barbie18
01.07.09,11:50
Ahojte,

zamestnávame už niekoľko invalidov, ale doteraz boli vždy len do 70%.

Od dnes máme invalida, ktorý je už nad 70% (konkrétne 75%), PROSÍM vás ako je to s odvodmi za takéhoto zamestnanca. Viem, že polovičné odvody na ZP ale čo so SC. Neplatia sa len odvody - v nezamestnanosti??? A platí či neplatí sa invalidné poistenie.. Veľa ľudí tvrdí, že áno a veľa že nie vraj od 1.1. 2008.

Prosím Vás poraďte ako to teda je???

Ďakujem Lenka
katka50
01.07.09,10:01
Ahojte,

zamestnávame už niekoľko invalidov, ale doteraz boli vždy len do 70%.

Od dnes máme invalida, ktorý je už nad 70% (konkrétne 75%), PROSÍM vás ako je to s odvodmi za takéhoto zamestnanca. Viem, že polovičné odvody na ZP ale čo so SC. Neplatia sa len odvody - v nezamestnanosti??? A platí či neplatí sa invalidné poistenie.. Veľa ľudí tvrdí, že áno a veľa že nie vraj od 1.1. 2008.

Prosím Vás poraďte ako to teda je???

Ďakujem Lenka
Neplatí len poistenie v nezam. viď zákon 461/2003 § 19 ods. 3. Invalidné poistenie platí.
alaya1
17.06.10,06:51
Poprosila by som o konkretnu- v sumach -odpoved. Invalid nad 70% sa zamestna u zivnostnika v chranenej dielni. ten mu da hrubu mzdu 300euro. Platit musia aj do SP aj do ZP, zaujimalo by ma v akej vyske z tohto konkretneho platu budu odvopdy do SP a ZP aj od zamestnavatela, aj od zamestnanca spolu?.
Xanti
17.06.10,06:54
Poprosila by som o konkretnu- v sumach -odpoved. Invalid nad 70% sa zamestna u zivnostnika v chranenej dielni. ten mu da hrubu mzdu 300euro. Poruší zákonník práce, minimálna hrubá mzda je 307,70 eur. Platit musia aj do SP aj do ZP, zaujimalo by ma v akej vyske z tohto konkretneho platu budu odvopdy do SP a ZP aj od zamestnavatela, aj od zamestnanca spolu?.
.
alaya1
17.06.10,07:03
Dakujem ti moja zlata za upozornenie, tak z tej sumy 307.70? Tie percenta co si mi minule napisala, som z toho jelen, no co uz som humanoidna:):):)
Xanti
17.06.10,07:05
Dakujem ti moja zlata za upozornenie, tak z tej sumy 307.70? Tie percenta co si mi minule napisala, som z toho jelen, no co uz som humaniodna:):):)
Skús si stiahnuť demo na mzdy http://www.kros.sk/11046 a pozadávať údaje tam a vyrátať.
alaya1
17.06.10,07:07
Skús si stiahnuť demo na mzdy http://www.kros.sk/11046 a pozadávať údaje tam a vyrátať.
dakujem, len som myslela, ze niekto s tym robi a ma to v malicku. ja tomu nerozumiem, aj tak vdaka.
VieraPopluharova
17.06.10,07:09
Skus pozriet tento link mas tam presne uvedene od soc.poistovne co kde a kam sa plati a su tam i vysvetlivky kedy ID plati a kedy nie ako aj zamestnavatel:http://www.socpoist.sk/tabulka-platenia-poistneho-za-obdobie-od-1-jula-2010/924s
Xanti
17.06.10,07:18
dakujem, len som myslela, ze niekto s tym robi a ma to v malicku. ja tomu nerozumiem, aj tak vdaka.
Vieš tá mzda je ovplyvnená viacerími faktormi v priebehu mesiacov. Nedá sa, že Ti niekto vyráta a ty to isté budeš dávať a vyplácať a nebudeš brať do úvahy paragraf, dovolenku, prípadnú PN alebo OCR.

Preto Ti to nikto nevyráta.
alaya1
17.06.10,07:18
Skus pozriet tento link mas tam presne uvedene od soc.poistovne co kde a kam sa plati a su tam i vysvetlivky kedy ID plati a kedy nie ako aj zamestnavatel:http://www.socpoist.sk/tabulka-platenia-poistneho-za-obdobie-od-1-jula-2010/924s
Hm..Vierka dakujem pekne, pokusim sa, no nevidim to ruzovo so mnou:), Tak poprosim este raz niekoho, komu by to islo rychlejsie a urcite lepsie, ak by mohol a pomohol. Treba nam to surne k podn.zameru na UP na zriadenie CHP.

