habib
01.07.09,17:18
Poslala mi maila,že od 1.7 zvyšujú poplatok za vedenie účtu v balíku......tak hurá,proste človek si nevybere žiadny balík a platí a po rokoch sa rozhodne,no skor ma upozornili,že bude vyhodnejšie sa ,,zaradiť,, do nejakého balíka a tak si vybere jeden, potom mu skončí platnost karty a tak dostane novú,poteší sa že prvy rok ju má zadara ale ako vidím,proste si te prachy vždy nejak stiahnu,stoj čo stoj..........
Stanislav 1975
01.07.09,15:19
Poslala mi maila,že od 1.7 zvyšujú poplatok za vedenie účtu v balíku......tak hurá,proste človek si nevybere žiadny balík a platí a po rokoch sa rozhodne,no skor ma upozornili,že bude vyhodnejšie sa ,,zaradiť,, do nejakého balíka a tak si vybere jeden, potom mu skončí platnost karty a tak dostane novú,poteší sa že prvy rok ju má zadara ale ako vidím,proste si te prachy vždy nejak stiahnu,stoj čo stoj..........
Buď rád, že nemáš Tatrabanku- to sú vačší vydriduchovia...:mee::mee::mee:
Braňo
01.07.09,15:46
a prečo nejdeš do Mbanky, kde nie je žiadny balík?
220870
01.07.09,16:23
Slsp som dal zbohom v marci.Prešiel som do VUB.Na poplatkoch sú lacnejší.Oproti SLSP si ich neviem vynachváliť.Aspoň zatiaľ.
Xanti
01.07.09,16:37
No ja som dala včera zbohom VUB, lebo sa mi videlo pridrahé. Ešte ČSOB sa mi páči s ich balíkom pohoda zadarmo, no ja nemám príjem 500 eur, takže z toho nič a od apríla som v mBank, zatím bez problémov. Čo si VUB brala mesačne, to mi mBank dáva dvojnásobkom na šporiacom účte. :D
habib
01.07.09,17:09
Problémom Slovenska je že sú tu banky dohodnuté úplne na všetkom,hlavne na zdieraní klientov poplatkami.Takže sa stavím že ak by som presedlal zo Slov. sporitelne do VUB tak tá bude nasledovat SLSP a poplatky zmení tiež....to sa kludne aj stavím.
MBank sa zdá byt najlepšie riešenie,všetko riešim cez InternetBanking,občas nejaký výber z bankomatu,maximálne 2x do mesiaca......ale zatial som len prelistoval diskusie k MBank a neviem či by som dokázal spokojne spávat pri pomyslení že sú to poláci a vklady sú nejak vraj poistené ale vyška sa nejak viaže k polskému zlotému nie k €,niečo v tom zmysle.....ešte to len čítam.A priznajme si banky krachovali a krachovat budú.
kero64
01.07.09,17:17
Ja mám už viac rokov účet v CSOB zatiaľ som našiel iba jedinú chybu. SMS mi príde aj štyri dni po uskutočnení transakcie. Ale inak -super. Do banky idem tak raz do roka, inak internet alebo linka 24.
Xanti
01.07.09,17:18
Ak sa TI mBank nepáči tak čo neskúsiš ČSOB, fakt sú tam nizke poplatky akurát ten limit, že musí prísť na účet 500 € je pre mna nevyhovujúci.
Vieš v každej spoločnosti sa nájdu klienti čo sú nespokojný, a čo mali problémy. Nedá sa to eliminovať. Na takých forach skôr nájdeš nespokojencov pár ako tisíce spokojných. Tiež som mala obavy ale povedala som si skúsim. A zatial platí, čo si VUB vzala to mi mBank mesačne dáva a dokonca dvojnásobne. :D
habib
01.07.09,17:39
Ak sa TI mBank nepáči tak čo neskúsiš ČSOB, fakt sú tam nizke poplatky akurát ten limit, že musí prísť na účet 500 € je pre mna nevyhovujúci.
Vieš v každej spoločnosti sa nájdu klienti čo sú nespokojný, a čo mali problémy. Nedá sa to eliminovať. Na takých forach skôr nájdeš nespokojencov pár ako tisíce spokojných. Tiež som mala obavy ale povedala som si skúsim. A zatial platí, čo si VUB vzala to mi mBank mesačne dáva a dokonca dvojnásobne. :D


Páči - Nepáči MBanka,to je inak,na začiatok vyzera ako ideálna banka,ked si zadáš sadzobník tak skoro všade je 0,- to je paráda,ak riešiš veci cez internet,len problém je ked človek začne pátrat hlbšie a každy normálny človek ked vybera banku myslí na to najhorie,teda či sa nemože stať že padne,či náhodou nestratí aj to čo tam dá.
A ako som už napísal,ja si fakt myslím že medzi SLSP,VUB a ČSOB rozdiel nebude,proste sú to 3 najvačší hráči na trhu a tak sa aj správajú,t.j že majú medzi sebou dohody ako nás ,,spoplatniť,, (viď ten kartel za ktorý dostali pokutu)Takže presúvat účet a nejaký sporenie z banky do ,,rovnakej,, druhej banky je blbost.
Xanti
02.07.09,05:11
Páči - Nepáči MBanka,to je inak,na začiatok vyzera ako ideálna banka,ked si zadáš sadzobník tak skoro všade je 0,- to je paráda,ak riešiš veci cez internet,len problém je ked človek začne pátrat hlbšie a každy normálny človek ked vybera banku myslí na to najhorie,teda či sa nemože stať že padne,či náhodou nestratí aj to čo tam dá. No to áno, obavy sú stále, ale tie obavy som mala aj ked som mala prachy vo VUB. Nie tak dávno, tuším v novembri decembri bežala fáma, že jedna nemenovaná banka na tom stojí veľmi zle. A bola to kamenná banka. Proste stať sa môže hocičo. Ako myslím, že ak v mBank dotiahnu do konca slovenskú ochranu vkladov tak to bude lepšie. Tá polská sa ani mne moc nepáči.

