Heni
02.07.09,09:13
chcela by som vedieť, aké sú vaše skúsenosti s poľským nábytkom, konkrétne s kuchynskými zostavami black red white...
na nete je síce veľa stránok kde ho ponúkajú, ale referencií či skúseností používateľov máááličko :)
dakujem za názory.
gabizu
02.07.09,09:44
Máme vyše roka kuchyňu Nika Ramka 260 od BRW, zatiaľ v pohode - zložiť ju nebolo náročné, priestorovo vyhovuje, takže som spokojná.
Iwett
02.07.09,10:03
Dobrý deň, nemá niekto skúsenosti so záhradným nábytkom z Polska? Myslím čo sa týka ceny. Ďakujem
Peterkrk
02.07.09,10:32
Aj my máme spálňu z tejto firmy, sme s ňou spokojní, montáž bola tiež bez problémov. Kupovali sme ju hneď za hranicami v Jablonke, čím sme napr. len na ráme postele ušetrili 1.300,- Sk...
gabizu
02.07.09,11:09
Aj my máme spálňu z tejto firmy, sme s ňou spokojní, montáž bola tiež bez problémov. Kupovali sme ju hneď za hranicami v Jablonke, čím sme napr. len na ráme postele ušetrili 1.300,- Sk...

My sme kuchyňu kupovali klasicky v obchode, ale minulý mesiac sme si z katalógu firmy BRW cez internet objednali predsieňovú zostavu a ušetrili sme oproti nákupu v nábytkovej predajni cca 5000,- Sk, a to sme zarátali aj dopravu zostavy k nám domov.
pivko
02.07.09,11:17
Dobrý deň, nemá niekto skúsenosti so záhradným nábytkom z Polska? Myslím čo sa týka ceny. Ďakujem
Ja som nakúpil tu:
http://www.jandrew.pl/
zabezpečia ti aj dopravu ak chceš , ceny a kvalita super.
Iwett
02.07.09,15:41
Ja som nakúpil tu:
http://www.jandrew.pl/
zabezpečia ti aj dopravu ak chceš , ceny a kvalita super.
Ďakujem veľmi pekne.:)
Heni
02.07.09,16:10
My sme kuchyňu kupovali klasicky v obchode, ale minulý mesiac sme si z katalógu firmy BRW cez internet objednali predsieňovú zostavu a ušetrili sme oproti nákupu v nábytkovej predajni cca 5000,- Sk, a to sme zarátali aj dopravu zostavy k nám domov.
prosím, na akej stránke bol ten katalóg?
vdaka.
220870
02.07.09,17:57
Máme obývačku black red white ked som to skladal som sa zaprisahal že už nikdy nekúpim nič Poľské je to polorozpadajúcasa imitácia spráchniveného kedysi dreva.
pivko
02.07.09,18:19
Máme obývačku black red white ked som to skladal som sa zaprisahal že už nikdy nekúpim nič Poľské je to polorozpadajúcasa imitácia spráchniveného kedysi dreva.
Keby si nekupoval BRW - montovateľný tak by si mal iný názor.Ja som zariadil apartmán komplet nábytkom z Polska -dovoz do 100 km zdarma a ušetril som minimálne 3.300 EUR!!!
http://www.deltameble.pl/:D
bupi
02.07.09,21:02
Nevideli ste niekde stylove, take akoby starodavne kuchyne z dreva, nie imitacie? Dik
gabizu
03.07.09,08:23
prosím, na akej stránke bol ten katalóg?
vdaka.
Katalóg sme mali z predajne nábytku, ale samotný tovar sme objednávali na stránke brwnabytok.sk Komunikácia bola bez problémov.
Aankaa
03.07.09,10:23
Ja mám veľkú kuchyňu a jedáleň od BRW, aj v obývačke čosi.... som skutočne spokojná s kvalitou, cenou aj prístupom predávajúcich.
Najprv prišli pomerať, urobili cenu a potom doviezli, poskladali....nemám ani jednu námietku.
Najlepšie je osobný výber, osobná konzultácia. Ja som bola v N.Saczi, čakacia doba 5 týždňov.
DanielaSL
03.07.09,10:35
Niekto poľský nábytok chváli, niekto haní...my sme si kúpili v našom obchode..ale v Poľsku vyrobené rozkladacie kreslo. Najprv prišla poškodená drevená časť...tak sme hneď reklamovali. Bez problémov vyrobili druhé.....Ale nie som s ním spokojná..matrac akoby drevený, - tvrdý, nepružný, v strede je pri rozložení posteľ vyššia a nohy potom padajú nadol. Už sme to nechali tak..má slúžiť len na prípadné prespanie...ale už by som viac v Poľsku nábytok nekúpila. Neviem ako iné..ale tie ich matrace na sedačkách..pohovkách mi pripadajú oproti slovenskému nábytku také nejaké nekvalitné, zle sa na nich sedí aj leží.
tutiola
03.07.09,10:36
mimotemyje aj nie mimo témy. Keď sme sa sťahovali z bytovky do domu tak som si postavila hlavu, že nechcem poľsku, ale poctivu našu kuchyňu. Tak sme s manžeom chodili a snorili po rôzných obchodoch. Našli sme krásne kuch.linky našej výroby v študiu kuch. nábytku, ale tá cena ma úplne odrovnala. Linka 180 cm, pekne vypracovaná v najnižšej cene 80 000 sk(vtedy). Tak som sa obzerala po katalogoch a nachádzala v nich hlavne od firmy z D.Kubína a tak sme si s manželom povedali, že pri najbližšej návšteve príbuzných na Orave zájdeme k výrobcovi a tam si objednam na mieru. Aj sme tam boli iba keď vysvitlo, že oni nie sú výrobcovia, ale len istributéry poľského nábytku. Kúpila som nakoniec v Poľsku, kde spolu s osvetľovacou rampou, drezom o rozmeroch L 2,5x4m aj s montážou som platila 17500 sk a slúži mi bez akýchkoľvek problémov 6 rokov.
Aankaa
03.07.09,10:59
... som za podporu slovenskej výroby, ale nie na úkor peňazí, ktoré môžem využiť pre svoje deti ináč, hoci aj Tatralandiou či Aquacity...
Veľmi veľké percento slovenských nábytkárov predáva vlastne poľský nábytok, a tie rabaty hovoria za všetko.
Viete, prečo nakupujeme u Poliakov? Lebo im stačí rabat aj 10%, kým to našincom nestačí ani 50%.
Daniela - ty si si nepozrela, čo kupuješ? Vieš, stále platí, že nie som tak bohatá, aby som ...
patrixo
03.07.09,20:40
Podporujte slovensky nabytok.... moj nazor
Iwett
03.07.09,20:59
názor je to pekný, ale takí, ktorí si nemôžu dovoliť nejaké väčšie výdavky podporia slovenský nábytok...neostane im na dôležitejšie veci, alebo ich deti budú mať menej ako ostatné. A tisíc iných, možno solventnejších si pojde kúpiť polský, a ušetrí...už som sa tisíckrát nad tým zamýšľala, lebo teoria je to pekná. Len keby to robili všetci. Keby som mala na drahý nábytok neváham ani na minútu:) a podporím určite slovenský aj s dovozom do domu.....veď ísť do polska je únavné, len niektorým to naozaj pomôže..
pivko
04.07.09,04:14
Podporujte slovensky nabytok.... moj nazor
80% nábytku v Slovenskýh obchodoch je vyrobený v Polsku , tak že by sa skor hodilo - podporujte Slovenských predajcov- zdieračov čo predávajú Polsky nábytok:mad:
DanielaSL
05.07.09,12:42
... som za podporu slovenskej výroby, ale nie na úkor peňazí, ktoré môžem využiť pre svoje deti ináč, hoci aj Tatralandiou či Aquacity...
Veľmi veľké percento slovenských nábytkárov predáva vlastne poľský nábytok, a tie rabaty hovoria za všetko.
Viete, prečo nakupujeme u Poliakov? Lebo im stačí rabat aj 10%, kým to našincom nestačí ani 50%.
Daniela - ty si si nepozrela, čo kupuješ? Vieš, stále platí, že nie som tak bohatá, aby som ...

