marian152
01.07.09,21:02
dnes ma kopla muza. Mam dalsi podnikatelsky napad. Vyhodou je ze nepotrebujem skoro ziadne vstupne financie, iba na poplatky za vybavenie zivnosti. Ide o pocitacove kurzy pre seniorov. Notebook mam, takze aj ti, ktori nemaju PC maju moznost sa nieco naucit. Navyse by som to nerobil hromadne, ale individualnym pristupom. Jednoducho pridem ku kazdemu az domov, seniori mozu ocenit ze nemusia nikam chodit (nevyhodou je ze dnes je vsade kadejaky podvodnik a zlodej, takze niektori seniori si mozu mysliet ze ich chcem okradnut. Nastastie tomuto by mohli zabranit moji stari rodicia, kedze je to male mesto (okolo 20 - 30 000).) No ale problem je ze neviem ci to bude vynosne (predsa take zaklady co by som chcel seniorov ucit uz dnes ovlada kazde decko, takze kazdy si radsej zavola svoje vnuca a ma to zadarmo, navyse nie kazdy senior ma zaujem ucit sa nieco nove a akurat toto) a ake ceny si mam stanovit. Pocitam ze niektori pohostinnejsi sa budu snazit ma uplatit jedlom a pod. No ale najvacsi problem je v tom ze som si precital cely zivnostensky zakon, ale nezistil som do ktorej kategorie mam tuto cinnost zaradit, tudiz som ani nezistil co na vybavenie zivnosti potrebujem. Poradi mi niekto? Dakujem
akina
02.07.09,09:46
Asi by si si mohol vybaviť ŽL na voľnú živnosť: vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti.
marian152
02.07.09,21:47
a kolko ma zivnostensky urad na vydanie takejto volnej zivnosti? Je to tiez 30 dni ako pri koncesii? Ked poziadam o vydanie takehoto druhu zivnostnenskeho opravnenia, je 100% isté ze ho dostanem? Napr. som pocul ze pri koncesii rozhoduje kolko takych koncesii uz bolo vydanych aby podnikatelov v tom istom obore nebolo moc. A este ma zaujima ci toto opravnenie dostanem na dobu neurcitu alebo len na dobu urcitu alebo ci je nejake obmedzenie na lokality v ktorych mozem podnikanie vykonavat. Mozno vam pride zbytocne sa tu pytat, ked sa mozem spytat priamo na zivnostenskom urade, co aj zajtra urobim, ale mam skusenosti ze jedna pracovnicka povie jedno a druha povie zas nieco ine. :-(
jajko50
03.07.09,04:06
dnes ma kopla muza. Mam dalsi podnikatelsky napad. Vyhodou je ze nepotrebujem skoro ziadne vstupne financie, iba na poplatky za vybavenie zivnosti. Ide o pocitacove kurzy pre seniorov. Notebook mam, takze aj ti, ktori nemaju PC maju moznost sa nieco naucit. Navyse by som to nerobil hromadne, ale individualnym pristupom. Jednoducho pridem ku kazdemu az domov, seniori mozu ocenit ze nemusia nikam chodit (nevyhodou je ze dnes je vsade kadejaky podvodnik a zlodej, takze niektori seniori si mozu mysliet ze ich chcem okradnut. Nastastie tomuto by mohli zabranit moji stari rodicia, kedze je to male mesto (okolo 20 - 30 000).) No ale problem je ze neviem ci to bude vynosne (predsa take zaklady co by som chcel seniorov ucit uz dnes ovlada kazde decko, takze kazdy si radsej zavola svoje vnuca a ma to zadarmo, navyse nie kazdy senior ma zaujem ucit sa nieco nove a akurat toto) a ake ceny si mam stanovit. Pocitam ze niektori pohostinnejsi sa budu snazit ma uplatit jedlom a pod. No ale najvacsi problem je v tom ze som si precital cely zivnostensky zakon, ale nezistil som do ktorej kategorie mam tuto cinnost zaradit, tudiz som ani nezistil co na vybavenie zivnosti potrebujem. Poradi mi niekto? Dakujem