A ako som už napísal,ja si fakt myslím že medzi SLSP,VUB a ČSOB rozdiel nebude,proste sú to 3 najvačší hráči na trhu a tak sa aj správajú,t.j že majú medzi sebou dohody ako nás ,,spoplatniť,, (viď ten kartel za ktorý dostali pokutu)Takže presúvat účet a nejaký sporenie z banky do ,,rovnakej,, druhej banky je blbost. No neviem, za tých pár rokov som mohla porovnať môj účet v VUB, mamin v SLSP. Ako dôchodcovský ho ma riadne predražený, platí ešte aj za to že jej príde dôchodok na účet, nemá inet banking, nemá kartu a aj tak jej mesačná platba za " dôchodcovský účet" zo všetkými položkami je cca 2 eura ( podotýkam, nemá kartu, nemá inet banking, všetko sú trvalé príkazy a inkasa ). Takže u mňa na poslednom mieste je SLSP, VUB no ked som prišla na to, že si účtujú 15 centov za platbu kartou v obchode ( nevyužívala som to často ) tak ma dojali a zrušila som účet. Kamoške som odporučila práve tú ČSOB ( mala predtým SLSP ) a nevie si vynachváliť o čo menej platí na poplatkoch oproti SLSP.
Takže asi to nie je celkom tak, že sú rovnaké. Rozdiely medzi nimi sú. :eek:
kero64
02.07.09,05:53
Kamoške som odporučila práve tú ČSOB ( mala predtým SLSP ) a nevie si vynachváliť o čo menej platí na poplatkoch oproti SLSP.
Takže asi to nie je celkom tak, že sú rovnaké. Rozdiely medzi nimi sú. :eek:
Tu musím s Xanti iba súhlasiť. Tiež som mal kedysi účet vo VUB a nemohol som urobiť nič lepšie, ako odísť do CSOB. Je pravda, že tam majú podmienku 500€, ale ak pracujú manželia spolu a majú jeden účet, myslím, že 500€ zarobia a mať účet zadarmo je fajn. Aj skôr, keď ešte nebola táto novinka, platil som za účet 6SK. A to je všetko. Mám zadarmo kartu, IB,MB platbu na celom svete kartou zadarmo a neobmedzené množstvo trvalých príkazov, inkaso, pohybov na účte, výbery z vlastných bankomatov a to všetko zadarmo. Ktorá banka toto ponúka? SLSP si nechá platiť ešte aj za výber z vlastného bankomatu. A otvorene, nieje choré, ak vám niekto vezme peniaze za to, že si ich necháte poslať na účet? Veď len pošlite peniaze z jednoho účtu na druhý. Peniaze putujú aj štyri dni. A čo myslíte, kde sú? Banky ich točia a zarábajú. A keď vám prídu na účet, ešte si strhnú aj poplatok. JA nechcem robiť reklamu žiadnej banke, na to sú iné inštitúcie, ale rozhodne by som nemenil.
bepo
02.07.09,06:30
Ja mám už viac rokov účet v CSOB zatiaľ som našiel iba jedinú chybu. SMS mi príde aj štyri dni po uskutočnení transakcie. Ale inak -super. Do banky idem tak raz do roka, inak internet alebo linka 24.
Super ako super, zadarmo je iba 10 sms správ a potom 2 Sk za správu, pri blokácii embosovanej karty je poplatok 2000 Sk- poznám aj lepšie a lacnejšie banky
Danielle369
02.07.09,06:48
a ako hodnotíte OTP Banku? mesačne za podnikatelský účet mi strhajú 13,32 eur(401,28 sl.korun) všetky transakcie robím cez internetbanking
habib
02.07.09,10:02
Pri mojích minimálnych,skor nulových návštevách banky a skoro žiadnom pohybe na účte,max. 2 výbery z bankomatu,založenie TV cez Ibanking,žiadny pravidelný príjem a nepoužívanie karty na platenie v obchodoch, za služby je proste SLSP pridrahá.ČSOB sice novo pribudla do nášho ,,mladého krásneho,, mesta ale či by som si pomohol to neviem.
Ako najlepšie riešenie by skutočne bolo založit účet v mBank,teda aspon momentálne,účet a karta zadara,možnost založenia termin. vkladu ale neviem ako pre budúcnost,veci ako úver,hypotéka a podobne,plus tá garancia vkladu je tam otázna..
Stanislav 1975
02.07.09,10:08
a ako hodnotíte OTP Banku? mesačne za podnikatelský účet mi strhajú 13,32 eur(401,28 sl.korun) všetky transakcie robím cez internetbanking
No nato,že skoro všetko robíš cez net banking, tak ten poplatok sa mi zdá dosť vysoký...:(
Xanti
02.07.09,10:11
Pri mojích minimálnych,skor nulových návštevách banky a skoro žiadnom pohybe na účte,max. 2 výbery z bankomatu,založenie TV cez Ibanking,žiadny pravidelný príjem a nepoužívanie karty na platenie v obchodoch, za služby je proste SLSP pridrahá.ČSOB sice novo pribudla do nášho ,,mladého krásneho,, mesta ale či by som si pomohol to neviem.
Ako najlepšie riešenie by skutočne bolo založit účet v mBank,teda aspon momentálne,účet a karta zadara,možnost založenia termin. vkladu ale neviem ako pre budúcnost,veci ako úver,hypotéka a podobne,plus tá garancia vkladu je tam otázna.. No to využívaš učet ako ja, sem tam príjem, nejaké platby cez inet banking, min. výbery a minimálne platby v obchodoch . A za to platiť 2 jurošíky mesačne? Preto som navolila mBank, zatím mi stačí. :D
Xanti
02.07.09,10:13
No nato,že skoro všetko robíš cez net banking, tak ten poplatok sa mi zdá dosť vysoký...:( Stanko podnikateľské účty sú oveľa drahšie ako bežné, a aj platba cez inet banking stojí nejaké love, neni zadarmo ako zvyčajne majú občania na bežných účtoch.
Stanislav 1975
02.07.09,10:16
Stanko podnikateľské účty sú oveľa drahšie ako bežné, a aj platba cez inet banking stojí nejaké love, neni zadarmo ako zvyčajne majú občania na bežných účtoch.
V mbanke by zaplatil za ten podnikatelský účet cca.3 eura.;)
Xanti
02.07.09,10:18
V mbanke by zaplatil za ten podnikatelský účet cca.3 eura.;) No vidíš to, aj tam viem že sa platí za odoslanú platbu 0,01 € a pritom na bežnom mKonte je to zadara. Takže si mu našiel lacnejšiu banku ako je jeho OTP xi. Šikovný :D
Stanislav 1975
02.07.09,10:24
No vidíš to, aj tam viem že sa platí za odoslanú platbu 0,01 € a pritom na bežnom mKonte je to zadara. Takže si mu našiel lacnejšiu banku ako je jeho OTP xi. Šikovný :D
Áno, je tam polatok 0,01 eur za prevod so inej banky, cca.1 euro za písomný výpis, karta zdarma, len výber z bankomatu je 1 euro-takže do tých 3 eur sa zmestí- čo je na škodu, že mbank zatial neposiela peniaze do zahraničia...

Inak mám jeden účet aj v ĺudovej banke ale ten absolutne nevyužívam a len platím poplatky:mad:-lebo jedna kamoška ma prosila aby som si u nej urobil účet, že neplní plán a ja ťuťko som súhlasil-:mad:
Xanti
02.07.09,10:32
Inak mám jeden účet aj v ĺudovej banke ale ten absolutne nevyužívam a len platím poplatky:mad:-lebo jedna kamoška ma prosila aby som si u nej urobil účet, že neplní plán a ja ťuťko som súhlasil-:mad:
Teeeeeeda pekne si sa nazval, ved ho treba zrušiť ten účet. Kamoške si už pomohol tak treba ísť dalej. Ináč toto sú bežné praktiky bánk, zato sa tak striedajú ludia za okienkami. ;)
misoft
02.07.09,17:09
Ako tu čítam tie lamentácie na poplatky, tak mi je z Vás do plaču. Kedysi veľmi, veľmi dávno som tiež bol v SLSP, ale keď urobili niekoľko "kiksov" a ich poplatky presiahli neúnosnú mieru, tak som zmenil "lokál" a šiel ku konkurencii :D. Teraz platím mesačný poplatok za balík, ktorý o.i. obsahuje

