delonka
02.07.09,07:20
prosím o váš názor, ktorí máte životné poistenie v ING., pred pár dňami sa objavili články, že ING bude zatvárať v priebehu 3 rokov pobočky v niektorých krajinách., mne osobne má končiť o tri roky poistenie a začínam mať strach či neprídem o peniaze, ktoré som tam dávala., viem, môžem sa pozrieť do zmluvy, je mi to však málo platné, nemám právnické vzdelanie, čiže nerozumiem tým všetkým kľučkám., moja agentka sa nedostavila už na dve stretnutia., 12 rokov som posielala do ING svoje korunky, viete mi niekto poradiť, či by som už mala teraz právo zobrať si ich späť z čo najminimálnejšimi stratami? vopred všetkým ďakujem za ohlasy.
silviaz
02.07.09,05:38
ahoj

No moj ex manzel mal poistenie v ING a tiez sa mu dostala do ruk tato informacia. Kontaktoval svojho poradcu ten ho vsak ubezpecoval ze je vsetko OK, nema sa nicoho obavat a pokojne posielat peniaze dalej. Nemyslim to v zlom ale ak mas poistenie v nejakej poistovni je samozrejme ze ich agent ta bude do poslednej chvile ubezpecovat ze je to v poriadku. Ved mnohokrat ani sami agenti nemaju informacie o financnom stave spolocnosti v ktorej pracuju takze to myslia uprimne.
V kazdom pripade by som sa snazila uhnat agentku na stretnutie ale poradila sa aj s nikym nezainteresovanym kto je v tom zbehly o danej zmluve a o moznostiach a rizikach ak sa nieco s poistovnou stane.
V kazdom pripade moj ex je od prirody nedovercivy clovek a poistenie zrusil a presiel inde. Avsak nemam presne info ako to prebiehalo ale viem ze nejaka strata tam bola.


pa
DanielaSL
02.07.09,05:52
Ja sa spolieham na svojho poradcu...a ING dôverujem. Nič neruším a nič odtiaľ ani vyberať nebudem.....
Chobot
02.07.09,06:10
prosím o váš názor, ktorí máte životné poistenie v ING., pred pár dňami sa objavili články, že ING bude zatvárať v priebehu 3 rokov pobočky v niektorých krajinách., mne osobne má končiť o tri roky poistenie a začínam mať strach či neprídem o peniaze, ktoré som tam dávala., viem, môžem sa pozrieť do zmluvy, je mi to však málo platné, nemám právnické vzdelanie, čiže nerozumiem tým všetkým kľučkám., moja agentka sa nedostavila už na dve stretnutia., 12 rokov som posielala do ING svoje korunky, viete mi niekto poradiť, či by som už mala teraz právo zobrať si ich späť z čo najminimálnejšimi stratami? vopred všetkým ďakujem za ohlasy.

Asi máš na mysli túto informáciu:

http://www.etrend.sk/firmy-a-trhy/financny-sektor/ing-rusi-pobocky-na-slovensku-zostava/169434.html

Presný plán vedenia ING pozná len najvyšší management. Hoci ubezpečujú, že na SLovensku zostanú, nedá sa to zaručiť. Ale v každom prípade si myslím, že obavy o tvoje peniaze a poistenie sú zbytočné. Poisťovňa neodíde z trhu tak, že zoberie celý poistný kmeň a zmizne niekde na Bahamách ako Viktor Kožený.

Pokiaľ sa poisťovňa sťahuje z trhu, znamená to, že celý poistný kmeň sa predá inej poisťovni alebo inej finančnej skupine. Každú chíľu prebieha nejaký predaj poisťovní, klienti to pocíťujú len tak, že im príde oznámenie o zmene názvu poisťovne. Tak sa napr. nedávno predala OTP poisťovňa (tiež sa OTP stiahla z poistného trhu) a žiadny klient o peniaze neprišiel. Len sa teraz poisťovňa volá Groupama poisťovňa.

ALebo Poisťovňu SLovenskej sporiteľne kúpila od SLovenskej sporiteľne Wiener Städtische, tam sa dokonca ani názov výrazne nezmenil, len sa do názvu doplnilo "Vienna Insurance Group". Takže aj SLSP sa stiahla zo slovenského poiasťvacieho trhu ale pre klientov sa nič nezmenilo.

