IvetaH
01.07.09,18:20
Dobrý večer,
prosím vás, keď je termín na DP k DPH 25.4.2009 t.j.sobota, na portále DU je napísané 27.4.2009 a DP som poslala poštou 27.4.2009, je to správne? Kde by som to našla. V 511 som to nenašla ani v 222. Alebo zle hľadám?
Ďakujem
andreaS
01.07.09,16:23
potvrdenim o podani danoveho priznania je podaci listok z posty... to znamena, ze treba posielat doporucene a razitko s datumom musi byt dobre vidno...

uz som takto vyriesila dve pokuty za neskore podanie... zrejme na obalke v kt. im to prislo mali iny datum, tak ocakavali uspech s pokutou, no ja som mala na podacom listku spravny datum, tak pokutu zrusili...
Paula
01.07.09,16:24
Nezmeškala si:)
IvetaH
01.07.09,16:29
Milé dámy, veľmi ste ma potešili. Prišli rozhodnutia na tri firmy.
Idem si dať najskôr deci červeného (samozrejme na vaše zdravie) a potom sa uvidí. Ešte raz srdečná vďaka.
evina
01.07.09,16:30
Milé dámy, veľmi ste ma potešili. Prišli rozhodnutia na tri firmy.
Idem si dať najskôr deci červeného (samozrejme na vaše zdravie) a potom sa uvidí. Ešte raz srdečná vďaka.

Aké rozhodnutia?... že to bolo neskoro?
IvetaH
01.07.09,16:32
Áno, že pokuta za neskoré podanie 66,38€.
evina
01.07.09,16:36
511/1992 v zn. n.p.



§ 13 Lehoty


4/ Ak koniec lehoty pripadne na sobotu, nedeľu alebo deň pracovného pokoja, posledným dňom lehoty je najbližší nasledujúci pracovný deň.

5/ Lehota je zachovaná, ak je v posledný deň lehoty vykonaný úkon u správcu dane alebo podanie odovzdané na poštovú prepravu prostredníctvom poštového podniku (ďalej len "pošta") alebo prijaté elektronickými prostriedkami a podpísané zaručeným elektronickým podpisom alebo urobené v súlade s dohodou podľa § 20 ods. 8 na adresu elektronickej podateľne spoločnej pre daňové úrady alebo na adresu elektronickej podateľne spoločnej pre colné úrady, alebo na adresu elektronickej podateľne správcu dane, ktorým je obec. Rovnako je lehota zachovaná, ak najneskôr v piaty pracovný deň je podanie urobené v súlade s § 20 ods. 4.
Paula
01.07.09,16:38
K odvolaniu prilož kópiu podacieho lístka, originál nepusť z ruky (maximálne k nahliadnutiu, ak budú túžiť).
Lotarka
02.07.09,07:12
Nedá mi neopýtať sa:

Ako je to v takých prípadoch s úhradou daňovej povinnosti?
ZEvina
02.07.09,07:18
Nedá mi neopýtať sa:

Ako je to v takých prípadoch s úhradou daňovej povinnosti?

lehota je rovnaká
azla
02.07.09,07:34
Nedá mi neopýtať sa:

Ako je to v takých prípadoch s úhradou daňovej povinnosti?


§ 78
Daňové priznanie a splatnosť vlastnej daňovej povinnosti
(1) Platiteľ je povinný do 25 dní po skončení zdaňovacieho obdobia podať daňové priznanie a v tej istej lehote zaplatiť vlastnú daňovú povinnosť. Platiteľ registrovaný podľa § 5 a 6 nie je povinný podať daňové priznanie, ak mu nevznikla v zdaňovacom období daňová povinnosť alebo právo na odpočítanie dane, s výnimkou platiteľa, ktorý je povinný platiť preddavok na daň podľa § 78a,a s výnimkou platiteľa, ktorý v zdaňovacom období dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 alebo podľa § 47 alebo dodal tovar podľa § 45.

a následne ideš na § 13 (Zákon o správe daní)


§ 13 Lehoty


4/ Ak koniec lehoty pripadne na sobotu, nedeľu alebo deň pracovného pokoja, posledným dňom lehoty je najbližší nasledujúci pracovný deň.

5/ Lehota je zachovaná, ak je v posledný deň lehoty vykonaný úkon u správcu dane alebo podanie odovzdané na poštovú prepravu prostredníctvom poštového podniku (ďalej len "pošta") alebo prijaté elektronickými prostriedkami a podpísané zaručeným elektronickým podpisom alebo urobené v súlade s dohodou podľa § 20 ods. 8 na adresu elektronickej podateľne spoločnej pre daňové úrady alebo na adresu elektronickej podateľne spoločnej pre colné úrady, alebo na adresu elektronickej podateľne správcu dane, ktorým je obec. Rovnako je lehota zachovaná, ak najneskôr v piaty pracovný deň je podanie urobené v súlade s § 20 ods. 4.
maow
18.09.09,13:34
Prosim Vas a ako je to v pripade zahranicnej osoby reg. pre DPH na SK, kt. podava danove priznanie ich lokalnou postou. Akceptuje danovy urad peciaku odoslania zahranicej posty?