Vedenie osobného účtu v EUR

Výpis z účtu zasielaný poštou 1 x mesačne v rámci SR

Zriadenie trvalých príkazov a inkás

Poplatky a účtovné položky za prichádzajúce platby 10 x

Poplatky a účtovné položky za odchádzajúce platby z tuzemských platobných príkazov, trvalých príkazov a inkás 20 x

Poplatky a účtovné položky za výbery z bankomatu Dexia banky

Poplatky a účtovné položky za výbery z bankomatu inej banky v SR / zahraničí 5x

Poplatky a účtovné položky za platbu platobnou kartou za tovar/službu na POS

Ročný poplatok za 1 ks PK Maestro

Zriadenie a využívanie e-Banky

50% zľava na poplatky za bežné služby súvisiace s využívaním účtu

Možnosť zriadenia Vkladového účtu Výhoda v EUR so zvýhodnenou úrokovou sadzbou

Možnosť zriadenia Termínovaného vkladu Výhoda v EUR so zvýhodnenou úrokovou sadzbou

Možnosť zriadenia Bonusového sporiaceho účtu v EUR so zvýhodnenou úrokovou sadzbou

Služba "Povolené prečerpanie na osobnom účte" - zriadenie/prehodnotenie debetného limitu

len 1,83 €

Kvôli reklame však nezverejním názov banky!

BTW: v banke som osobne nebol už celý rok, všetko vybavím cez internet!!!
Halli
02.07.09,17:28
Ako tu čítam tie lamentácie na poplatky, tak mi je z Vás do plaču. Kedysi veľmi, veľmi dávno som tiež bol v SLSP, ale keď urobili niekoľko "kiksov" a ich poplatky presiahli neúnosnú mieru, tak som zmenil "lokál" a šiel ku konkurencii :D. Teraz platím mesačný poplatok za balík, ktorý o.i. obsahuje

len 1,83 €

Kvôli reklame však nezverejním názov banky!

!!!

čiže Dexia :D...keď sem píšeš tak aj poraď , aby tu všetci "nelamentovali", keď si taký frajer :eek::D
habib
02.07.09,17:30
čiže Dexia :D...keď sem píšeš tak aj poraď , aby tu všetci "nelamentovali", keď si taký frajer :eek::D


richtig
Xanti
14.07.09,14:09
Poslala mi maila,že od 1.7 zvyšujú poplatok za vedenie účtu v balíku...... :eek:
Wau, a videl si aj tie poplatky? Teda nehoráznosť. A navyše na ich stránke mi nefungovalo otvoriť to v pdf ale musela som ten cenník si stiahnuť v rar podobe.
Ako nerozumiem tomu, prečo oni dvíhajú ked vid niektoré banky znižujú poplatky za vedenie (ČSOB). :mee:
misoft
14.07.09,14:53
Čo chcete radiť? Veď každý z Vás vie počítať a premýšľať. Nie som tu na to, aby som radil, ako sa má vysporiadať s poplatkami v banke. Ak chcete poradiť, tak choďte od banky k banke a informujte sa, pýtajte sa.

Každý má svoju vôľu a sám sa musí rozhodnúť na základe referencií a ponúk. Ja som len v tomto vlákne konštatoval, ako všetci plačete nad poplatkami, ale NIKOHO z Vás nenapadlo ísť a informovať sa o iných alternatívach. Svojim príspevkom som len poukázal, ako som na tom ja (bez reklamy, i keď ste to odhalili :D). Ak by som mal takéto poplatky aj v tejto banke, tak určite by som začal zháňať inú, ktorá by mi ponúkla lepšie podmienky.

Howgh!
veronika5
16.07.09,11:12
Prejdi do mBank, tam máš všetko zadarmo. Aj bankomatovu kartu a navyse si sama môžeš nastaviť na karte PIN.
Xanti
16.07.09,11:15
Prejdi do mBank, tam máš všetko zadarmo. Aj bankomatovu kartu a navyse si sama môžeš nastaviť na karte PIN. Ja osobne som v mBank, už nejaký mesiac a som spokojná. Mne ide o to, že banky znižujú poplatky a slsp ich zvyšuje. Kde sme? Na slovensku asi nie? :D:D:D:D:D
veronika5
16.07.09,11:15
Prejdi do mBank, tam máš všetko zadarmo. Aj bankomatovu kartu a navyse si sám môžeš nastaviť na karte PIN.
mareko
16.07.09,14:41
[QUOTE=misoft;1090220]Ako tu čítam tie lamentácie na poplatky, tak mi je z Vás do plaču. Kedysi veľmi, veľmi dávno som tiež bol v SLSP, ale keď urobili niekoľko "kiksov" a ich poplatky presiahli neúnosnú mieru, tak som zmenil "lokál" a šiel ku konkurencii :D. Teraz platím mesačný poplatok za balík, ktorý o.i. obsahuje

U mňa podobne, zaplatila som síce nemalé korunky za zrušenie trvalých príkazov, ktorých som mala požehnane, no vrátilo sa mi to za 3 - 4 mesiace. Teraz platím úplnú smeť, a to od 0 do 0,2 €. A to už tak možno 8 rokov. To, čo som ušetrila na tých mega poplatkoch a nervoch sa mi naozaj už veľa-veľa krát vrátilo. Aby to nebolo o reklame, tak neprezradím ani za nič, že sa jedná o jednu československú banku ;). Som s ňou skutočne spokojná. Aj keď sa pritrafil aj "kiks", ale s ospravedlnením sa a aj s bonusom ho napravili :cool:.
seat
16.07.09,17:25
No rozdiely medzi CSOB a ostatnými väčšími bankami urcite su velke - mám účet v CSOB už 4,5 roku a platim na poplatkoch 0,2€ vždy pokiaľ nejdem otravovať na pobočku (bežne robím mesačne 8 - 10 pohybov) ostatní majú podstatne vyššie poplatky
Xanti
27.08.09,16:44
Tak Slovenská sporiteľňa opäť zažiarila.
Jej poplatky boli tak neúnosné, že sa človek rozhodol zrušiť tam účet. Za zrušenie trvalých príkazov si účtovali za každý 1 ečko, reku fajn. Ale za zrušenie účtu ( vo VUB mi zrušili zadarmo ) si stiahla SLSP skoro 10 eur.
6,64 za zrušenie účtu a zvyšné eurá pohltili nezmyselné položky.
Som v nemom úžase s toho. :eek::eek::eek::eek:
wegamizi
28.08.09,09:08
Pripojim sa k tejto teme s otazkou, na ktoru uz dlhsiu dobu dostavam rozne info, takze by som vas prosila:
Ake su poplatky vo vasej banke za zahranicny prevod cez internet banking?
Ja som v TB a tam mi uctuju za jeden prevod 16€. Zda sa mi to priam katastroficke.
MarcelkaT
28.08.09,10:00
Za zrušenie trvalého príkazu - jedna položka - mi vo VUB učtovali 1,66€.
Chobot
28.08.09,10:14
Pripojim sa k tejto teme s otazkou, na ktoru uz dlhsiu dobu dostavam rozne info, takze by som vas prosila:
Ake su poplatky vo vasej banke za zahranicny prevod cez internet banking?
Ja som v TB a tam mi uctuju za jeden prevod 16€. Zda sa mi to priam katastroficke.