TAkže nechaj si poistku riadne fungovať ďalej a plať si ju ďalej. Neurob takú fatálnu chybu neerozvážnym rozhodnutím ako ten silviin ex, lebo na tom stratíš.
delonka
03.07.09,04:43
Ďakujem všetkým, ktorí ste napísali svoj názor., včera som sa stretla s agentkou., moja poistka je ako sporiaci účet, čiže bez podielu v investičných fondoch,. doporučila mi ju nerušiť, mám tam totiž aj klauzulu,oslobodenie od platenia poistného, ktorú budem môcť využiť na posledné roky sporenia z titulu mojej choroby., do konca roka by som mala vedieť ako sa k tomu ING postaví., takže ju zatiaľ neruším.

od r.2005 som však mala uzatvorené poistenie aj pre dcéru ale variant - investičný 100%., no a pri tejto poistke som stratila v dôsledku krízy cca 22 000.- Sk.,akcie investičného fondu v ktorom bolo celých 100% poistenia klesli, poistenie som ukončila a vyplatia mi cca 2 200.- Sk., takže tak., viem, že nie som jediná, ktorá je takto postihnutá a ľudia prišli o podstatne viac peňazí.,

taká je realita a mne z toho vyplýva, že asi najlepšie sú obyčajné vkladné knižky na odkladanie našich poctivo zarobených koruniek.
DanielaSL
03.07.09,05:02
A prečo si dcérine poistenie zrušila...veď kríza je..ale nebude naveky ? Ja mám tiež rovno peniaze vo fondoch ING a nerobím si z toho ťažkú hlavu....Vložila som tam peniaze bez ktorých sa viem zaobísť..a raz hodnota vo fonde zase stúpne.
delonka
03.07.09,05:12
Daniela, zrušila som to na doporučenie agentky, lebo tá strata je veľká a fondy stúpajú veľmi pomaly, že už by sa nám to nevrátilo.,

Daniela a ty platíš mesačne?
sanni
17.07.09,16:06
co s tyka prepadnutia vasho vkladu ako bolo napisane sa nemusite bat. coho sa vsak mozte obavat je odborna uroven ich zamestnancov a tiez hospodarskych vysledkov. tak napriklad tento mesiac som som bola v ING v Ba ohladom DSS. pani za priehradkou nevedela ak je aktualna hodnota dochodkovej jednotky, s akymi aktivami pracuju vramci jednotlivych fondov a ani ju to moc nezaujimalo. na zaver ma ubezpecila ze hoci by som bola v konzervativnom fonde a ten dosiahol v roku 2008 zisk 2% tak aj tak nic z toho mat nebudem a ze vzdy zinkasujem stratu. na otazku preco mi odpovedala, ze jednoducho je to tak. smutne na tom je, ze za tieto sluzby im musim zo zakona platit. Ak niekto vie o DSS kde na konzervativnom fonde ma aspon nulovy vynos prosim dajte mi vediet.
delonka
21.07.09,05:28
sanni, prečo si nehovorila so svojou agentkou? mne ukázala grafy ako sú na tom jednotl., investičné fondy.,

pre všetkých,ktorí sledujú túto tému-je mi jasné, že investovať do fondov je risk,ale ma mrzí,že ING, ako konzervatívna,spoľahlivá spoločnosť to mohla dovoliť, aby jej klienti urobili takúto chybu.,ponúkali taký produkt, viem, nikto nepočítal s finančnou krízou, ale, ak o sebe tvrdia, že sú spoľahlivý, mohli by aspoň čiastočne nahradiť ľuďom vzniknuté škody., ja nie som milionár, pre mňa je aj tých 22 000.- veľká strata a najmä - chcela som poistenie pre svoju dcéru, teraz nemám ani poistku, ani peniaze, bol to veľmi, veľmi zlý produkt spoločnosti ING., moju dôveru už nemajú.
Chobot
21.07.09,06:45
sanni, prečo si nehovorila so svojou agentkou? mne ukázala grafy ako sú na tom jednotl., investičné fondy.,

pre všetkých,ktorí sledujú túto tému-je mi jasné, že investovať do fondov je risk,ale ma mrzí,že ING, ako konzervatívna,spoľahlivá spoločnosť to mohla dovoliť, aby jej klienti urobili takúto chybu.,ponúkali taký produkt, viem, nikto nepočítal s finančnou krízou, ale, ak o sebe tvrdia, že sú spoľahlivý, mohli by aspoň čiastočne nahradiť ľuďom vzniknuté škody., ja nie som milionár, pre mňa je aj tých 22 000.- veľká strata a najmä - chcela som poistenie pre svoju dcéru, teraz nemám ani poistku, ani peniaze, bol to veľmi, veľmi zlý produkt spoločnosti ING., moju dôveru už nemajú.