V tomto príspevku si si pekne urobil sám víziu a hneď si ju v duchu tak trochu aj zatratil.
S tým miestom nemusíš mať problem. Ak u Vás nie je, a tomu neverím lebo to je tuším všade no predsa KLUB Dôchodcov idealne miesto. Načo by si vláčil PC po domácnostiach. len neviem ako by bolo s platením? Tie dôchodky síce vraj rastú každý rok, ale seniori dotujú z toho aj tých mladších, tak neviem, neviem. ""Ale palce držať budem""
akina
03.07.09,04:24
a kolko ma zivnostensky urad na vydanie takejto volnej zivnosti? Je to tiez 30 dni ako pri koncesii? Ked poziadam o vydanie takehoto druhu zivnostnenskeho opravnenia, je 100% isté ze ho dostanem? Napr. som pocul ze pri koncesii rozhoduje kolko takych koncesii uz bolo vydanych aby podnikatelov v tom istom obore nebolo moc. A este ma zaujima ci toto opravnenie dostanem na dobu neurcitu alebo len na dobu urcitu alebo ci je nejake obmedzenie na lokality v ktorych mozem podnikanie vykonavat. Mozno vam pride zbytocne sa tu pytat, ked sa mozem spytat priamo na zivnostenskom urade, co aj zajtra urobim, ale mam skusenosti ze jedna pracovnicka povie jedno a druha povie zas nieco ine. :-(
Na vydanie živnosten.listu má ŽÚ 5 pracovných dní. Živnosť ti platí na území celej republiky, oprávnenie ti platí na dobu neurčitú, určuješ si ju ty sám pri ohlásení živnosti.Koncesie ŽÚ nevydáva podľa toho, koľko podnikateľov je v danej oblasti registrovaných, to by bolo protizákonné, máš mylné informácie.
marian152
03.07.09,17:17
V tomto príspevku si si pekne urobil sám víziu a hneď si ju v duchu tak trochu aj zatratil.
S tým miestom nemusíš mať problem. Ak u Vás nie je, a tomu neverím lebo to je tuším všade no predsa KLUB Dôchodcov idealne miesto. Načo by si vláčil PC po domácnostiach. len neviem ako by bolo s platením? Tie dôchodky síce vraj rastú každý rok, ale seniori dotujú z toho aj tých mladších, tak neviem, neviem. ""Ale palce držať budem""

Ja to, ze budem k nim chodit osobne nepovazujem za problem. Ani to ze budem NOTEBOOK "vlacit" po domacnostiach. A nayse... keby som chcel robit taketo hromadne akcie tak potrebujem projektor...a o to viac ked ide o seniorov, ved oni by na tu obrazovku vobec nevideli...a navyse si by si to ani nemohli vyskusat a pri individualnom pristupe ma kazdy moznost vyskusat si co bude chciet.
marian152
13.08.09,21:52
...v poslednom čase som sa rozprával s mnohými a získaval názora na tento druh podnikania, Mnohí ma vysmiali a ja som časom začal chápať, že zameriavať sa na jeden druh podnikania v oblasti ktorú ovládam je nelogické a neekonomické. Prešiel som si živnostenský zákon a našiel som si zoznam voľných živností. zistil som že mám oveľa väčší potenciál, ako iba počítačové kurzy. Tu je zoznam všetkých mojich plánovaných činností:
- hardvérové poradenstvo
- softvérové poradenstvo
- údržba softvéru (inštalácia, záplaty, upgrade, nastavenie)
- vypracovanie tabuliek, grafov
- kopírovanie dát na rôzne dátové média
- kancelárske a sekretárske služby
- korektúry textov (grafické aj gramatické)
- prevod z jedného do iného formátu
- úprava videozáznamov (zvuk, strih, titulkovanie, kolorovanie)
- digitalizácia videa (videokazety) a audia (MC kazety, platne atď.) (aj naopak)
- grafické služby
- prepisovanie textov (aj celých kníh)
- tvorba prezentácií
- počítačové kurzy pre začiatočníkov (seniori)
- formátovanie pevných diskov a iných formátovateľných zariadení
- inštalácia systému Windows
- zálohovanie dát
- hardvérové a softvérové opravy počítačov (nie záchrana alebo obnova dát)