Pozrela....ale toto čo vystavovali - nemalo na predajni chybu . No a zistiť aký je matrac pri ležaní...tak to ma v malej predajni zavalenej nábytkom ani nenapadlo . Musela by som ho tam rozložiť, a aspoň 10 minút si na tom poležať , aby som zistila, že sa na tom zle leží..... A asi málokto si taký luxus v predajni dovolí...alebo mu to je "dovolené" .Teraz som zariaďovala moju chalupu a dávala som si veľký pozor ,dokonca som v jednom obchode v PP, kde predávajú poľský nábytok rad radom na sedačky sadala .... ale poľské sedačky to prehrali na plnej čiare. Nehovorím...kupovať pekný borovicový nábytok v MerkuryMarket odporúčam určite kúpiť v Poľsku. Len vešiaková stena nám zarobila na dopravu a to nehovorím o koľko lacnejšie oproti predajni na slovensku vyšla skriňa. ;)
Luna
05.07.09,20:21
Vo firme pre ktorú pracujem boli Poliaci s ponukou nábytku.Ten nábytok je pekný a kvalitný.Pani ktorá doniesla katalógy na prezentáciu spomínala že spolupracujú s Francúzkou firmou, kde sa aj ich zamestnanci boli zaúčať. Nábytok je pekný a kvalitný, ale vyrobený v Poľsku. Chceli ho predávať na Slovensku, hľadali odberateľov.
kukučka
05.07.09,21:51
Odporúčam orientovať sa aj podľa nosa, myslím to smrteľne vážne. Mám novú lacnú slovenskú kuchyňu a chémiou smrdela pár dní. Pred Vianocami som chcela malú policu, obehali sme pár obchodov a nič vhodné nemali, tak sme zašli hľadať do slovenskej veľkopredajne poľského nábytku - tak ako píše pivko. Keby len to, nábytok pekný, dá sa vybrať, ale po pár minútach som musela ísť von, smrad horší ako v striekacej kabíne, veru to domov nechcem ani zadarmo. Neviem posúdiť, či viac z nábytku, či zo sedačiek. Policu som dala urobiť stolárovi.
tutiola
06.07.09,03:32
Myslím si, že aj tu platí známe : "Čo chyžka, to iná vareška" inak povedané koľko ľudí toľko názorov. Často kupujeme veci podľa značky, lebo taký je trend. Myslíme si, že ak kúpime dobrú značku, bude dobrý aj výrobok. Lenže prax je iná. Záleži to od toho ako sa ktorý výrobok vydarí. Pred 32 rokmi, keď ešte nebolo ani chýru o lacnom poľskom nábytku sme s manželom kúpili spálňu v KE. Spali sme na posteliach asi mesiac a radšej sme posteľ rozobrali, matrace hodili na zem a kým nám urobili kostry váled, spali sme na zemi. Zvyšne časti spálne užívame dodnes, ale posteľ bola maximálne nekvalitná. Bol to slovenský výrobok. Žiadna fušerina. A predsa nepodarok. Ja nemám veľa poľského nábytku, ale mojí príbuzný ho majú dosť. Nesmrdí, nerozpadáva sa, slúži svojmu účelu. Čo dodať. Mali sme šťastie a kúpili vydarený nábytok.
branislavp
06.07.09,04:08
Keby si nekupoval BRW - montovateľný tak by si mal iný názor.Ja som zariadil apartmán komplet nábytkom z Polska -dovoz do 100 km zdarma a ušetril som minimálne 3.300 EUR!!!
http://www.deltameble.pl/:D
V blízkosti, ktorého trhového mesta sa nachádza zdroj dobrého nábytku?. Ďakujem.
pivko
06.07.09,04:13
Pre porovnanie cien doporučujem námatkovo pozrieť tieto internetové obchody v Polsku.
http://i-mebel.pl/
http://www.kelman.pl/
http://www.sklep.meble.pl/
http://www.cms.fm/
Určite by som u nás nekupoval nič a dokonca v obchode sklep-meble.pl boli ochotní mi tovar objednať od výrobcu po zaplatení zálohy a uskladniť v Rzeszowe kde maju sídlo.Tam som si potom išiel pre nábytok-maximálna spokojnosť.