Musím ti trochu oponovať, lebo máš predstavu, že poisťovňa má povinnosť usmerňovať ľudí. Poisťovňa nemá prečo zasahovať do vôle ľudí. Každý sa môže sám rozhodnúť, či chce investovať do podielového fondu alebo nie, každý je pri uzatváraní poistenia (investície) informovaný o možných stratách. A ak niekto chce do fondu investovať, prečo by ho mala poisťovňa presviedčať, aby neinvestoval.

V ére, kedy sporiace vkladné knižky vládli, trh volal po iných možnostiach uloženia peňazí. Preto vznikli investičné fondy, ktoré prenikli aj do poisťovníctva. Na trhu bol obrovský hlad po investíciách, teda lepšie povedané po možnosti zarobiť na tom o niečo viac, ako na VK. Ľudia sa začali správať masovo a každý si prevádzal peniaze v bezpečných VK do investičných fondov bez toho, aby si uvedomil investičné riziko (o analýze investovania som písal tu:

http://www.porada.sk/971938-post24.html

Časom sa trh utrasie a ľudia si znovu podelia peniaze medzi bezpečné formy v bankách a rizikové s možnosťou zisku. Kto nemá dostatočnú bezpečnú rezervu, ten by sa nemal púšťať do rizikového investovania. Investovanie do pod. fondov či investičných živ. poistiek by malo byť niečo nadstavbové pre tých, ktorí majú dostatok peňazí. Je fatálnou chybou vložiť do rizikového investovania celoživotné úspory, čoho sme boli svedkami už niekoľkokrát (nebankovky, rozmach podielových fondov,..).

Uhradiť škody ľuďom - no, poisťovňa nie je soc. poisťovňa alebo charita. Prečo by mala uhrádzať škody, ktroré nespôsobila ona, ale sú dôsledkom vývoja trhu?

Zlý produkt spoločnosti - neviem to posúdiť, nepoznám ho, ale nedovolil by som povedať, že je to zlý produkt. Z čoho tak usudzuješ? Lebo v určitom okamihu bol stratový?


Takže toľko mojich postrehov.
Stanislav 1975
21.07.09,07:06
Daniela, zrušila som to na doporučenie agentky, lebo tá strata je veľká a fondy stúpajú veľmi pomaly, že už by sa nám to nevrátilo.,

Daniela a ty platíš mesačne?

To je čo za odborníčku tá tvoja agentka? Najprv ti niečo spraví a potom ti povie, že to treba zrušiť, lebo je tam veľká strata? A dúfam, že ti poradila si uzavrieť nové poistenie( aby bola nová provízka)-to je asi taká "odborníčka", že ráno robí niekde kuchárku a večer akože odborne poisťuje...:mad:

Ja ako poisťovák všetkým radím, nič nerušiť a ísť ďalej...A viem o čom vravím...:)
Stanislav 1975
21.07.09,07:12
Ďakujem všetkým, ktorí ste napísali svoj názor., včera som sa stretla s agentkou., moja poistka je ako sporiaci účet, čiže bez podielu v investičných fondoch,. doporučila mi ju nerušiť, mám tam totiž aj klauzulu,oslobodenie od platenia poistného, ktorú budem môcť využiť na posledné roky sporenia z titulu mojej choroby., do konca roka by som mala vedieť ako sa k tomu ING postaví., takže ju zatiaľ neruším.

od r.2005 som však mala uzatvorené poistenie aj pre dcéru ale variant - investičný 100%., no a pri tejto poistke som stratila v dôsledku krízy cca 22 000.- Sk.,akcie investičného fondu v ktorom bolo celých 100% poistenia klesli, poistenie som ukončila a vyplatia mi cca 2 200.- Sk., takže tak., viem, že nie som jediná, ktorá je takto postihnutá a ľudia prišli o podstatne viac peňazí.,

