Idulas
02.07.09,11:36
Ahojte poradaci,

Mam tu jeden oriesok pre Vas s uctovnym pripadne pravnym backgroundom.

Moja sro ma zivnost na maloobchod a velkoobchod. Nemam zivnost na vyrobu textilnych vyrobkov.

Povedzme, ze moja firma sa vola MOJA FIRMA. Chcem si dat vyrobit urcity druh odevu na dalsi predaj, ktory by niesol vizitku len MOJA FIRMA. Usila by mi ho firma XY, ktora vsak nikde na mojom vyrobku figurovat nebude.

Otazka je, mozem to takto urobit na zaklade terajsej zivnosti? Ja ten produkt fyzicky vyrabat nebudem, ziadnu prevadzkaren nemam, budem mat len fakturu od firmy XY, ktora mi ho vyrobi. Na vyrobku a obale vsak bude figurovat len MOJA FIRMA, takze vlastne budem vnimana ako vyrobca.

Alebo si musim dat do registra zapisat novu zivnost nieco ako „vyroba textilnych vyrobkov“ napriek tomu, ze ich fyzicky vyrabat nebudem?

Ako to Vy vidite? Kazdy nazor vitany....

Dakujem!!!

Idulas
akina
02.07.09,09:55
Ak to budete ďalej predávať ako vlastný produkt, máte mať aj živnosť na odevnú výrobu, resp. textilnú výrobu.
Idulas
04.07.09,18:15
Dakujem, Akina.

Niektori moji znami tvrdia, ze potrebujem novu zivnost, tak ako Akina, ini, ze nie, kedze to nebudem fyzicky robit. Preto som sa rozhodla napisat sem, lebo viem, ze tu sa zbiehaju mudre hlavy :-)

Prosim Vas, co si ostatni myslite? Rada by som pocula viac nazorov, ak si najdete minutku....

Dakujem!

Idulas
tetrisss
04.07.09,18:44
Podla mna, kedze ty budes vlastne iba predajca, tak na to zivnost mas, inu ti netreba, podla mna nie je dolezite, co je na vyrobku napisane. Samozrejme predpokladam, ze to bude transparentny legalny obchod medzi tvojou firmou a tou druhou. Ina vec je posudenie oznacenia vyrobku, na ktorom by mala byt podla mna aj firma, ktora dany produkt fyzicky vyrobila. Ale nie je to pravidlom ani u velkych firiem v praxi.