zebricka
01.08.05,10:38
Dobry den,

mam otazocku: ak vystavujete faktury, dodacie listy, hlavickove papiere a pod... uvadza sa spravne oznacenie IČ alebo IČO?

Ja uvadzam IČO, ale jedna chytra pani to napadla, ze to ma byt IČ....

Dakujem za odpovede.....
janaGT
01.08.05,08:40
ja uvádzam IČO - identifikačné číslo odberateľa, inak ešte som nepočula, že by to bolo zle. Ale možno sa vyjadria ešte ďalší.
ondrejvla
01.08.05,08:42
Dobry den,

mam otazocku: ak vystavujete faktury, dodacie listy, hlavickove papiere a pod... uvadza sa spravne oznacenie IČ alebo IČO?

Ja uvadzam IČO, ale jedna chytra pani to napadla, ze to ma byt IČ....

Dakujem za odpovede.....
Uvádza sa:
IČO, DIČ, a ak si platiteľ DPH tak aj IČ DPH.
Takže každý, kto je zapísaný či už ako FO, alebo PO má pridelené najskôr svoje IČO! A to aj uvádzaš.
zebricka
01.08.05,08:52
Cize oznacenie ICO je spravne v zmysle presne tych troch pismen (identifikacne cislo organizacie)...... ak som dobre pochopila..... cize nie iba IČ ako identifikacne cislo, ale spravne je trojpismenkove oznacenie IČO.... (blby problem, ja viem, ale niektory dokazu vyrobit problem aj z toho, ci to ma mat pismenka dve alebo tri a ja si chcem byt absolutne ista)..... dakujem Vam vsetkym.
lenkak
01.08.05,08:54
Istotne IČO. Žiadne IČ, iba v kombinácii IČ DPH.
IČO - identifikačné číslo organizácie
IČ DPH - identifikačné číslo k DPH.
nikulik
01.08.05,09:04
zebricka, celkom ta chapem, niekedy ta ludia vedia tak zblbnut, ze si nie si ista ani tym co si si ista bola na 100%. Ja som mala takyto pripad: jedna firma nam vystavila fakturu, za nieco co sef od nich kupoval, uz ani neviem co to bolo, no a uctovnicka mi to vratila, ze postovne nezahrnul do DPH, a hlavne, ze pri IČ DPH nemal Sk. Tak mu tam sef volal, nech to opravi, no a samozrejme maďar (pri maďarskych hraniciach sidli :D ) hned zacal, ze pochybuje o znalostiach nasej uctovnicky, ze s tym sa este nestretol, pokial vie tak Sk sa pri IČ DPH pise len pri fakturovani do zahranicia, tak si trosku pohundral, opravil a poslal nam.Treba len chapat takych ludi...
janaGT
01.08.05,09:13
môj dnešný zážitok: prišla nám fa, kde IČO = DIČ. Keď som volala dotyčnej pani, ktorá fa vystavila, tak tiež nevedela pochopiť, že prečo IČO nie je to isté ako DIČ. A teraz sa s takým človekom hádajte!!!
ondrejvla
01.08.05,09:19
môj dnešný zážitok: prišla nám fa, kde IČO = DIČ. Keď som volala dotyčnej pani, ktorá fa vystavila, tak tiež nevedela pochopiť, že prečo IČO nie je to isté ako DIČ. A teraz sa s takým človekom hádajte!!!
Mala si sa jej spýtať, či obdobie jedného roka prespala, alebo či za ten čas neúčtovala! Veď to je už staré viac ako rok, nech si tí, čo to nevedia aspoň naštudujú zákon! - lebo hádanie veru nepomôže.
nikulik
01.08.05,09:33
ja zase takych ludi obdivujem, ako mozu v tom svojom obore este stale pracovat :D
lenkak
01.08.05,10:34
ja zase takych ludi obdivujem, ako mozu v tom svojom obore este stale pracovat :D
Majú len šťastie alebo veľmi trepezlivých šéfov.