taká je realita a mne z toho vyplýva, že asi najlepšie sú obyčajné vkladné knižky na odkladanie našich poctivo zarobených koruniek.
Ja neviem, ale chybou bolo, že si si urobila investičné poistenie, moj názor je, že pre bežného človeka, ktorý sa dennodenne nepohybuje vo financiách je oveľa lepšie a bezpečnejšie kapitálové poistenie-ja tiež mojím klientom radšej doporučujem kapitálovku-i keď tam mám o polovicu nižšiu províziu:mad:, ale stojí to za to dobre poradiť...
Chobot
21.07.09,07:36
To je čo za odborníčku tá tvoja agentka? Najprv ti niečo spraví a potom ti povie, že to treba zrušiť, lebo je tam veľká strata? A dúfam, že ti poradila si uzavrieť nové poistenie( aby bola nová provízka)-to je asi taká "odborníčka", že ráno robí niekde kuchárku a večer akože odborne poisťuje...:mad:

Ja ako poisťovák všetkým radím, nič nerušiť a ísť ďalej...A viem o čom vravím...:)

Ja som v r. 2000 bral stavebný úver a poradkyňa so mnou urobila živ. poistenie v jednej živ. poisťovni. Keď som ju po 3 rokoch navštívil na pobočke, tak už robila pre inú poisťovňu a správala sa rovnako, ako tá delonkina poradkyňa - presviedčala ma, aká je tá pôvodná poistka nevýhodná a ona by doporučila tú ukončiť a uzatvoriť si v tej druhej poisťovni. Proste hučala do mňa ako lokomotíva, ale ja som odolal. Veď prečo by som si mal rušiť poistku s garantovanou úrokovou mierou 5% na 25 rokov??
Stanislav 1975
21.07.09,07:40
Ja som v r. 2000 bral stavebný úver a poradkyňa so mnou urobila živ. poistenie v jednej živ. poisťovni. Keď som ju po 3 rokoch navštívil na pobočke, tak už robila pre inú poisťovňu a správala sa rovnako, ako tá delonkina poradkyňa - presviedčala ma, aká je tá pôvodná poistka nevýhodná a ona by doporučila tú ukončiť a uzatvoriť si v tej druhej poisťovni. Proste hučala do mňa ako lokomotíva, ale ja som odolal. Veď prečo by som si mal rušiť poistku s garantovanou úrokovou mierou 5% na 25 rokov??

Aj u nás sú taký týpkovia- najskor robia u nás a ľudí lákajú na naše poistky a keď idú inam, už sme zasa zlý a treba si poistku urobiť inde...:mad:
Chobot
21.07.09,07:41
Presne tak, mimochodom poistky v poisťovniach patria pod vklady , ktoré sú ručené štátom...


:rolleyes::rolleyes: .. ee, Stano, myslím, že v tomto sa mýliš. Poistenie nepatrí pod ochranu vkladov v zmysle zákona o ochrane vkladov č.118/1996 .

V poslednej dobe síce zákonodarcovia majú snahu vytvoriť nejakú schému ochrany poistenia (ako sú chránené vklady v bankách), ale zatiaľ to nejakú konkrétnu podobu nemá. Ide o to, že poistenie je diametrálne odlišné od bankovej schémy a je aj inak legislatívne upravené a riadené.

Ale to, že neexistuje zákonná ochrana vkladov do poistiek, neznamená, že poistky sú rizikovejšie ako napr. vkladné knižky. Skôr naopak, poistka ponúka väčšiu istotu, ako vklad v banke, ktorý by nebol chránený zákonom o ochrane vkladov.
Stanislav 1975
21.07.09,07:44
:rolleyes::rolleyes: .. ee, Stano, myslím, že v tomto sa mýliš. Poistenie nepatrí pod ochranu vkladov v zmysle zákona o ochrane vkladov č.118/1996 .

V poslednej dobe síce zákonodarcovia majú snahu vytvoriť nejakú schému ochrany poistenia (ako sú chránené vklady v bankách), ale zatiaľ to nejakú konkrétnu podobu nemá. Ide o to, že poistenie je diametrálne odlišné od bankovej schémy a je aj inak legislatívne upravené a riadené.

Ale to, že neexistuje zákonná ochrana vkladov do poistiek, neznamená, že poistky sú rizikovejšie ako napr. vkladné knižky. Skôr naopak, poistka ponúka väčšiu istotu, ako vklad v banke, ktorý by nebol chránený zákonom o ochrane vkladov.