Stačí, keď si pozrieš cenníky bánk a hneď vieš, na čom si.

Keď píšeš o takom vysokom poplatku, tak to asi nebudú regulované zahraničné platy (v mene EUR do 50.000 SKK), tie sú lacnejšie. Nepíšeš, či si podnikateľ alebo fyz. osoba, niektoré banky majú rozdielne poplatky aj v tomto ohľade. Predpokladám, že ide o fyz. osobu.

Napr. v SLSP to stojí od 9,96 do 33,19 EUR.
Vo VUB je to od 6,64 do 39,83 EUR.
Volksbank má poplatok od 8,96 do 46,47 EUR

Takže TB je v priemere rovnaká.
GABRIELA
28.08.09,10:27
Pri SLSP ešte pozor- ak je to do ERSTE BANK v zahraničí je tam iný poplatok a do iných bánk zahr.tiež iný poplatok.
Xanti
28.08.09,10:28
Za zrušenie trvalého príkazu - jedna položka - mi vo VUB učtovali 1,66€.
A pri tebe sa to nedalo urobiť cez i-net banking, mám pocit, že tam to je takto zadarmo? My sme rušili na pobočke lebo pri SLSP sme nemali i-net banking. No ale už sme preč. :D:D:D
ajale
28.08.09,10:31
My mame ucet v troch bankach. Ked sme prisli na Slovensko len TTB bola ochotna urobit ucet iba na zaklade pasu, pretoze v tom case sme mali zruseny trvaly pobyt. A pokial viem, je tomu tak doposial, nedavno to zistila aj moja svokrusa. CSOB mame kvoli hypoteke ale stvu nas tam nejake ine veci. Napriklad pri zmene trvaleho bydliska stacilo socialnym uradom /materska/ a zdrav. poistovni zaslat list/ziadost o zmenu adresy, ale CSOB nie. Tam musel ist manzel osobne, ale kedze sotva byva doma dostal sa tam len po pol roku. A + ine problemy, ktore nejdem vypisovat. No a do tretice je to mBank, ktory som si zalozila ako podnikatelka. Ich sluzby a 0 poplatky mi vyhovuju a preto sa zanedlho rozlucim s TTB.;)
Chobot
28.08.09,10:32
A pri tebe sa to nedalo urobiť cez i-net banking, mám pocit, že tam to je takto zadarmo? My sme rušili na pobočke lebo pri SLSP sme nemali i-net banking. No ale už sme preč. :D:D:D

Zrušenie trvalého príkazu je aj cez internetbanking spoplatnený.
Xanti
28.08.09,10:35
Zrušenie trvalého príkazu je aj cez internetbanking spoplatnený.
Fakt? nevedela som díky, ešte že vo VUB nesom už. :D:D:D:D
wegamizi
28.08.09,10:36
Stačí, keď si pozrieš cenníky bánk a hneď vieš, na čom si.

Keď píšeš o takom vysokom poplatku, tak to asi nebudú regulované zahraničné platy (v mene EUR do 50.000 SKK), tie sú lacnejšie. Nepíšeš, či si podnikateľ alebo fyz. osoba, niektoré banky majú rozdielne poplatky aj v tomto ohľade. Predpokladám, že ide o fyz. osobu.

Napr. v SLSP to stojí od 9,96 do 33,19 EUR.
Vo VUB je to od 6,64 do 39,83 EUR.
Volksbank má poplatok od 8,96 do 46,47 EUR

Takže TB je v priemere rovnaká.
Dakujem, ano som FO. Prosim ta, som laik v bankovnictve, ake su to tie regulovane poplatky, ktore, ako spominas, su lacnejsie?
Chobot
28.08.09,10:50
Fakt? nevedela som díky, ešte že vo VUB nesom už. :D:D:D:D

To bola diskusia o VUB? Ja som písal o SLSP, že tam je to spoplatnené. (lebo ty si spomenula, že v SLSP...)
Chobot
28.08.09,10:54
Dakujem, ano som FO. Prosim ta, som laik v bankovnictve, ake su to tie regulovane poplatky, ktore, ako spominas, su lacnejsie?

To sú platby v rámci EU do tých krajín, kde je domáca mena EUR a suma platby je do 50.000 SKK. Tieto platby sú spoplatnené poplatkom 0,13 EUR. Musíš ale uviesť do platobného príkazu IBAN a SWIFT kód banky.

Takto som už platil pár platieb do FR aj de DE. V porovnaní s dobou, kedy u nás nebolo euro, stáli tieto platby tak 200 - 400 SKK. Takže v tomto smere prinieslo zavedenie eura pozitíva.
MarcelkaT
28.08.09,10:59
[QUOTE=Xanti;1137133]A pri tebe sa to nedalo urobiť cez i-net banking, mám pocit, že tam to je takto zadarmo? My sme rušili na pobočke lebo pri SLSP sme nemali i-net banking. No ale už sme preč. :D:D:D

Pri VUB mám radšej všetko čierne na bielom.:---
Mám zlé skúsenosti.
wegamizi
28.08.09,13:27
To sú platby v rámci EU do tých krajín, kde je domáca mena EUR a suma platby je do 50.000 SKK. Tieto platby sú spoplatnené poplatkom 0,13 EUR. Musíš ale uviesť do platobného príkazu IBAN a SWIFT kód banky.

Takto som už platil pár platieb do FR aj de DE. V porovnaní s dobou, kedy u nás nebolo euro, stáli tieto platby tak 200 - 400 SKK. Takže v tomto smere prinieslo zavedenie eura pozitíva.
Velmi pekne dakujem. Vidis, chodim po bankach uz tyzden a nikto mi to nevedel takto zrozumitelne povedat. Velmi si mi pomohol, este raz vdaka.
bikam
28.08.09,13:59
A aký máte názor na UNICREDIT banku?Ja som bola doteraz spokojná, ale tak isto zvyšovali poplatky,takže som na pochybách
Xanti
28.08.09,16:09
To bola diskusia o VUB? Ja som písala o SLSP, že tam je to spoplatnené. (lebo ty si spomenula, že v SLSP...) No ja som rušila pred pár mesiacmi účet v VUB, a nič ma to nestálo. Z rodiny rušili teraz účet v SLSP a poplatky do výmyslu sveta, asi som to dosť nejasne napísala. Pardon.:D
andreaS
31.08.09,17:04
neviem, ci bola spomenuta tato informacia, ale ja som sa ju dozvedela dnes...

od 1.9. slsp zdvojnasobila poplatok za predcasne splatenie uveru...

