svobodova
01.08.05,09:53
prosím Vás o radu:


Každý mesiac vystavujeme dobropisy našim zákazníkom, kde im dobropisujeme množstevnú zľavu za predchádzajúci odber. Ja som ale tieto vystavené dobropisy v daňovom priznaní nedala do správneho riadku , a to do riadkov 23 a 24, ale znížila som si o ne riadok 01,03,02. Mala by som teda za celý rok podať dodatočné DPH? Hrozí tam nejaká pokuta?
Poradíte mi prosím čo s tým?

Ďakujem už teraz.
ondrejvla
01.08.05,08:18
prosím Vás o radu:


Každý mesiac vystavujeme dobropisy našim zákazníkom, kde im dobropisujeme množstevnú zľavu za predchádzajúci odber. Ja som ale tieto vystavené dobropisy v daňovom priznaní nedala do správneho riadku , a to do riadkov 23 a 24, ale znížila som si o ne riadok 01,03,02. Mala by som teda za celý rok podať dodatočné DPH? Hrozí tam nejaká pokuta?
Poradíte mi prosím čo s tým?

Ďakujem už teraz.Najskôr :
2 x si zadala ten istý názov témy, v jednom nemáš nič, zbytočne to tu svieti. Tak si poupratuj po sebe, choď do tej prázdnej témy, daj uprav, vymazať a vymaž tému! Myslím, že by si si mala najskôr prečítať časté otázky, aby si zbytočne nerobila chyby, a názov témy Ahojte poraďáci, nezodpovedá tvojmu problému. Budeme ochotní odpovedať, ale podľa názvu témy, je pekné, že nás chceš všetkých pozdraviť, ale to sa dá aj vo vnútri otázky!
A teraz moja odpoveď:
Nehrozí tam pokuta. Ak to máš v zmluvách, že za odbery dávaš dobropis, znižuješ aj riadky 01,02,03.


Už si ju vymazala, alebo Richard? Tak to má byť, lepšie vidíme témy. Len ešte odporúčam zmeniť názov, ak si lepšie pozrieš témy, sú podľa problémov, nie podľa pozdravov.
svobodova
01.08.05,09:12
Ďakujem pekne za odpoveď.
Už som to opravila a do budúcna si dám pozor.
Ešter raz sa ospravedlňujem a ďakujem.