Heni
06.07.09,05:00
Vo firme pre ktorú pracujem boli Poliaci s ponukou nábytku.Ten nábytok je pekný a kvalitný.Pani ktorá doniesla katalógy na prezentáciu spomínala že spolupracujú s Francúzkou firmou, kde sa aj ich zamestnanci boli zaúčať. Nábytok je pekný a kvalitný, ale vyrobený v Poľsku. Chceli ho predávať na Slovensku, hľadali odberateľov.
Jani, a predávajú ho na Slovensku? kde? ;)
petmar
06.07.09,08:55
Mám také skúsenosti, že drevený nábytok z Poľska nemá nejaké chyby väčšie ako náš, ale gauče, kreslá, madrace by som tam už nekupoval. Ako by ich plnioli starými kabátami:)
pivko
06.07.09,09:29
V blízkosti, ktorého trhového mesta sa nachádza zdroj dobrého nábytku?. Ďakujem.
77km od Noweho Targu je Nowy Sacz, ja som kupoval tam a dopraviť som ho potreboval do Tatier čo bolo 97km tak že som to mal grátis.
pivko
06.07.09,10:30
Ešte k tomu nábytku , niekto si myslí že keď si kúpi na Slovensku napr. Talianský ,alebo Nemecký nábytok tak že bol vyrobený v Taliansku resp. Nemecku , tak to je na omyle , lebo Poliaci vyrábajú vačšinu nábytku aj pre Talianov,Nemcov atd.
Prikladám zoznam firiem , stačí sa v ňom pozrieť koľko je tam akože Talianskych firiem.
http://www.meble.pl/sk/firm,poland
Heder
07.07.09,14:55
Ahoj drak!
práve som to dávala ako typ do nejakej inej témy, kúpila som minulý týždeň fakt skvelú zostavu záhradného nábytku v Krosne, stôl veľmi stabilný z kvalitného dreva, s možnosťou predĺženia pre 8 osôb, so 6 skladacími kreslami, polohovateľnými do pozície takmer lehátka, s poduškami. Celé to stálo asi 1500 zlotych(360 eur) a vyzerá to skvele! Čiže sa ti rozhodne oplatí urobiť si výlet a nekupovať to na Slovensku za 3-násobnú cenu, asi 1200-1500 eur!
Ja som to kúpila v obchode JYSK (škandinávsky reťazec), poyri si stranku a zavolaj si pre istotu do predajne, či to, čo si si vybral, majú na sklade.
pivko
07.07.09,17:27
Ahoj drak!
práve som to dávala ako typ do nejakej inej témy, kúpila som minulý týždeň fakt skvelú zostavu záhradného nábytku v Krosne, stôl veľmi stabilný z kvalitného dreva, s možnosťou predĺženia pre 8 osôb, so 6 skladacími kreslami, polohovateľnými do pozície takmer lehátka, s poduškami. Celé to stálo asi 1500 zlotych(360 eur) a vyzerá to skvele! Čiže sa ti rozhodne oplatí urobiť si výlet a nekupovať to na Slovensku za 3-násobnú cenu, asi 1200-1500 eur!
Ja som to kúpila v obchode JYSK (škandinávsky reťazec), poyri si stranku a zavolaj si pre istotu do predajne, či to, čo si si vybral, majú na sklade.
JYSK má predajne aj na Slovensku a možno by si ten nábytok za takú istú cenu kúpila aj u nás,myslím si to preto , lebo napríklad Merkury Market už tiež upravil vačšinu cien tovarov aby ludia nechodili nakupovať do Polska/ do ich predajni/
http://www.jysk.pl/165/386/403/ag/catalog/
http://www.jysk.sk/165/386/403/ag/catalog/
pri zostave Karolina + 6 stoličiek OREGON je rozdiel cca 10EUR tak že?
DanielaSL
07.07.09,17:39
JYSK má predajne aj na Slovensku a možno by si ten nábytok za takú istú cenu kúpila aj u nás,myslí si to preto , lebo napríklad Merkury Market už tiež upravil vačšinu cien tovarov aby ludia nechodili nakupovať do Polska/ do ich predajni/
http://minreklame.ipapercms.dk/JYSK/SK/4566x1237196714/?Page=1
http://www.jysk.sk/

