RKaja
02.07.09,08:51
Dobrý deň, dostali sme faktúru za rozbor výrobkov ( kontrola kvality výrobkov). Teraz ju chceme ďalej refakturovať - do Čiech, Ako to urobiť ? Aký paragraf DPH sa na toto vzťahuje? Viem, že je to bez DPH, ale neviem, kam to priradím do Alfy.
Vďaka
jajko50
02.07.09,07:00
V Alfe vystav riadne faktúru - postupuj tak akoby si službu vykonala sama , ako podklad môže byť dodav.fakt. za službu , text: faktúrujeme Vám - ak chceš tak "refaktúrujeme" Vám, ale tento pojem sa mi nezdá príliš v poriadku. A v rámci DPH tak ako píšeš.
RKaja
02.07.09,12:10
Keď robím faktúru na reklamné a propag. služby, tak to dávam do riadku "N" , toto urobím presne tak isto ? Ď.
andreaS
02.07.09,12:13
v alfe je aj skusobny priklad, tak som ho otvorila a zrovna je tam faktura do ciech za sluzbu a je tam typ pre dph "13" a zakvacnute "sluzby"
RKaja
05.07.09,10:53
Pozerala som si ten skúšobný príklad v Alfe, ale tam sa zrejme jedná buď o poštovné služby alebo niečo podobné, lebo do riadku 13 sa píšu veci oslobodené od dane,a tie sú tam konkrétne stanovené , a rozbor výrobkov sa tam nespomína. Takže asi to v tom riadku nebude.