Xanti, ona doteraz nepracovala, bola len na ID. tencely rok.Chcela som len priblizny vzor. ja nevyplacam, panecku, to by dopadlo:):):)
VieraPopluharova
17.06.10,07:32
Hm..Vierka dakujem pekne, pokusim sa, no nevidim to ruzovo so mnou:), Tak poprosim este raz niekoho, komu by to islo rychlejsie a urcite lepsie, ak by mohol a pomohol. Treba nam to surne k podn.zameru na UP na zriadenie CHP.

Xanti, ona doteraz nepracovala, bola len na ID. tencely rok.Chcela som len priblizny vzor. ja nevyplacam, panecku, to by dopadlo:):):)

Takze, prosim Ta este raz zadaj presne udaje toho Vaseho ID, pokusim sa Ti to prepocitat aspon priblizne.
alaya1
17.06.10,07:33
Takze, prosim Ta este raz zadaj presne udaje toho Vaseho ID, pokusim sa Ti to prepocitat aspon priblizne.
Dakujem, poslem ti na SS.
mirpo
17.06.10,07:42
Hm..Vierka dakujem pekne, pokusim sa, no nevidim to ruzovo so mnou:), Tak poprosim este raz niekoho, komu by to islo rychlejsie a urcite lepsie, ak by mohol a pomohol. Treba nam to surne k podn.zameru na UP na zriadenie CHP.

Xanti, ona doteraz nepracovala, bola len na ID. tencely rok.Chcela som len priblizny vzor. ja nevyplacam, panecku, to by dopadlo:):):)


Do podnikateľského zámeru na CHD sa, pokiaľ viem, uvádzajú len náklady zamestnávateľa na zamestnanca, t.j. hrubá mzda a odvody (CCP), ktoré platí zamestnávateľ

CCP za zamestnávateľa /v kalkulácii - CCP je potrebné vynásobiť počtom mesiacov, počas ktorých sa má udržať pracovné miesto, t.j. 24 alebo 36/:
hrubá mzda podľa výplatnej listiny /vymeriavací základCelková cena práce
Zdravotnépovinné sociálne poistenie
poistenie*NPStar.PInv.P*PvNGar.PÚPRez.FSpolu
5,001,4014,003,001,000,250,804,75poistné
307,7015,384,3439,200,72,414,689,58397,28
mirpo
17.06.10,08:47
Prikladam Ti vzorovu vyplatnu pasku kde je rozpisane vsetko, odvody zamestnavatela i zamestnanca s tym, ze

Odvody pri ID pre soc. poistovnu budu:
NEM. STAR. ID. PvN. Garan. Uraz. RF

zamestnanec 1,4% 4% 0 0 0 0 0

zamestnavatel 1,4% 14% 0 0 0,25% 0,8% 4,75%

tie odvody sa posunuli tak si ich prirad postupne ako idu stlpce

oprava vo vyplatnej paske mam uvedene ze zamestnavatel neplati na PvN, plati O,25%
Nechýba tam ešte invalidné poistenie?
Poistné na invalidné poistenie neplatí zamestnávateľ za zamestnanca, ktorý je dôchodkovo poistený po priznaní starobného dôchodku alebo predčasného starobného dôchodku.
VieraPopluharova
17.06.10,08:47
Prikladam Ti vytvorenu vyplatnu pasku a zober si i tabulku zo soc. poistovne, alebo tu od vyssie uvedeneho prispevku
VieraPopluharova
17.06.10,08:50
Nechýba tam ešte invalidné poistenie?
Poistné na invalidné poistenie neplatí zamestnávateľ za zamestnanca, ktorý je dôchodkovo poistený po priznaní starobného dôchodku alebo predčasného starobného dôchodku.

Hej prispevok som stiahla a opravila, nakolko som sa pomylila v tej rychlosti.Ospravedlnujem sa uz je tam prilozena riadna vyplatna paska vytvorena v sulade s tabulkou zo soc. poistovne , ktoru som prilozila v predchadzajucom prispevku.
alaya1
17.06.10,09:56
Dievcence, veeeeelmi pekne vam vsetkym dakujem. velmi ste nam pomohli, ste zlate.
VieraPopluharova
17.06.10,10:01
Nemas zaco, myslim, ze na tento ucel bola porada zalozena, radi, aj ked som sa dnes trosku domotala.
Drzim palce.