jana987
02.07.09,10:50
dobry den.doteraz sme sa chodievali hrat so synom (2 roky)na dvor statnej skolky.ma to svoje vyhody pre nas.zvyka si na prostredie kam ho raz dame,su tam deti,co sa mu nesmierne paci ,a su tam bezpecne preliezacky,cisty travnik a je to hlavne ohradene,tak mam istotu,ze mu tam nic v podobe rutiaceho sa auta ,alebo bicykla nehrozi.doteraz nas odtial nik nevyhanal,a to musim podotknut,ze niesom sama,co na dvor vodi male dieta.uz roky ,podotikam,este ked ja som bola mala,sa tam smeho chodit.ale odrazu nam skolnik povedal,ze riaditelka odkazuje,ze sa tam zdrziavat nesmieme a nepraje si aby sme na dvor chodili.chcela by som sa opytat,ci moze v statnej skolne riaditelka vydat take nariadenie.za radu dakujem
chcela by som dolozit,ze tam nebolo mamiciek ako na ihrisku,ale jedna dve sme sa tam obcas tretli
Sabadka
02.07.09,10:22
Len pre informáciu, teraz už štátne škôlky nie sú, patrí to buď obci alebo mestu (podľa toho kde bývate), a je plne v právomoci riaditeľky škôlky, či ten dvor sprístupní pre verejnosť alebo nie.
Stanislav 1975
02.07.09,10:28
Len pre informáciu, teraz už štátne škôlky nie sú, patrí to buď obci alebo mestu (podľa toho kde bývate), a je plne v právomoci riaditeľky škôlky, či ten dvor sprístupní pre verejnosť alebo nie.
súhlasím, riaditelka može vydať zákaz vstupu verejnosti...
jaros5
03.07.09,05:25
dobry den.doteraz sme sa chodievali hrat so synom (2 roky)na dvor statnej skolky.ma to svoje vyhody pre nas.zvyka si na prostredie kam ho raz dame,su tam deti,co sa mu nesmierne paci ,a su tam bezpecne preliezacky,cisty travnik a je to hlavne ohradene,tak mam istotu,ze mu tam nic v podobe rutiaceho sa auta ,alebo bicykla nehrozi.doteraz nas odtial nik nevyhanal,a to musim podotknut,ze niesom sama,co na dvor vodi male dieta.uz roky ,podotikam,este ked ja som bola mala,sa tam smeho chodit.ale odrazu nam skolnik povedal,ze riaditelka odkazuje,ze sa tam zdrziavat nesmieme a nepraje si aby sme na dvor chodili.chcela by som sa opytat,ci moze v statnej skolne riaditelka vydat take nariadenie.za radu dakujem
chcela by som dolozit,ze tam nebolo mamiciek ako na ihrisku,ale jedna dve sme sa tam obcas tretli

Áno - môže, súhlas so sabadkou a stanom;
Ale ja byt p. riaditeľkou, tak využijem záujem mamičiek o ihrisko a nádvorie skoly. Treba vypracovať vhodný projektík napr. "nezamestnané mamičky" (aj v spolupráci obcou), nech sa sypú jurošíky z EU.:)
Andy Kralik
03.07.09,05:42
Treba vypracovať vhodný projektík napr. "nezamestnané mamičky" (aj v spolupráci obcou), nech sa sypú...:)