Kuknem na to-a keď máš pravdu to moje tvrdenie skorigujem-možno to bude pod iným paragrafom- zistím a dám vedieť...;)
Stanislav 1975
21.07.09,07:53
:rolleyes::rolleyes: .. ee, Stano, myslím, že v tomto sa mýliš. Poistenie nepatrí pod ochranu vkladov v zmysle zákona o ochrane vkladov č.118/1996 .

V poslednej dobe síce zákonodarcovia majú snahu vytvoriť nejakú schému ochrany poistenia (ako sú chránené vklady v bankách), ale zatiaľ to nejakú konkrétnu podobu nemá. Ide o to, že poistenie je diametrálne odlišné od bankovej schémy a je aj inak legislatívne upravené a riadené.

Ale to, že neexistuje zákonná ochrana vkladov do poistiek, neznamená, že poistky sú rizikovejšie ako napr. vkladné knižky. Skôr naopak, poistka ponúka väčšiu istotu, ako vklad v banke, ktorý by nebol chránený zákonom o ochrane vkladov.
Tibor, máš pravdu- vymazal som to moje tvrdenie- ja neviem, ale prečo ty máš vždy pravdu???:):);)
bobino38
21.07.09,08:01
Vyjadrenie ING k dnešnej správe z niektorých médií
5.6.2009

ING rozhodne neplánuje ukončiť svoje aktivity v Českej republike ani na Slovensku. V regióne strednej Európy pociťuje ING aj naďalej silný rastový potenciál.
marcik
21.07.09,08:14
:rolleyes::rolleyes: .. ee, Stano, myslím, že v tomto sa mýliš. Poistenie nepatrí pod ochranu vkladov v zmysle zákona o ochrane vkladov č.118/1996 .

V poslednej dobe síce zákonodarcovia majú snahu vytvoriť nejakú schému ochrany poistenia (ako sú chránené vklady v bankách), ale zatiaľ to nejakú konkrétnu podobu nemá. Ide o to, že poistenie je diametrálne odlišné od bankovej schémy a je aj inak legislatívne upravené a riadené.

Ale to, že neexistuje zákonná ochrana vkladov do poistiek, neznamená, že poistky sú rizikovejšie ako napr. vkladné knižky. Skôr naopak, poistka ponúka väčšiu istotu, ako vklad v banke, ktorý by nebol chránený zákonom o ochrane vkladov.


Toto je fakt čo si neuvedomuje dosť ľudí !!
BXLmiami
21.07.09,08:54
Tak ja sa priznám,že ING sledujem tiež,stratila som na fondoch,ale neodolala som a kúpila som akcie ING priamo,vtedy ked boli na 3,8.Teraz su na 11,49 takže som celkom spokojná.Vychádzam z toho,že ING je taký poklad Holandska,je silná v Beneluxe a to su krajiny,ktoré su pomerne spoľahlivé a bohaté a zakladaju si na svojom mene,a zatiaľ vyzerá,že som mala recht.No ale uvidíme,vždy je to risk.
delonka
22.07.09,06:30
Ďakujem za diskusiu a všetky príspevky., dali ste mi odpoveď na mnohé otázky,ktoré mi víria v hlave-ako napr.ochrana poistky., nebola by to zlá vec, možno by to mohlo byť zakomponované v poistení ako dodatok-poistenie poistky proti finančnej kríze.,aby klient dostal cca aspoň 50% odškodnenie.,

prečo som ju zrušila?jednoducho nemám na to,aby som aj naďalej platila mesačne splátky a čakala,či investičné fondy v budúcnosti porastú, resp.pôjdu hore, pre mňa by to bola osobne len strata, ktorá by z mesiaca na mesiac narastala.,
myslím,že by človek mal mať aj osobného finančného poradcu,aby mu mohol v takýchto situáciach poradiť, ale na druhej strane, dobrý poradca by si dal za svoje rady aj dobre zaplatiť, pýtam sa sama seba, mala by som na to? skutočne platí staré múdre - na posr.... aj hajzeľ padne, sorry, ale je to trefné na moju situáciu.,
JarkaL
22.07.09,07:13
Tak ja sa priznám,že ING sledujem tiež,stratila som na fondoch,ale neodolala som a kúpila som akcie ING priamo,vtedy ked boli na 3,8.Teraz su na 11,49 takže som celkom spokojná.Vychádzam z toho,že ING je taký poklad Holandska,je silná v Beneluxe a to su krajiny,ktoré su pomerne spoľahlivé a bohaté a zakladaju si na svojom mene,a zatiaľ vyzerá,že som mala recht.No ale uvidíme,vždy je to risk.