mam zato ze to je ine KO... nehovoriac o nastaveni ich splatok, kde sa v prvom rade splaca hlavne urok a nie istina, navyse ani nevieme v akom pomere sa to splaca, ale zdvojnasobit poplatok za predcasne splatenie je dooooooooost... zrejme sa aj oni tymto radia medzi bojovnikmi proti krize... aj ked neviem v akej krize mozu byt banky na slovensku...
Xanti
31.08.09,17:13
A ten úžasný produkt od SLSP,
termínovaný vklad na tri roky. Pričom ročné úročenie je 3%. Ako vyzerá to super, kým človek nepríde na to, že pri predčasnom zrušení dajme tomu čo i len týždeň pred koncom 3 ročnej doby. Príde o celý úrok a dostane len 0,1%.
zajko51
01.09.09,12:55
Mnohí z vás vedia , že od 1.9.2009 zvýšili sa úroky v jednotlivých bankách.Už dlhšie sledujem vašu poradu ohľadom bánk. Rada by som poprosila vola sa asi Xanti páči sa mi jeho výrok nič nie je zložité, pokiaľ má kto poradiť. Z tohoto dôvodu by som ho chcela poprosiť keby mi napísal aký je jeho názor na flexivklad vo VUB ,hľadala som aký je tam úrok,ale nezistila som a kde je podľa vás ktorí sa tomu venujete najlepšie investovať. Ďakujem všetkým, ktorí mi odpíšu.Čo som ja pozerala banky ktoré sú v našom okrese tak momentálne vychádza OTP má na 730 dní 3,31 %. Ak v tom nie je nejaký háčik. Tak ako ste uviedli,že Slov.sporiteľni je 3%,ale keď sa nedodrží lehota tak sa o moc príde.Ďakujem.
veronikasad
01.09.09,13:02
Mnohí z vás vedia , že od 1.9.2009 zvýšili sa úroky v jednotlivých bankách.Už dlhšie sledujem vašu poradu ohľadom bánk. Rada by som poprosila vola sa asi Xanti páči sa mi jeho výrok nič nie je zložité, pokiaľ má kto poradiť. Z tohoto dôvodu by som ho chcela poprosiť keby mi napísal aký je jeho názor na flexivklad vo VUB ,hľadala som aký je tam úrok,ale nezistila som a kde je podľa vás ktorí sa tomu venujete najlepšie investovať. Ďakujem všetkým, ktorí mi odpíšu.Čo som ja pozerala banky ktoré sú v našom okrese tak momentálne vychádza OTP má na 730 dní 3,31 %. Ak v tom nie je nejaký háčik. Tak ako ste uviedli,že Slov.sporiteľni je 3%,ale keď sa nedodrží lehota tak sa o moc príde.Ďakujem.

http://www.vub.sk/osobne-financie/ucty-platby/vub-konta/flexiucet/

http://www.vub.sk/pre-podnikatelov/sporenie-investovanie/flexivklad/

http://www.vub.sk/pre-podnikatelov/sporenie-investovanie/flexivklad/urokove-sadzby/
Xanti
01.09.09,16:56
Mnohí z vás vedia , že od 1.9.2009 zvýšili sa úroky v jednotlivých bankách.Už dlhšie sledujem vašu poradu ohľadom bánk. Rada by som poprosila vola sa asi Xanti páči sa mi jeho výrok nič nie je zložité, pokiaľ má kto poradiť. Z tohoto dôvodu by som ho chcela poprosiť keby mi napísal aký je jeho názor na flexivklad vo VUB ,hľadala som aký je tam úrok,ale nezistila som a kde je podľa vás ktorí sa tomu venujete najlepšie investovať. Ďakujem všetkým, ktorí mi odpíšu.Čo som ja pozerala banky ktoré sú v našom okrese tak momentálne vychádza OTP má na 730 dní 3,31 %. Ak v tom nie je nejaký háčik. Tak ako ste uviedli,že Slov.sporiteľni je 3%,ale keď sa nedodrží lehota tak sa o moc príde.Ďakujem. Flexivklad? Viazanie na tri roky presne ako v SLSP, podmienky pri predčasnom skončení oveľa lepšie a úroková sadzba http://www.vub.sk/informacny-servis/urokove-sadzby/urokove-sadzby-depozitnych-produktov-v-p-a/terminovane-vklady/flexivklad/ ako je tu vidno je 2,9% ročne.

Teda no neviem ale v mBank http://www.mbank.sk/individualni/msporenie/mvklad/index.html je ročná úroková sadzba 3% akurát tam je tá nevýhoda, že ak by človek ukončil skôr tak dostane polovičný úrok teda 1,5% ( stále viac ako 0,1% pri SLSP :D )

A čo sa týka tých úrokov, tak nejako nešli hore. :eek: Čo sa týka OTP, naozaj túto
http://www.otpbank.sk/sk/infosluzby/urokove-sadzby/klienti-po-1-8-2002/#terminovany

Termínovaný vklad - Jesenná vkladová kampaň**
terminovanosť ........ akciová úroková sadzba
365 dní................................. 2,51
500 dní ................................ 3,01
730 dní .................................3,31
majú celkom zaujímavé, len je to viazané na dva roky.
truch
03.07.12,12:23
Nechcem otvárať novú tému, tak oživím túto:)
Moji rodičia, aj svokra majú v sporiteľni účty tkz. sporožíro senior. Poplatok za jeho vedenie bol kedysi 10,-Sk, po zmene na euro sa poplatok zvýšil a dnes je 1€. Za mesiac 6/2012 im vo výpise pribudol ďalší poplatok, vraj " poplatok za SMS služby" vo výške 1€!!!!! O nič nežiadali, banka nemá číslo ich telefónu, dokonca svokra ani telefón nemá. Je to vrchol, čo si banka dovolila voči starým ľuďom, ktorí majú v sporiteľni účty pomaly pol storočia:( Mám nepríjemný pocit, že to urobili vedome a počítajú s tým, že si starí ľudia nedokážu odkontrolovať svoje účty.
Nemáte aj vy takýto druh účtu? Čo s tým urobíte, ja som zatiaľ, v mene svokry, poslala len sťažnosť na info:(
Katy a R
03.07.12,12:46
http://www.slsp.sk/vsetko-o-banke/uzitocne-informacie/sadzobnik-poplatkov/sadzobnik-poplatkov-a-nahrad-slovenskej-sporitelne-a-s.html

a od augusta zase zmeny :mee::mee:
- veď teraz nie je problém zmeniť banku - aj niekoľkokrát do roka - keď treba !! (načo platiť poplatky)
deeda
03.07.12,12:51
Mne takto stiahli 2 eurá z podnikateľského účtu, okamžite som mailom zreklamovala. Dnes mi vrátili stornom.
truch
03.07.12,12:54
http://www.slsp.sk/vsetko-o-banke/uzitocne-informacie/sadzobnik-poplatkov/sadzobnik-poplatkov-a-nahrad-slovenskej-sporitelne-a-s.html