No neviem teda ako Merkury na Slovensku upravil ceny, keď som v sobotu na skrini kúpenej v Poľsku získala 3.000 korún....:):cool:
pivko
07.07.09,17:45
No neviem teda ako Merkury na Slovensku upravil ceny, keď som v sobotu na skrini kúpenej v Poľsku získala 3.000 korún....:):cool:
Nepísal som ,,všetkych tovarov ,, :mad:ale porovnaj si ceny obkladov a sprchovacích kútov, vani a sanity...........
MirecXP
13.07.09,12:56
Pod pojem "polsky nabytok" moze spadat vela znaciek.
My sme si bohuzial kupili obyvacku BRW Pop a po kratkom pouzivani sa zacali ukazovat problemy s velmi nizkou kvalitou.


Povrchova uprava nie je taka odolna ako sme zvyknuty pri slovenskych vyrobkoch, ta "dyha" je skor len tenucka folia, alebo akysi papier - lahko sa poskriabe alebo inac poskodi.
Hranovacie pasky sa nam velmi lahko odlupuju.
Rucky su umelohmotne a niektore nam uz odpadavaju.
...

Po 3 rokoch vyzera nabytok dost zniceny a nikomu ho nedoporucujem. Aj ked bol velmi lacny, boli to vyhode peniaze.
branislavp
14.07.09,04:38
77km od Noweho Targu je Nowy Sacz, ja som kupoval tam a dopraviť som ho potreboval do Tatier čo bolo 97km tak že som to mal grátis.
Ďakujem.
beba3812
06.09.09,17:12
Dobrý deň. Pred 5 rokmi som kúpila systémový nábytok Venus, poľskej výroby a som nad mieru spokojná. Nábytok je potiahnutý fóliou a je veľmi pekný. A o kvalite ani nehovorím. Stále vyzerá ako nový. Teraz k nemu zháňam TV stolík. Ale nemôžem nájsť predajcu,ktorý by tento nábytok ponúkal..A to som už prezrela všetky stránky, ktoré som tu našla...Minulý rok tento systém ponúkala Hypernova. Našla som aj predajcu ivasro.cz, ale firma asi zanikla, lebo má zrušenú stránku. Hodiny som strávila hľadaním na nete a už mi z toho šibe...Prosím, pomôže mi niekto z hľadaním? Ďakujem.
kristinagabi
07.09.09,10:18
Ja mam spalnu black red white,ale super. Silny,pekny,kvalitny nabytok
akia63
24.02.10,16:06
Prosim vas poradte, kde v Polsku sa dobre nakupuje nabytok a vsetko, co sa tyka rekonstrukcie bytu (parkety, obkladacky, sanita atd.). Zujimaju ma mesta a nazvy predajni, ako aj informacie ohladom kvality.
anonym222
24.02.10,16:24
Predajni je veľmi veľa, skoro v každom väčšom meste. Nevyberal by som si tie najlacnejšie, skôr tie drahšie. Ak si dobre pamätám, niekto si chválil fy. Black Red White.
Napíš si do google: black red white meble
arizona
24.02.10,18:17
Prosim vas poradte, kde v Polsku sa dobre nakupuje nabytok a vsetko, co sa tyka rekonstrukcie bytu (parkety, obkladacky, sanita atd.). Zujimaju ma mesta a nazvy predajni, ako aj informacie ohladom kvality.