mimotemyLen to by museli riaditelia takychto institucii rozmyslat. A nie sa len stazovat ze penazi nie je... Peniaze su. Len treba mat zaujem veci posunut dopredu. A pochopit ze riaditel nie je na zakazovanie, ale na riadenie.
kaco11
03.07.09,05:55
Ja by som zbehla za riaditeľkou a zistila dôvod prečo? Možno nájdete spoločnú reč, možno sa dohodnete na nejakom riešení, kde by boli spokojné obe strany. Za to že tam pojdete nič nedáte. Maximálne Vám zopakuje svoje predošlé stanovisko.
jaros5
03.07.09,06:09
mimotemyLen to by museli riaditelia takychto institucii rozmyslat. A nie sa len stazovat ze penazi nie je... Peniaze su. Len treba mat zaujem veci posunut dopredu. A pochopit ze riaditel nie je na zakazovanie, ale na riadenie.
Totálny súhlas Andy, ale treba priznať, že sú aj šikovný riaditelia škôl;
Myslím, že si nebol až tak mimo témy ...
jaros5
03.07.09,06:15
Ja by som zbehla za riaditeľkou a zistila dôvod prečo? Možno nájdete spoločnú reč, možno sa dohodnete na nejakom riešení, kde by boli spokojné obe strany. Za to že tam pojdete nič nedáte. Maximálne Vám zopakuje svoje predošlé stanovisko.
A možno si len školník vymýšľal ...;), školníci si zvyknú ... : "Ja a pán riaditeľ sme rozhodli, .... !!!":---
eby
06.07.09,08:02
Je to určite aj preto, lebo riaditeľka nesie zodpovednosť za tento areál a v prípade, že sa niečo stane, .....
jaros5
07.07.09,19:56
Je to určite aj preto, lebo riaditeľka nesie zodpovednosť za tento areál a v prípade, že sa niečo stane, .....
Áno eby, s týmto sa dá len súhlasiť;
Len mi je veľakrát strašne ľúto, keď prechádzam okolo areálov niektorých škôl a nič sa tam nedeje. Uzamknuté, zákaz vstupu a podobne. A možno RŠ vo svojej záverečnej vyhodnocovacej správe hrdo zdôraznil(a), že sú otvorenou školou;
timike1971
09.07.09,07:35
U nás sme takisto riešili tento problém. Pre MŠ je naďalej vstup zakázaný(bohužiaľ). Ale školské dvory sú sprístupnené od-do, na vlastnú zodpovednosť, zákaz fajčenia a vodenia psov - na to upozorňujú tabule. A dodržiavanie kontrolujú mestskí policajti.
eby
09.07.09,10:27
Áno eby, s týmto sa dá len súhlasiť;
Len mi je veľakrát strašne ľúto, keď prechádzam okolo areálov niektorých škôl a nič sa tam nedeje. Uzamknuté, zákaz vstupu a podobne. A možno RŠ vo svojej záverečnej vyhodnocovacej správe hrdo zdôraznil(a), že sú otvorenou školou;
áno, súhlasím, aj ja som mala výhrady, keď boli moje deti malé, aj mne to vadilo, lebo sme nemali kľudné miesto, kde by sme nemali stresy a strach o deti a školský dvor bol zatvorený. Ale keď vidím aj druhú stranu, viem to pochopiť. Ale tiež viem, že existuje možnosť dohody, kde sa stanoví jeden zodpovedný človek a čas. A ak sa taký nájde, môže to fungovať, aspoň u nás.
buchač
09.07.09,11:23
U nás sme takisto riešili tento problém. Pre MŠ je naďalej vstup zakázaný(bohužiaľ). Ale školské dvory sú sprístupnené od-do, na vlastnú zodpovednosť, zákaz fajčenia a vodenia psov - na to upozorňujú tabule. A dodržiavanie kontrolujú mestskí policajti.

Ej , ale teraz sa musím mierniť , aby som sa nerozosmial ...

Na náš školský dvor pomaly vo večerných hodinách aby jeden išiel s devinou ...
TABULE ? Že zákaz fajčenia a vodenia psov :D, veď to by bolo to najmenšie zlo , chlastá sa o dušu :confused:bez rozdielu pohlavia a veku , od 13-14 - to nerozoznáte pri tom vývine .
Športoviská školy mám na dohľad a na počutie , keď občas zachytí moje ucho ten výrazový slovník , poviem vám , pohonič drožky z londýnskej štvrte Soho alebo cockney z East Endu zo 17. storočia by sa mal čo veru učiť .
Zaujímavé je však , že do škôlky sa tieto skupiny nejak nechodia realizovať , našťastie .

Manželku občas chodievam čakať k zástavke MHD , verte - neverte , furt mám železo zo sebou .

Ale mestických som akosi nezbadal , akurát cez deň sa prevážajú v autíčku .
A štátny to z jedného miesta vyženú , aby na druhom konci ulice žúrka pokračovala , nestíhajú ..
wagner
09.07.09,12:42
Pokiaľ mám informácie, tak používanie školských areálov a areálov MŠ určuje vyhláška. AK som si to dobre zapamätala, tak pokiaľ riaditeľ oficiálne sprístupní areál, tak je povinný zabezpečiť aj odborný dozor. A ktorý riaditeľ má na to, aby ešte aj popoludňajších hodinách platil dozor z učiteľov. Ani jeden. Dajú zákaz vstupu. U nás nikdy nebolo zvykom využívanie areálu MŠ cudzími, ale na školský dvor deti chodia bežne a to na vlastnú zodpovednosť. AJ keď teraz už menej, lebo nie je to dávno, čo riaditeľ pozval všetkých rodičov, čo im tam chodili deti a narobili škodu. Rodičia museli na vlastné náklady zohnať dosky, farbu a opraviť celú tribúnu, čo ich deti cez leto poničili. Odvtedy je tam detí málo a každý si to rozmyslí, či tam deti pustí, alebo nie.