Teraz je práve čas vhodný na nákup akcií, keď poklesli, v žiadnom prípade by som teraz nepredávala, veď sa dá čakať, že porastú - veď o tom je hospodársky cyklus (moja štátnicová otázka :)). Treba byť trpezlivý a neunáhliť sa.

Netreba hádzať vinu na toho, kto nás poistil, veď ten poisťovák za to nemôže, že akcie takto klesli.
delonka
22.07.09,08:32
Včul ma napadlo, že to by bolo tiež jedno z riešení, navrhnúť iný variant s pomocou poisťovne., to by som uvítala a uverila tomu, že ING na klientoch záleží., nemám vo zvyku hádzať vinu na iného,/bolo to moje rozhodnutie/ ale som presvedčená, že každý povie len toľko, čo je v jeho záujme a platí to najmä vo financiách a vlastne sú sami proti sebe, pretože keď je klient spokojný, môže agenta vrelo doporučiť ďalej a aj poisťovňu.,
sanni
23.07.09,03:51
delonka, ktore dss, su podla tvojej poradkyne aspon mierne ziskove pre koncoveho klienta ? teraz sa pytam na konzervativne fondy kde niesu podkladovym aktivom akcie alebo ine fin. derivaty

chobot, suhlasim s tebou co si napisal ze ING je komercny subjekt a snazi sa o svoj zisk, tiez ze s investovanim je spojene riziko. V mojom prispevku som smerovala ku tomu ze v ING pravdepodobne nie je snaha o partnertvo banky s klientom. partnertvo v tom zmysle, ze ak banka dosiahne v DSS zisk tak mne ako partnerovi vykaze malu cast zisku alebo aspon nulu t.j.ziadnu stratu z mojho vkladu. V ING mi vsak povedali ze aj ked bude vo fonde zisk, ja ako ich partner budem znasat stratu.
delonka
23.07.09,06:00
sanni , tej poslednej vete mám rozumieť tak, že vlastne ING ked ponúkali tento produkt, tak už dopredu vedeli, že klient bude stratový?

mňa najviac na tej mojej strate hnevá to, že to bolo životné poistenie, ja som nechcela zarábať, chcela som životnú poistku pre moje dieťa a dopadla som tak ako som dopadla., áno, je moja chyba, že som si neuvedomila resp. ma ani v päte nenapadlo, že môže prísť k finančnej kríze., no, všetko zlé je na niečo dobré, mojej dcére to pripomínam pri každej príležitosti, nech si ťažko zarobené korunky chráni.,neinvestovať!!!