Daj si do vyhľadávača (hore) napr. "v Polsku" a máš kopec tém, kde nájdeš aj adresy a skúsenosti
Laco-monter
25.02.10,14:27
Ja som vozil z Poľska všelijaké tovary , a to ešte v časoch keď nebola únia
a nebol voĺný pohyb tovaru.
Aj som zažíval na hraniciach sem-tam horúce chvíľky.:o
Prečítal som si celú diskusiu a vyplynulo mi z nej ,že najprv sa ja sám musím rozhodnúť v akej kvalite chcem nakúpiť tovar:rolleyes: a podľa tejto skutočnosti si vyberiem obchod resp.predajcu.:)
Teší ma,že v nakupovaní v Poľsku je zreteľný trend nakupovať v kamenných obchodoch namiesto trhoviska.
A taktiež si myslím,že slovenský obchodník sa má ešte veľa čo učiť od poľského obchodníka najmä v šírke ponúkaného sortimentu.
stanco007
15.06.10,10:00
Vie mi niekto poradit kde sa da dobre nakupit a hlavne kvalitne nabytok v Novom Targu a okoli??? Jedna sa mi o obyvacku, 2 skrine do spalne, 2 nocne stoliky a 1-2 komody. Samozrejme aj s dovozom a montazou co maju oni uz v cene co viem.
romanVa
18.04.12,12:41
Nedovolím si nereagovať na túto diskusiu.
Som stolár a momentálne chcem rozbehnúť vlastné podnikanie v tejto oblasti. Všetko by bolo super, avšak doslova ma štvú Polské nábytky. Neraz som sa s nim stretol pri montáži u známych. Chápal som ich čo sa týka cien, ale po rozbalení krabíc som nevychádzal z úžasu. Laminát? Čistý papier, úchytky umelohmotné, pánty s priemerom 20mm, čo udržia akurát papier, ale hovorím si ok, pre zákazníka, ktorý si takéto kúpi je rozhodujúca cena.
Rozhodol som sa tiež prejsť na výrobu takéhoto nábytku a preto počítam ceny. Ako som počítal, tak som počítal, na Slovensku vstupné náklady na výrobu sú omnoho vyššie a tak si vravím, že teda asi budem dovážať z Poľska, ale ani tam som nepochodil, síce sú tie ceny lacnejšie ako na SK, avšak ani s tými cenami som sa do ich výstupnej ceny nevpratal.
Je tu otázka teda, či nejdú s cenou dole, aj za cenu, že budú stratoví, aby nezničili okolité ekonomické systémy a potom určovali trend cien.
Pre ilustráciu Vám sem prikladám výpočty. Podotýkam, že s niektorými hodnotami som išiel už na maximálne minimum.
a tu prikladám na link Poľskej skrinky, ktorú uvádzam vo výpočtoch.
http://meble.meblopol.pl/p/pl/hf_8411/dolna_szafka_dsn-9-9.html
dolfort
18.04.12,19:49
Nedovolím si nereagovať na túto diskusiu.
Som stolár a momentálne chcem rozbehnúť vlastné podnikanie v tejto oblasti. Všetko by bolo super, avšak doslova ma štvú Polské nábytky. Neraz som sa s nim stretol pri montáži u známych. Chápal som ich čo sa týka cien, ale po rozbalení krabíc som nevychádzal z úžasu. Laminát? Čistý papier, úchytky umelohmotné, pánty s priemerom 20mm, čo udržia akurát papier, ale hovorím si ok, pre zákazníka, ktorý si takéto kúpi je rozhodujúca cena.
Rozhodol som sa tiež prejsť na výrobu takéhoto nábytku a preto počítam ceny. Ako som počítal, tak som počítal, na Slovensku vstupné náklady na výrobu sú omnoho vyššie a tak si vravím, že teda asi budem dovážať z Poľska, ale ani tam som nepochodil, síce sú tie ceny lacnejšie ako na SK, avšak ani s tými cenami som sa do ich výstupnej ceny nevpratal.
Je tu otázka teda, či nejdú s cenou dole, aj za cenu, že budú stratoví, aby nezničili okolité ekonomické systémy a potom určovali trend cien.
Pre ilustráciu Vám sem prikladám výpočty. Podotýkam, že s niektorými hodnotami som išiel už na maximálne minimum.
a tu prikladám na link Poľskej skrinky, ktorú uvádzam vo výpočtoch.
http://meble.meblopol.pl/p/pl/hf_8411/dolna_szafka_dsn-9-9.html