a od augusta zase zmeny :mee::mee:
- veď teraz nie je problém zmeniť banku - aj niekoľkokrát do roka - keď treba !! (načo platiť poplatky)
Vieš Katy, ja by som to urobila hneď, lenže starým ľuďom chodia na tie účty dôchodky, sú naň zvyknutí a ťažko ich prehovorím na zmenu. Okrem toho svokra je imobilná a účet môže zrušiť len majiteľ a nie disponent:(
Antea
03.07.12,13:47
Minulý týždeň v piatok som myslela, že im tú pobočku rozkopem. Ako sa povie," na plnú hubu"som im tam vykričala, že sú najhoršia banka na Slovensku. A to som bola len platiť faktúru v hotovosti. Sú neuveriteľne drzé dámy v pobočke Nitra Štefánikova. Tam keď idem platiť vždy sa mi dvíha adrenalín. A o poplatkoch ani nehovorím, vklad na súkromný účet 0,45 Eur, vklad na podnikateľký 1,45 Eur. Ani Penta /Prima/toľko nevyberá. Ešte dobre, že ja tam nemám účet
asedma
03.07.12,14:42
Nechcem otvárať novú tému, tak oživím túto:)
Moji rodičia, aj svokra majú v sporiteľni účty tkz. sporožíro senior. Poplatok za jeho vedenie bol kedysi 10,-Sk, po zmene na euro sa poplatok zvýšil a dnes je 1€. Za mesiac 6/2012 im vo výpise pribudol ďalší poplatok, vraj " poplatok za SMS služby" vo výške 1€!!!!! O nič nežiadali, banka nemá číslo ich telefónu, dokonca svokra ani telefón nemá. Je to vrchol, čo si banka dovolila voči starým ľuďom, ktorí majú v sporiteľni účty pomaly pol storočia:( Mám nepríjemný pocit, že to urobili vedome a počítajú s tým, že si starí ľudia nedokážu odkontrolovať svoje účty.
Nemáte aj vy takýto druh účtu? Čo s tým urobíte, ja som zatiaľ, v mene svokry, poslala len sťažnosť na info:(
Daska, ja mam, prave pozeram, ale t.j. vypis z maja, tak mam len 1,euro za ved. uctu a za jun mi pride az osmeho..no a pojdem urcite si s nimi vydiskutovat, po pripade im vynadam v ramci slusnosti..ako minule v mlynoch..mlada baba, ze este nerobila uroky na terminakoch, mna to nezaujima, chcem svoje peniaze, vygulila na mna ociska a ani necekla, sice chvilu to trvalo..
m.hladka
03.07.12,14:54
Ja mám tiež v SS od 6/12 aj na podnikateľskom aj na seniorskom sporožíre 2,-€ stiahnuté za SMS správy, chystám sa zajtra to riešiť osobne. Neviem čo sa im porobilo!?
Rozalka
03.07.12,14:58
Nechcem otvárať novú tému, tak oživím túto:)
Moji rodičia, aj svokra majú v sporiteľni účty tkz. sporožíro senior. Poplatok za jeho vedenie bol kedysi 10,-Sk, po zmene na euro sa poplatok zvýšil a dnes je 1€. Za mesiac 6/2012 im vo výpise pribudol ďalší poplatok, vraj " poplatok za SMS služby" vo výške 1€!!!!! O nič nežiadali, banka nemá číslo ich telefónu, dokonca svokra ani telefón nemá. Je to vrchol, čo si banka dovolila voči starým ľuďom, ktorí majú v sporiteľni účty pomaly pol storočia:( Mám nepríjemný pocit, že to urobili vedome a počítajú s tým, že si starí ľudia nedokážu odkontrolovať svoje účty.
Nemáte aj vy takýto druh účtu? Čo s tým urobíte, ja som zatiaľ, v mene svokry, poslala len sťažnosť na info:(

Pozrela som výpis - máš pravdu, a je to nehorázne. Kam si im napísala, idem sa aj ja sťažovať!!!

Vždy, keď tam idem osobne, hovorím si, že "sem prídem už len zrušiť účet" - ale nejako mi svedomie nedovolí, pracovala som tam, v NR som medzi prvými sporožírovkyňami a toto mi spravia???
Už som to našla, aj ja som im napísala. Moju "vernosť" nemôžu donekonečna využívať!
misoft
03.07.12,15:08
Nevieš? No predsa šklbú.
andreaS
03.07.12,15:09
my sme sa po roku od pripisania hypoteky konecne dostali k splatkovemu kalendaru!!! vecne nikto nevie aku splatku mam platit, lebo este len cerpame, tak platime len uroky a tie su zakazdym ine... v systeme maju nastavenu len pevnu splatku, kt. plati ale az od 12/2012... a vdaka tomu isla splatka skoro vzdy neskor o dva tri dni...

cely problem je hlavne preto, ze som odmietla zalozenie uctu u nich odkial by si stahovali inkasne splatky... nestaci ze platime za hypo ucet 3,49 tak preco mam mat vlastne dalsi ucet za 5e ??? chystam sa napisat bankovemu obmudsmanovi... lebo taketo praktiky sa mi absolutne nepacia... a samozrejme, ked docerpame uver a ina banka ponukne lepsie podmienky tak ideme do prec priam okamzite...
Katy a R
03.07.12,15:13
.. a v reklame majú, že aké je jednoduché vybaviť úver !!! ... to asi pre tú rýchlosť potom ani sami nevedia, že aké majú dať splátky ?????
m.hladka
03.07.12,15:23
Ja tam mám štyri účty, ale len na dvoch mi to stiahli!!!
Katy a R
03.07.12,15:30
Ja tam mám štyri účty, ale len na dvoch mi to stiahli!!!
asi nemáš 4 účty "senior":confused::confused: ... predpokladám, že je to položka 10 cenníka .. a pri inom balíku je to v cene.
Pri "Senior" nie je nič v cene .. a všimli ste si od agusta - že aj prevody na 0,20 :confused:
Rozalka
03.07.12,16:34
asi nemáš 4 účty "senior":confused::confused: ... predpokladám, že je to položka 10 cenníka .. a pri inom balíku je to v cene.
Pri "Senior" nie je nič v cene .. a všimli ste si od agusta - že aj prevody na 0,20 :confused:
Našťastie tento účet mám len na jednu došlú platbu a jednu odoslanú. Mám aj druhý účet v inej banke, úplne grátis.
Katy a R
03.07.12,17:01
Našťastie tento účet mám len na jednu došlú platbu a jednu odoslanú. Mám aj druhý účet v inej banke, úplne grátis.
nemáš to náhodou kôli českému dôchodku?