ale zas otázka, veď ING je tá najspoľahlivejšia poisťovňa, že?
BXLmiami
23.07.09,06:31
Obávam sa,ako čítam diskusiu,že sa v tej ING strácate.Pletiete dokopy DSS,kapitálové životné poistenie ING,investičné životné poistenie ING aj podielové fondy ING,ktorých je viac druhov a aj v DSS su 3 typy fondov,no a to,čo som predtým napísala ja,tak to sú priamo akcie ING banky,čo je zase iná kapitola.Každý po prečítaní vztiahne napísané na ten produkt,ktorý sám pozná,takže rozhodne nedoporučujem nikomu robiť závery na základe tejto diskusie.
Pre delonku=ak chceš teraz dcére niečo našetriť a nemáš pravideľne mesačne,založ jej stavebé sporenie,momentálne je tam najvyšší urok,príspevok štátu a nemusíš dávať pravideľné platby.
delonka
23.07.09,11:03
Obávam sa,ako čítam diskusiu,že sa v tej ING strácate.Pletiete dokopy DSS,kapitálové životné poistenie ING,investičné životné poistenie ING aj podielové fondy ING,ktorých je viac druhov a aj v DSS su 3 typy fondov,no a to,čo som predtým napísala ja,tak to sú priamo akcie ING banky,čo je zase iná kapitola.Každý po prečítaní vztiahne napísané na ten produkt,ktorý sám pozná,takže rozhodne nedoporučujem nikomu robiť závery na základe tejto diskusie.
Pre delonku=ak chceš teraz dcére niečo našetriť a nemáš pravideľne mesačne,založ jej stavebé sporenie,momentálne je tam najvyšší urok,príspevok štátu a nemusíš dávať pravideľné platby.
BXLmiami ďakujem za radu, myslela som na to, jedno nám bude končiť budúci rok, tak asi uzatvoríme ďalšie., všetko dobré ti želám.
sanni
06.08.09,20:57
moj prispevok sa vztahoval len k DSS a "odbornemu" pristupu na na obchodnom zastupeni v Ba. mne DSS pripadaju ako organizacie, ktore maju isty zisk garantovany nasimi poplatkami podla zakona. Preto sa jednoducho nemusia snazit o spokojnost klienta. DSS ING je toho zivym prikladom. Budem rada ak ma niekto presvedci o opaku a ukaze mi DSS kde to funguje dobre a skutocne sa DSS ku klientom partnersky.
sanni
06.08.09,21:04
moj prispevok sa vztahoval len k DSS a "odbornemu" pristupu na na obchodnom zastupeni v Ba. mne DSS pripadaju ako organizacie, ktore maju isty zisk garantovany nasimi poplatkami podla zakona. Preto sa jednoducho nemusia snazit. Budem rada ak ma niekto presvedci o opaku a ukaze mi DSS kde to funguje dobre a skutocne sa DSS sprava partnersky.
motylik7
09.08.09,13:59
myslím,že by človek mal mať aj osobného finančného poradcu,aby mu mohol v takýchto situáciach poradiť, ale na druhej strane, dobrý poradca by si dal za svoje rady aj dobre zaplatiť, pýtam sa sama seba, mala by som na to? skutočne platí staré múdre - na posr.... aj hajzeľ padne, sorry, ale je to trefné na moju situáciu.,
Delonka v našich končinách sa zatiaľ finančnému poradcovi za jeho služby neplatí, aj keď v zahraničí sa im platí. Možno to časom príde aj k nám...
Fin. poradcu je dobré mať pri ruke práve v takých prípadoch, kedy sa situácia ohľadom jednotlivých produktov alebo služieb (či celej spoločnosti) radikálne zmení a vtedy by nás mal poradca sám vyhľadať a informovať. Na to finanční poradcovia sú - je to servis klientovi a to stálý. Tak je to zvykom v lepších spoločnostiach (aspoň teda tam, kde absolvujem v súčasnosti seminár, neustále prízvukujú stálý servis a pomoc klientovi ako samozrejmú vec :)).
delonka
10.08.09,06:09
motýlik, áno, neplatí sa poradcovi, ale on je tak vyškolený, že ti povie len to, čo je výhodné pre neho a pre firmu, pre ktorú pracuje., chýba mi u týchto ľuďoch vlastnosť takej sebareflexie, alebo ako si to ty nazvala servis klientovi, čiže mať vždy ako prioritu dobro klienta, pracovať v jeho záujme., áno, to však skutočne dokáže len agent resp.poradca, ktorý je dobre zaplatený.,
ja celý život pracujem s ľuďmi, pracujem na odbyte, nikdy sa mi nestalo, aby ma zákazník obvinil,že jeho záujmy neboli pre mňa dôležité, pracovala som tak, že aj malý zákazník mal pocit, že je pre našu firmu dôležitý... a že si ho vážime., to jediné zazlievam ING poisťovni, dokonca som ešte od nich dostala aj upomienky o nezaplatení splátok, a to som už bola stratová, to ma irituje a dráždi.... miesto toho radšej mali poslať klientom listy s info, čo sa udialo a nie mi poslať upomienku...
Chobot
10.08.09,07:17
Delonka v našich končinách sa zatiaľ finančnému poradcovi za jeho služby neplatí, aj keď v zahraničí sa im platí. Možno to časom príde aj k nám...
Fin. poradcu je dobré mať pri ruke práve v takých prípadoch, kedy sa situácia ohľadom jednotlivých produktov alebo služieb (či celej spoločnosti) radikálne zmení a vtedy by nás mal poradca sám vyhľadať a informovať. Na to finanční poradcovia sú - je to servis klientovi a to stálý. Tak je to zvykom v lepších spoločnostiach (aspoň teda tam, kde absolvujem v súčasnosti seminár, neustále prízvukujú stálý servis a pomoc klientovi ako samozrejmú vec :)).

