 € = 15 sk
dobsony
02.07.09,19:46
máš pravdu, a vieš za kolko vykupujú mliekari mlieko od prvovýrobcov???Za 0,20 eura / liter...:eek::eek::eek:
aj to je hamba, a nečudujme, že to čo je v krabici, to čo nazývajú mlieko, ani nevidel ozajstné mlieko
kukučka
02.07.09,20:01
To vážne ? A nie je to daleko , ved kým dojdu ,sa pokazia nie ? Marhule sa maju friško obrať a friško spracovať , myslíš že by prežili cestu ?

veď oberieš a hneď pošleš, roky som tak dostávala ovocie vlakom, za deň, dva sa nepokazí, práve naopak, ovocie má pred spracovaním odstáť, zosladne a ľahšie sa oddeľujú kôstky a podobne. Pretriediš a máš aj kompót, aj džem
kaupke
03.07.09,06:04
Trnava- tam je časť marhul, Topoľčany - tam je časť marhul , skor na džem
Tak zlatíčka moje , a je po marhuliach z Trnavy . Včera som sa tam vybrala oberať , a tá búrka čo sa strhla o 17, hod. zabijak , marhule sú na zemi , obité , a tie čo sú na strome sú tak nasiaknuté vodou , že 1/3 z nich je už na strome hnilá . Ani sa tomu nečudujem , každý boží deň tu pri Trnave leje . Úroda je v čudu...Zostávajú mi už len tie čo mám doma pri TO , ale tie sú skôr džemové a dozriejú možno ku koncu budúceho týždňa . Sorry poradačky , možno na budúci rok ak počasie dovolí , však v záhrade je 5 veľkých stromov - ujde sa pre viacerých , pekný deň
ondrejvla
03.07.09,13:49
Tak zlatíčka moje , a je po marhuliach z Trnavy . Včera som sa tam vybrala oberať , a tá búrka čo sa strhla o 17, hod. zabijak , marhule sú na zemi , obité , a tie čo sú na strome sú tak nasiaknuté vodou , že 1/3 z nich je už na strome hnilá . Ani sa tomu nečudujem , každý boží deň tu pri Trnave leje . Úroda je v čudu...Zostávajú mi už len tie čo mám doma pri TO , ale tie sú skôr džemové a dozriejú možno ku koncu budúceho týždňa . Sorry poradačky , možno na budúci rok ak počasie dovolí , však v záhrade je 5 veľkých stromov - ujde sa pre viacerých , pekný deň

Ak budeme na budúci rok dýchať vzduch, veľmi rada, ak by bolo nutné tak aj prídem, aspoň budem mať výlet... A čo tak urobiť si stretko pri marhuliach, aj oberieme, aj sa spoznáme. Teda, urobíme aj škodu, aj osoh:)
dobsony
03.07.09,15:49
výlet môžete robiť aj do Štúrova na kúpalisko. a zastavíte u nás pre marhuľe. Tento rok bola bohatá úroda .
sommai
04.07.09,08:34
Neviem za kolko vykupuju marhule, ale v BA (dnes: 4.7.09) v Ruzinove pri Buducnosti ich predavaju za 4 € !!!, a tie "lacnejsie" na zavaranie za 2 €/kg!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lebo, ze vraj su domace... No comment...
ondrejvla
04.07.09,13:39
Ja som dnes kúpila v Nimnici pred KD krásne marhule po 1,-€, niektoré sú ešte kyslé, ale dôjdu... Asi je skutočne Bratislava drahšia ako iné mestá, mestečká a obce, alebo podľa kúpyschopnosti obyvateľstva? Pred tromi týždňami som kúpila v Žiline na trhovisku tiež "domáce" po 4,- €, no o 10 minút som ich kúpila v Lidli po 1,40 €, keď som sa pýtala predavačky, či sú domáce, povedala mi, nie sú z dovozu. Takže dovozové aj s dopravou sú takmer za 1/3 ceny... No, obchod je obchod. Veď sme krajina podnikateľov...:eek:
tetrisss
04.07.09,13:52
tak nie vsetci su taky lakomi, dnes boli u nas predavat ovocie - marhule po 1euro, tie horsie za 80 centov, paradajky za 8O centov, papriku za 1euro, zlty melon tak isto, mali znacku Nove Zamky.
karino
05.07.09,19:01
u nas je vykup 0,5 euro ale asi pojde cena dole bo marhul je strasne vela....okres nove zamky


odroda pink mary- moja novinka
kaupke
06.07.09,04:14
Ak budeme na budúci rok dýchať vzduch, veľmi rada, ak by bolo nutné tak aj prídem, aspoň budem mať výlet... A čo tak urobiť si stretko pri marhuliach, aj oberieme, aj sa spoznáme. Teda, urobíme aj škodu, aj osoh:)
Veľmi rada , takáto alternatíva ma nenapadla ale je super , "marhuľové stretko" a dáme si názov patentovať , už sa teším na budúci rok
Valcake
07.07.09,23:20
karino, tvoje marhule môžu ísť na výstavu. Sú prekrásne ;):)
branislavp
08.07.09,00:47
tak nie vsetci su taky lakomi, dnes boli u nas predavat ovocie - marhule po 1euro, tie horsie za 80 centov, paradajky za 8O centov, papriku za 1euro, zlty melon tak isto, mali znacku Nove Zamky.
Tak to boli dobré ceny, aj ja by som na ne pristala.
branislavp
08.07.09,09:55
Ja som dnes, t.j. 08.07.2009 kúpila na trhu marhule na džem - 1kg/0,93 eur. Sú síce menšie, ale pekné, zrelé a slnkom vyfarbené
elpka
08.07.09,10:05
Ja som kúpila dnes marhule 0,33eur/1kg, predávali to z auta, ale rada bola na ne poriadna...:D
účtovník 007
08.07.09,10:09
a ja som včera dostala marhule, tak že moja cena je 0,00€/kg. A ešte mi ich aj zavaria:D
ZEvina
08.07.09,12:30
a ja som včera dostala marhule, tak že moja cena je 0,00€/kg. A ešte mi ich aj zavaria:D

mimotemy
Tak to, že ti ich aj zavaria, tak to ti záááááááávidíííím! V pondelok som zavárala dve bedne marhúľ (tiež som ich dostala) do noci a ešte mi aj syn dovliekol plný kôš dubákov na sušenie :mee: Nastal čas, keď sa moja kuchyňa začína premieňať na Západoslovenské konzervárne. Dnes idem oberať a zavárať uhorky a lúsky. Ale zato v zime budem tááááákáto vysmiata :D:D:D
Jara
09.07.09,09:41
Ja som dostala také na džem, ale akosi sa mi zdalo, že ich mám málo, že keď už budem robiť tak nech aj vidieť niečo, tak som ešte dokúpila za 1€/kg. Odmakala som si to statím pri varení, lebo mám najradšej taký tradičný varený po naberačkach. No mám 20 pohárov.
branislavp
09.07.09,18:24
No taký džem bez urýchľovačov a pripravený podľa osvedčených starých receptúr je najfajnovejší a najlepší a samozrejme najzdravší. Ale aj najpracnejší, varenie po malých dávkach, po vareškách.