Poliaci sú síce hrdí na svoju vlasť, ale nemyslím si že by sa tak hromadne obetovali v prospech poľskej ekonomiky a že by to bol nejaký masový tlak na to aby zlikvidovali SK výrobcov.
Oni sú väčšinou malí živnostníci, príp. rodinné firmičky a z princípu také subjekty nemajú dostatok zdrojov na to aby mohli dlhodobo dumpovať ceny. To si môžu dovoliť len veľké nadnárodné koncerny.
Otázka teda ostáva, ako to tí Poliaci robia. Úprimne, neviem.
Trošku uberú z kvality materiálu, trošku uberú z množstva materiálu, trošku uberú z kvality práce, trošku uberú zo svojej marže, trošku nepriznajú všetko do DP, trošku nezaplatia DPH a voila = poľská cena je na svete.

Ak môžem porovnať SK stolárov, ktorí mi robili veci do domu, a PL stolárov - PL má najlepšiu cenu, ale je to trochu na úkor kvality. Všeobecne sa dá povedať že nemajú tie veci až tak dotiahnuté do precízneho detailu, a to sa týka ako materiálu, tak spracovania, tak montáže atď atď..
SK stolári, s ktorými robím, mi dajú produkt na top úrovni, spracované detaily, vysoká kvalita; ale cenovo sú asi o 1/3 drahší.

Ak stojíš o radu, profiluj sa radšej v top kvalite. Tých zákazníkov možno nie je až tak veľa, ale ver mi že stále sú ľudia, ktorí si radi zaplatia za precíznu poctivú prácu, najmä keď im dokážeš že tvoja cena je spravodlivá a primeraná. A tiež dizajn, ak budeš robiť špecifický zaujímavý dizajn, bude sa to predávať.
Poľskú kategóriu a lowcost cieľovú skupinu nechaj Poliakom. To je ako keby si chcel bežať 100m cez prekážky proti Etiópcom. Neporazíš.
tictac7
18.04.12,20:18
Poliaci sú síce hrdí na svoju vlasť, ale nemyslím si že by sa tak hromadne obetovali v prospech poľskej ekonomiky a že by to bol nejaký masový tlak na to aby zlikvidovali SK výrobcov.
Oni sú väčšinou malí živnostníci, príp. rodinné firmičky a z princípu také subjekty nemajú dostatok zdrojov na to aby mohli dlhodobo dumpovať ceny. To si môžu dovoliť len veľké nadnárodné koncerny.
Otázka teda ostáva, ako to tí Poliaci robia. Úprimne, neviem.
Trošku uberú z kvality materiálu, trošku uberú z množstva materiálu, trošku uberú z kvality práce, trošku uberú zo svojej marže, trošku nepriznajú všetko do DP, trošku nezaplatia DPH a voila = poľská cena je na svete.

Ak môžem porovnať SK stolárov, ktorí mi robili veci do domu, a PL stolárov - PL má najlepšiu cenu, ale je to trochu na úkor kvality. Všeobecne sa dá povedať že nemajú tie veci až tak dotiahnuté do precízneho detailu, a to sa týka ako materiálu, tak spracovania, tak montáže atď atď..
SK stolári, s ktorými robím, mi dajú produkt na top úrovni, spracované detaily, vysoká kvalita; ale cenovo sú asi o 1/3 drahší.

Ak stojíš o radu, profiluj sa radšej v top kvalite. Tých zákazníkov možno nie je až tak veľa, ale ver mi že stále sú ľudia, ktorí si radi zaplatia za precíznu poctivú prácu, najmä keď im dokážeš že tvoja cena je spravodlivá a primeraná. A tiež dizajn, ak budeš robiť špecifický zaujímavý dizajn, bude sa to predávať.
Poľskú kategóriu a lowcost cieľovú skupinu nechaj Poliakom. To je ako keby si chcel bežať 100m cez prekážky proti Etiópcom. Neporazíš.

...pravda pravdúca a tak krááááásne napísaná. A dá sa použiť na ktorúkoľvek oblasť ekonomických záujmov...... Prídem o klienta, lebo má lepšiu ponuku. Po roku, dvoch, troch sa vráti, že.... Proste, nechcite vidieť, v akom stave má papiere..... Keď si zráta pokuty + to čo platil + to čo musí doplatiť za prerábku = úžasne ušetril. Nehovoriac o tom, že k 70% dokladom sa už nikdy nedopracuje.....
arizona
18.04.12,20:23
Presne tak!
Je vela ludi,ktori hladaju co najlacnejsi vyrobok,nevadi im, ze je to na ukor kvality. Ti su ochotni aj s Aviou vycestovat do Polska a nakupit.