Už som premyslel aj názov, ale možno mi pomôžete s jeho doladením. Najskôr som uvažoval nad názvom "personal computing" alebo "computer management", ale na urgenciu viacerých ľudí som sa názov rozhodol skrátiť na "PCM" (PC - personal computing, CM - Computer management a zlúčením týchto dvoch skratiek vzniklo PCM). Aký je váš názor na tieto názvy? Keď chcem prevádzať platne a kazety do mp3 formátu, je to legálne a musím platiť nejaké špeciálne poplatky SOZA?

Ďakujem
hanelie
14.08.09,06:05
vhodný názov ak by cielovou skupinou bol vrcholový management,
marian152
14.08.09,06:24
...a ak nie?
hanelie
14.08.09,06:43
pri predpoklade, že budeš FO bude názov tvojej firmy vyzerať takto:

marian zvolenský názovfirmy

odporúčam taký názovfirmy, aby bolo hneď každému jasné čo ponúkaš
marian152
14.08.09,07:06
...áno, ale ja myslím názov, ktorý budem používať pri styku s verejnosťou...keby to bola reštaurácia, tak tiež jej asi nedáš meno "reštaurácia"...vystihuje to síce predmet podnikania ale absolútne to nezaujme...Jedno je názov používaný na úradoch (to by mohlo byť niečo ako "počítačové, kancelárske a audiovizuálne služby") a druhé názov používaný pri styku s verejnosťou.
marian152
18.08.09,11:45
takze stranka: pcm.biznisweb.sk ...po obsahovej stranke je v poriadku?
Kazu
18.08.09,12:08
...áno, ale ja myslím názov, ktorý budem používať pri styku s verejnosťou...keby to bola reštaurácia, tak tiež jej asi nedáš meno "reštaurácia"...vystihuje to síce predmet podnikania ale absolútne to nezaujme...Jedno je názov používaný na úradoch (to by mohlo byť niečo ako "počítačové, kancelárske a audiovizuálne služby") a druhé názov používaný pri styku s verejnosťou.

Niečo ako KAPOS?

Kancelárske
Audiovizuálne
Počítačové
Služby

POKAS nie, foneticky by ti to nerobilo dobrú reklamu:---
marian152
18.08.09,14:41
...ale ja uz nazov mam vymysleny...si o krok pozadu...uz som sa pytal ci je na stranke vsetko OK, ci sa Vam tie texty pozdavaju a ci tam neni nieco nezrozumitelne alebo dvojzmyselne...dakujem

edit: a ešte jedna otázka: ...ako je to s vylepovaním plagátov? Môžem na tie reklamné miesta vylepiť svoje plagátiky(A4)...na zástavky asi nie, čo?
marian152
29.08.09,14:20
...no a ešte mám pár otázok...rozhodol som sa počkať na ten príspevok od štátu, takže ešte 4 mesiace musím počkať. Dali mi taký papier na ktorom je napísané, aké podmienky musím splniť, aby som dotáciu dostal a okrem iného je tam aj povinnosť založiť si podnikateľský účet. Niekde som čítal že to nemusí byť podnikateľský účet ale stačí obyčajný osobný (ten je vra lacnejší). Tak a teraz neviem aký si mám založiť. Ďaľšia vec, začítal som sa tu trocha do tých tém a poplietol som sa...musím mať aj ja registračnú pokladnicu? Ďakujem