sandra19
02.07.09,07:49
Dobry den Poraďáci, prosím Vás o radu, ohladom ŽB stropnej dosky, ktorá bola zabetonovaná 30.6.09 a vyzerá viď foto... Mám otázku, čo mohlo spôsobiť zmraštenie a sadnutie betónu C25/30 v miestach výstuže, hrúbka dosky je 200mm, vystuženie bolo skontrolované TDI a urobené správne, betón sa dopravoval čerpadlom Putzmeistrom. Prosím potvrďte mi resp. vyvráďte môj názor, že sa nesprávne vibrovalo /ak vôbec... - TDI pri betonáži nebol :mad:/. ďakujem za každú radu, aj ako ďalej postupovať.
ps. statik sa podľa foto vyjadril, že staticky je to v poriadku.
chandler
02.07.09,07:05
Dalej pokracovat tak ze vynadas majstrom, ze jaku skaredu dosku spravili, oni to zarovnaju a potom normalne pokracujete so stavbou dalej :)
iskander
02.07.09,07:12
ahoj, sandra,posles kontakt na toho statika prosim ta?A mas to prehnute aj zo spodu?aspon nemas praskliny ako mam ja...
sandra19
02.07.09,07:38
Ahoj. zatial je to zadebnene, takze neviem. Mikro trhlinky samozrejme su, ale to pri tomto pocasi sme neovplyvnili ani ošetrovaním. Statik pracuje v Anglicku, takže kontakt žiaľ nemôžem posunúť.
sandra19
02.07.09,07:41
Chlapom sme povedali, že to odflákli, zvalili to na silu betónu. Škoda, že si človek nemôže vziať 3 mes. dovolenku, aby dohliadol na všetko sám....
pi3ta
02.07.09,08:48
Doska sa zdá byť v poriadku. Pokiaľ ti to bude vizuálne prekážať porpípade technologicky tak to potom vyrovnaj tenkou vrstvou poteru.

Majstrov sa opýtaj čo je to tá sila betónu ??

Príčina je jednoduchá - nebolo to dobre zvibrované. Po krátkom čase to vlastnou váhou sadlo - pričom horná výstuž bola vertikálne stabilizovaná tá to podržala a preto ti vznikli také útvary