Spýtam sa tu - ak máte skúsenosti , ako je to s poukazovaním dôchodkov z Česka (prípadne z iných štátov).
Len na účet do SLSP posiela ČSSZ - alebo aj do nejakej inej banky sú ochotní poslať dôch dávky:confused: (zatiaľ som inú nezistila)
m.hladka
03.07.12,17:15
stiahnute mam na senior a PO, a na FO nemam stiahnute
truch
03.07.12,17:23
Zatiaľ som poslala len sťažnosť na info sporiteľne v tomto znení:
Dobrý deň,práve som obdržala elektronický výpis za mesiac 6/2012. Stiahli ste mi poplatok vo výške 1€ za SMS služby. Žiadne také služby som si neobjednávala a vzhľadom ku skutočnosti, že nevlastním telefón, ani o takéto služby nemám záujem. Žiadam Vás, aby ste mi neoprávnene strhnutý poplatok vrátili na môj účet.
S pozdravom ....................
Prišla mi odpoveď z automatu, uvidím, čo sa bude diať ďalej, ak nič, budem písať a volať ombudsmanovi. Zajtra ešte skúsim ísť do sporiteľne osobne, len neviem, či sa budú so mnou baviť, keďže spoplatnený účet nie je môj:(
Mám aj ja u nich účet, môj nespoplatnili.
ajuška58
03.07.12,17:50
zrejme zaúradoval škriatok z tepla...strhli,ale na druhý deň vrátili naspäť... vraj chyba
misoft
03.07.12,20:05
Žiadna chyba - vychcanosť. Ak si to nevšimneš - je to ich zisk.
Rozalka
04.07.12,07:51
1 € mám späť na účte (storno poplatok).
veronikasad
04.07.12,07:52
1 € mám späť na účte (storno poplatok).
pýtala si si ho, alebo ti ho poslali sami ?
Nandrolon
04.07.12,08:04
aj mne ho strhli, už ho mám naspäť... ani som si to nestačil všimnúť...
m.hladka
04.07.12,08:24
Bola som osobne v banke, ale medzitým mi poplatok vrátili aj s alikvótnou čiastkou poplatku za poplatok. Vraj im to urobilo automaticky a dostali len oznam, že sa to bude vracať tiež automaticky!
Halli
04.07.12,08:45
ano automaticky skúšajú na ľuďoch, im je to jedno povedia prepačte! ale ak ty niečo nedodržíš, žiadne prepačte ťa nezachráni...
Rozalka
04.07.12,09:07
pýtala si si ho, alebo ti ho poslali sami ?
Napísala som im na infolinku, ale asi vrátili automaticky.
veronikasad
04.07.12,09:19
Nemám ešte výpis, asi ma to čaká tiež.
truch
05.07.12,06:23
Prišla mi odpoveď, s ospravedlnením a oznámením, že poplatok vracajú na účet. Ešte že tak:)
truch
05.07.12,06:25
Bola som osobne v banke, ale medzitým mi poplatok vrátili aj s alikvótnou čiastkou poplatku za poplatok. Vraj im to urobilo automaticky a dostali len oznam, že sa to bude vracať tiež automaticky!
Vraj automaticky:D Však samo od seba sa to nestalo, niekto musel stlačiť klávesu:D
misoft
05.07.12,08:00
Poznamenával som vyššie - sú vychcaní - ak si nevšimneš - hrabú pre seba!
Rozalka
05.07.12,08:39
Vraj automaticky:D Však samo od seba sa to nestalo, niekto musel stlačiť klávesu:D
Chyba je vždy medzi operadlom stoličky a monitorom!
trisestri
05.07.12,09:23
ja s nou bankujem mnohe roky,ked su uvery alebo nevyhodne poistenie tak su ,,mily,,a zavolaju my a aj na pobocke ma ,,ponuknu,,opakovane tymi produktami-ale ked je akcia na zvyhodneny urok na sporenie alebo iny produkt tak vtedy taktne a cudne mlcia.:)
Anik
05.07.12,10:18
ak už riešime SLSP a ich ústretovať vždy mám nečisté svedomie a ak bude niekto vedieť poprosím o radu.
V novembri budú 2 roky čo vinou lekárov navždy odišiel 24 ročný chlapec. Dedičské konanie bolo zastavené pre nemajetnosť, keď sme zaniesli úmrtný list a a potvrdenie o zastavení dedičského konania pre nemajetnosť právnici v SLSP to neuznali. Teraz sú už 2 rok ticho asi sa pôjdem opýtať či to zakceptovali, alebo čo, aby po niekoľkých rokoch nepýtali poplatky. Matke to nedovolili zrušiť.
Tie ich reklamy sú normálne, že na grc. a niektorí ich zamestnanci tiež, jednoznačne súhlasím s Rozalkou
misoft
05.07.12,13:15
V tej reklame majú slovný preklep - nie
"A to s kým bankujete?"
- správne má byť
"A to s kým bankrotujete?"
"No zo Slovenskou sporiteľňou predsa!"
vicktor
08.07.12,04:58
Uz sa mi dvihal adrenalin. Pozrel som na mamin ucet - novy sms poplatok tam nema.

Ale co za pristup je "...som myslela, že im tú pobočku rozkopem...som bola len platiť faktúru v hotovosti..."?
Ti pesiaci na pobocke za to nemozu a z ich pohladu to naozaj spravila automatika, hoci zle klikol niekto konkretny, koho vobec nepoznaju.

Ked mozes pisat do diskusie, mozes fakturu zaplatit cez pocitac a nestracat cas a nervy na pobocke. A komu sa nepaci banka, nech ide do inej.
alaya1
01.04.13,13:48
Nikde neviem najst na ich stranke, kolko je momentalne poplatok za zrusenie sporoziro uctu, -bezneho uctu v ich banke. Prenasame hypo inde, tak potrebujem zrusit nase ucty aj s trvalymi prikazmi.
lujza.j
01.04.13,13:51
Nikde neviem najst na ich stranke, kolko je momentalne poplatok za zrusenie sporoziro uctu, -bezneho uctu v ich banke. Prenasame hypo inde, tak potrebujem zrusit nase ucty aj s trvalymi prikazmi.
kuk toto...... http://banky.sk/22181-sk/slovensk-sporitea-as-spororo.php
veronikasad
01.04.13,13:54
Nikde neviem najst na ich stranke, kolko je momentalne poplatok za zrusenie sporoziro uctu, -bezneho uctu v ich banke. Prenasame hypo inde, tak potrebujem zrusit nase ucty aj s trvalymi prikazmi.

b) SPOROžíro - štandardný typ bežného účtu:
POPLATKY ZA POUŽÍVANIE ÚČTOV
Sadzba
Zriadenie Účtu
0,00 €
Vedenie Účtu
2,06 € mesačne
Zmena nakladania s Účtom
1,65 €
Zrušenie účtu
0,00 €
alaya1
01.04.13,13:57
b) SPOROžíro - štandardný typ bežného účtu:
POPLATKY ZA POUŽÍVANIE ÚČTOV
Sadzba
Zriadenie Účtu
0,00 €
Vedenie Účtu
2,06 € mesačne
Zmena nakladania s Účtom
1,65 €
Zrušenie účtu
0,00 €