Ale z roka narok je viac ludi, ktori si uvedomuju, ze napr. nabytok nekupuju kazdy rok a su ochotni zaplatit viac,len aby mali "poctivy",kvalitny tovar.

Dnes nie je problem najst na trhu lacny polsky smejd, dnes su vyhladavani aj odbornici,ktori dokazu vyrobit kvalitny vyrobok,aj ked samozrejme za vyssiu cenu.
Drzim Ti palce a ver, ze zakaznici,ktori hladaju kvalitu a spolahlivost si ta najdu :)
Evkake
19.04.12,06:05
Presne tak!
Je vela ludi,ktori hladaju co najlacnejsi vyrobok,nevadi im, ze je to na ukor kvality. Ti su ochotni aj s Aviou vycestovat do Polska a nakupit.

Ale z roka narok je viac ludi, ktori si uvedomuju, ze napr. nabytok nekupuju kazdy rok a su ochotni zaplatit viac,len aby mali "poctivy",kvalitny tovar.

Dnes nie je problem najst na trhu lacny polsky smejd, dnes su vyhladavani aj odbornici,ktori dokazu vyrobit kvalitny vyrobok,aj ked samozrejme za vyssiu cenu.
Drzim Ti palce a ver, ze zakaznici,ktori hladaju kvalitu a spolahlivost si ta najdu :)


Hlavne daj o sebe vediet, ze robis kvalitnu pracu. Ja som nechala robit vela veci na zakazku do bytu, aj som bola mimoriadne spokojna, no k jednemu som sa dostala len uplnou nahodou, nemal a dodnes nema ziadnu prezentaciu, absolutne nic, co by ludi k jeho kvalitnej praci priviedlo. Urcite na to nezabudni, klientela by bola, len Ta musi mat aj sancu najst.
ivustek
19.04.12,06:15
Pre tých, ktorým nezáleží na cene a chcú mať pekný a kvalitný nábytok odporúčam navštíviť Krakow - centrum Witek.