K tomuto by som chcel napísať pár mojich postrehov. V našej krajine je systém finančného poradenstva nedostatočný. Zákonodarca to chcel napraviť novým zákonom o sprostredkovaní poistenia, kde presne definoval pojmy ako agent a maklér. Zákon zaviedol aj pojmy podriadený a výlučný sprostredkovateľ, ale to teraz nie je podstatné.

Pred publikovaním zákona bola skoro každý sprostredkovateľ agentom aj maklérom a v praxi nebol medzi týmito pojmami rozdiel, obaja ponúkali to isté a fungovali na tých istých princípoch.

Zákon teraz stanovil, že agent zastupuje zájmy poisťovne, ktorých produkty sprostredkuje a maklér zastupuje záujmy klienta. V čom je teda rozdiel? Rozoberiem teda, ako by to malo správne fungovať.

AGENT
Agent môže mať zmluvu s jednou alebo s viacerými poisťovňami. Agen predáva poistky v mene poisťovne a je platený poisťovňou formou provízie. Zastupuje záujmy tých poisťovní, s ktorými má zmluvu. Samozrejme v zmysle zákona musí konať aj v záujmy klienta, nesmie mu predať taký produkt, ktorý klient nechce alebo ho zavádzať.

MAKLÉR
Maklér v zmysle zákona zastupuje klienta. Preto by mal byť aj platený klientom za poradenstvo. Maklér nesmie byť platený formou provízie od poisťovne, lebo tým pádom je závislý od poisťovne a nezastupuje klienta, ale záujmy poisťovne. Akonáhle berie províziu z poisťovne, nie je maklérom ale agentom. Pred zavedením zákona bolo kvantum maklérov na poistnom trhu, po jeho zavedení a povinnosti preregistrácie sa skoro všetci premenovali na agentov. Skutočných maklérov je teraz okolo 15.

Na slovenskom trhu je zatiaľ dosť ťažko predstaviteľné, že by si klient platil za finančné poradenstvo. Jednak to nie je zaužívané, a jednak klienti nie sú ochotní platiť. Radšej si nechá "poradiť" od agenta zadarmo, ale neuvedomí si, že mu ten agent neradí, ale iba prehovára na kúpu tých produktov, ktoré on sprostredkúva. Potom po čase, keď zistí, že agent mu predal niečo, čo pre neho nie je až tak výhodné, tak začne nadávať na všetkých sprostredkovateľov. Keby si zaplatil služby makléra, tak ten by mu našiel takú poistku na trhu, ktorá by bola presne podľa jeho potrieb (aspoň tak by to malo fungovať....:rolleyes:).
delonka
11.08.09,05:50
Chobot ďakujem,tvoje odpovede sú vždy pre mňa prínosom., je paradox, že pojem maklér som doteraz podceňovala, vnímala som ho skôr opačne, že maklér je ten, ktorý nesleduje moje záujmy., samozrejme, všetko vyplýva z nedostatku informácii, môj čas pohltila moja rodina, starosť o ňu no a najmä dôvera, vždy som vychádzala z toho, že ja nikomu nechcem zle, tak zlé nepostihne ani mňa.. OMYL, .

Milý Chobot, ešte raz, ďakujem a želám všetko dobré.
Chobot
11.08.09,06:38
Chobot ďakujem,tvoje odpovede sú vždy pre mňa prínosom., je paradox, že pojem maklér som doteraz podceňovala, vnímala som ho skôr opačne, že maklér je ten, ktorý nesleduje moje záujmy., samozrejme, všetko vyplýva z nedostatku informácii, môj čas pohltila moja rodina, starosť o ňu no a najmä dôvera, vždy som vychádzala z toho, že ja nikomu nechcem zle, tak zlé nepostihne ani mňa.. OMYL, .

Milý Chobot, ešte raz, ďakujem a želám všetko dobré.

Pôvodný význam slova maklér pochádza z prostredia burzy. Na burze maklér nakupuje a predáva (akcie, komodity, či iné veci, s ktorými sa na danej burze obchoduje) v mene klienta na základe zadaného príkazu.

U nás sa tento termín prevzal do zákona o sprostredkovaní poistenia. ALe aj tento zákon bude pomaly minulosťou, pretože vláda už má na stole zákon o sprostredkovaní fin. služieb, ktorý je v podstate rozšírením zákona o sprostr. poistenia na všetky finančné služby (bankové, podielové fondy, poistenie, stav. sporenie...).

Takže zase bude čo študovať a prispôsobovať sa neustále sa meniacim legislatívnym podmienkam. :(