​Dakujem ti pekne,
misoft
01.04.13,17:25
vankusik29
02.09.13,11:03
A zase je to tu od 1.8.2013 novy cennik a 1 euro za pouzivanie internet bankingu. Nehoraznost.
Gina Er
02.09.13,11:22
A zase je to tu od 1.8.2013 novy cennik a 1 euro za pouzivanie internet bankingu. Nehoraznost.
minulý mesiac poplatok 2,30 a dnes pozerám že 3,50. Ak je za netbanking 1,- tak za čo je sakra tých 20cenťákov.
vankusik29
02.09.13,11:24
A zase je to tu od 1.8.2013 novy cennik a 1 euro za pouzivanie internet bankingu. Nehoraznost.
minulý mesiac poplatok 2,30 a dnes pozerám že 3,50. Ak je za netbanking 1,- tak za čo je sakra tých 20cenťákov.
vedenie uctu zdvihli na 2,50 + 1 euro na internet banking
asi tam pojdem spravit poriadok osobne
BXLmiami
02.09.13,11:24
Ale sme tým kapitalistickým bankám ukázali!
Holt,istoty sú istoty.
Gina Er
02.09.13,11:25
A zase je to tu od 1.8.2013 novy cennik a 1 euro za pouzivanie internet bankingu. Nehoraznost.
minulý mesiac poplatok 2,30 a dnes pozerám že 3,50. Ak je za netbanking 1,- tak za čo je sakra tých 20cenťákov.
vedenie uctu zdvihli na 2,50 + 1 euro na internet banking
asi tam pojdem spravit poriadok osobne
ako??
Janiela
02.09.13,11:49
A zase je to tu od 1.8.2013 novy cennik a 1 euro za pouzivanie internet bankingu. Nehoraznost.
minulý mesiac poplatok 2,30 a dnes pozerám že 3,50. Ak je za netbanking 1,- tak za čo je sakra tých 20cenťákov.
vedenie uctu zdvihli na 2,50 + 1 euro na internet banking
asi tam pojdem spravit poriadok osobne
ako??

zruší účet
vankusik29
02.09.13,12:13
A zase je to tu od 1.8.2013 novy cennik a 1 euro za pouzivanie internet bankingu. Nehoraznost.
minulý mesiac poplatok 2,30 a dnes pozerám že 3,50. Ak je za netbanking 1,- tak za čo je sakra tých 20cenťákov.
vedenie uctu zdvihli na 2,50 + 1 euro na internet banking
asi tam pojdem spravit poriadok osobne
ako??

zruší účet
presne tak asi zrusim ucet, vobec ziadna SMS mi neprisla, vobec ziadna sprava do internet bankingu, a pytat si 1 euro za pouzivanie internet bankingu je nehoraznost ked to bolo odjakziva zadarmo. Narok na ucet bez poplatku az ked je zostatok 10 tisic Eur. To uz naco by bezny clovek drzal 10 tisic na ucte pri uroceni 0,01 %.
Gina Er
02.09.13,12:17
presne tak asi zrusim ucet, vobec ziadna SMS mi neprisla, vobec ziadna sprava do internet bankingu, a pytat si 1 euro za pouzivanie internet bankingu je nehoraznost ked to bolo odjakziva zadarmo. Narok na ucet bez poplatku az ked je zostatok 10 tisic Eur. To uz naco by bezny clovek drzal 10 tisic na ucte pri uroceni 0,01 %.
zas ďalšie vybavovačky,to si nechám až po rozvode,budem riešiť so zmenou priezviska :-(
Rozalka
02.09.13,16:55
presne tak asi zrusim ucet, vobec ziadna SMS mi neprisla, vobec ziadna sprava do internet bankingu, a pytat si 1 euro za pouzivanie internet bankingu je nehoraznost ked to bolo odjakziva zadarmo. Narok na ucet bez poplatku az ked je zostatok 10 tisic Eur. To uz naco by bezny clovek drzal 10 tisic na ucte pri uroceni 0,01 %.


Pozerám na výpis: poplatok 1 E, internet banking 1 E (u mňa to nie je novinka, platím takto už dosť dávno), ale čo ma riadne nasrdili:
k 1.8. dlh na kreditke 139,50 splatné 15.8. minimálna splátka 14,00; poslala som 150,00 s vedomím, že veď medzi prvým a pätnástym som už dačo aj platila, tak nech mám "do foroty" (inak viem, že kreditný zostatok na kreditnej karte bankári neznášajú!), pozerám na výpis, no normálne mi 15.8. zinkasovali tych 14 (to ma až tak nesrdí), ale že si za tento úkon účtovali poplatok 0,20 - tak to ma vytočili.
Fuj!
Vždy, keď tam niečo vybavujem osobne, pri odchode si poviem, že sem už prídem len kvôli zrušeniu účtu - no nedá mi to, byť sporožírovcom v prvej tisícke v NR, akosi zaväzuje.
lujza.j
02.09.13,18:20
skoro všetky alebo všetky od augusta dvíhali poplatky....myslím, že vláda im zákonom stopla nejaký poplatok...treba to cvaknúť....mne platby kartou sms-ka chodí až od 20e...ak by som chcela aj do,tak poplatok.....inak z 4,99e mám 5,99e.....ale tým, že platím sve kartou tak sa mi poplatok sníži o to čo mi vrátia....
Nandrolon
03.09.13,04:31
Ja som platil u SLSP 2,3 eur mesačný poplatok a teraz vidím 2,50 + 1,- = 3,50.
Mám ten účet ale od 1997 a chodia nám tam obidve výplaty, takže stále je to pre nás výhodné.
Už som sa stretol s tým že ma lanárili do VUB-ky účet "zadarmo" ale iba na 2 alebo 3 roky a kto by stále riešil nové a nové účty.
SERVIS
03.09.13,05:29
Ja som si dovolila v pobočke slsp otvoriť ústa..je tam 5 pracovníčok, stránky berie iba jedna, ostatné pilne pracujú, hlavy dole.. až na jednu ktorá ju má podopretú a rozpráva sa so známou o záhradke.. po 20 tich minutách čakania som odišla, nakoľko stránka predo mňou neviem čo riešila, ale nie a nie skončiť. Ja som chcela len vložiť na účet hotovosť.. Radšej som to vzdala a odišla. Neskôr som sa vrátila, zase si niečo odstála a potom som si povedala svoje, že majú otrasný systém, ako môžu takto vybavovať stránky ... samozrejme ohrnuli urazene nosom..
Rozalka
03.09.13,10:01
Ja našťastie tento účet používam minimálne, takže poplatky za jednotlivé transakcie takmer nemám žiadne. Mám totiž účet aj v inej banke a to úúúúúúúplne zadarmo, a to zadarmo je už viac ako 3 roky.
Nandrolon
03.09.13,10:12
ING konto mi už končí, to bol môj "realizačný účet" na trvalé príkazy.
Zo SLSP zase robím jednorázovky a v podstate ho držím na nule a nákup cez PAYPAL.
Mám aj Mbank, ale k tomu nemám veľkú dôveru. Budem ním ale musieť nahradiť to fantastické ING konto, ktoré to k 1.10.2013 v SR balí...
Katy a R
03.09.13,11:13
Ja našťastie tento účet používam minimálne, takže poplatky za jednotlivé transakcie takmer nemám žiadne. Mám totiž účet aj v inej banke a to úúúúúúúplne zadarmo, a to zadarmo je už viac ako 3 roky.
- však keby sa klienti jednoducho zbalili a odišli (v dnešnej dobe je to raz-dva), akonáhle banka nejaký poplatok zavedie - tak by si to banky rozmysleli. Nuž ale oni počítajú s " konzervatívnosťou" slovákov - a bohužiaľ, je to tak.
už som určite písala - tiež mám poplatky už viac ako tri roky vo výške 0 eur (viac účtov) ... ak náhodou zmenia, idem " o dúm dál" ;)