http://www.witek.pl/
DanielaSL
19.04.12,06:28
No ja síce žijem pri poľských hraniciach, ale keď sme zariaďovali náš domček, tak som dala prednosť slovenským nábytkom,pretože som často zažila nekvalitu , ktorú si v Poľsku kúpili moji známi. Ale zase som sa presvedčila, že nie všetkých poľských výrobcov treba hádzať do jedného vreca. Schody nám urobili krásne, kvalitné...a aj cena bola prijateľná. A taktiež sme boli maximálne spokojní s krbom, ktorý nám robili .
No a pre zmenu v Merkury Market v Poprade sme si kúpili sprchovací kút..a toto nedoporučujem nikomu. Sú maximálne nekvalitné a náhradné diely sa už nikde pozháňať nedajú.
Ľubomír
19.04.12,17:51
Pred pár rokmi /3-4/ som kúpoval nábytky do dvoch izieb. Tiež som bol odporcom poľského nábytku a ako spravný Slovák som si kúpil náš nábytok. Výrobca bol kdesi od D. Stredy, Poviem vám, vôbec som to nemal robiť. Nábytok som reklamoval už hneď na začiatku, pretože nebolo komletné kovanie a jedna zadná stena bola praskuntá. Nábytok je labilný a drží pokope silou vôle. Viac by som si taký nábytok nekúpil.
Po tejto skúsennosti som si kúpil do druhej izby poľský nábytok, a na moje prekvapenie nebolo mu čo vytknúť. Kvalita lepšia ako naša, stabilata tiež a nechýbala ini len jedna jediná skrutka. Nábytok som kupoval na Slovensku. Tento nábytok je kvalitný, pretože ho exportujú aj do Nemecka a GB. Po tejto skúsennosti by som sa už nebál kúpiť poľský nábytok, ale samozrejme, že nie na trhu v Targu. To nie.
Martin1310
19.04.12,18:48
Je to uplne jednoduché , lacný polský nábytok je špatný stejne ako náš lacný nábytok a drahší polský nábytok je dobrý ako náš drahší nábytok len celkovo je to v polsku trochu lacnejšie aj ked porovnáte cca.rovnakú kvalitu.Tý čo tam idú hladať nábytok za čo najnižšiu cenu samozrejme kúpia ten najhorší.Mercedes za cenu trabanta proste nekupite.Bežte do polska a kupujte len podla toho čo sa vám páči a čo je kvalitné a nepozerajte na cenu a uvidíte že kúpite dobrý nábytok.Mám nejaký polský nábytok ale nie lacný a som s ním absolutne spokojný.
pivko
20.04.12,03:00
Je to uplne jednoduché , lacný polský nábytok je špatný stejne ako náš lacný nábytok a drahší polský nábytok je dobrý ako náš drahší nábytok len celkovo je to v polsku trochu lacnejšie aj ked porovnáte cca.rovnakú kvalitu.Tý čo tam idú hladať nábytok za čo najnižšiu cenu samozrejme kúpia ten najhorší.Mercedes za cenu trabanta proste nekupite.Bežte do polska a kupujte len podla toho čo sa vám páči a čo je kvalitné a nepozerajte na cenu a uvidíte že kúpite dobrý nábytok.Mám nejaký polský nábytok ale nie lacný a som s ním absolutne spokojný.
Presne tak
Ja mám tiež Polský ,ale kvalitu a určite lacnejšie kúpený ako u nás.
napr.ak by niekto neveril tak v Polsku - Nowy Sacz Delta Meble-dovoz do KE zdarma som kúpil túto detskú izbu o 30% lacnejšie ako by som dal za ňu u nás.
http://www.meblik.pl/kolekcja/23/sawanna/
http://www.mebliknabytok.sk/
http://www.mebliknabytok.sk/detsky-nabytok/10/savana/
Ferdosondo
20.04.12,03:18
Poliaci majú aj dobrý aj šmejdový nábytok. Slovač sa do Poľska vyberá za lacným nákupom. Tým pádom nakúpia lacné šmejdy a z toho vyplýva názor že v Poľsku je všetko brak. Vôbec to tak nie je, avšak za kvalitu si aj tam treba priplatiť.
wstb
09.10.12,10:48
Aj ja mám skúsenosti s poľským nábytkom, deťom sme do detskej kúpili "zostavu" v Poľsku (tiež to nebolo na trhu)- v podstate kvôli tomu, že som rátala s tým, že to popíšu, pokreslia a pod a teraz ma to aspoň netrápi :-)...ale čo sa týka kvality, tak to nie je žiadna sláva, divím sa, že to ešte po 3 rokoch drží pokope...keď sme tento rok zariaďovali obývačku, už som bola poučená a na nete som už hľadala niečo kvalitnejšie, väčšiu časť sme si vyskladali z tohto: http://www.nabytokvox.sk/nabytok/modern/obyvacia-izba/ a má to úspech (hlavne u mňa;-)
Lenamária
06.11.12,11:20
Videla som tieto kuchyne black red White v jednej predajni, ale už na prvý pohľad bolo vidieť , že to s kvalitou nie je až tak ružové
Belanova100
08.11.12,13:22
To bych nebrala, kamaradka nemá dobrú zkúsenosť.
tannislava
31.10.14,08:53
Firma fajne meble Stolarstwo Meblowe MJ & Synowie - nespolahliva, neseriozna firma, s reklamaciou neuspejete a vyroba nic moc.
vlado 33
31.10.14,11:50
Firma fajne meble Stolarstwo Meblowe MJ & Synowie - nespolahliva, neseriozna firma, s reklamaciou neuspejete a vyroba nic moc.

Aká cena, taká kvalita, Poľský nábytok je vyrábaný z riedkej drevotriesky. Upresním: z odpadu, nakupujú v SR. Slovenská drevotriesková doska je omnoho hutnejšia( tvrdšia), preto je cena iná. Najnovšie aj Slovenskí výrobcovia nakupujú PL kvôli zníženiu nákladov.
Chobot
31.10.14,12:20
Firma fajne meble Stolarstwo Meblowe MJ & Synowie - nespolahliva, neseriozna firma, s reklamaciou neuspejete a vyroba nic moc.

A v Nemecku neserióznu firmu nepoznáš?

Prečo musíš kvôli tomu spamovať?
vlado 33
31.10.14,12:46
Firma fajne meble Stolarstwo Meblowe MJ & Synowie - nespolahliva, neseriozna firma, s reklamaciou neuspejete a vyroba nic moc.

A v Nemecku neserióznu firmu nepoznáš?

Prečo musíš kvôli tomu spamovať?

Ja ti viem odpovedať: KIKA, pôvodom z Rakúska je súčasťou medzinárodnej skupiny Steinhoff z Nemecka. Predávajú ten istý lacný bordel ako Poliaci.
Stolartwo MJ
08.11.14,08:39
To to pise nasa konkurencja stale su 100 rokov za nami a maju z tym velki problem
mozem dat kontakt do vela ludi co maju nabytok od nas a su spokoji
UZ SOM NAPISAL DO MODERATORA UROBI PORIADOK Z TAKIMI TO VYPISAMI
misoft
08.11.14,08:46
Nic nie usunie. To jest je wolny debata.