sedro
02.07.09,14:04
Dobrý den,
1, potrebujem do obkladačky v kúpelni vyvŕtať dve diery. Vzhladom na to, že som úplný amatér Vás prosím o radu ako na to. (aby nepraskla)
2, do obkladačky v kúpelni potrebujem "vysekať" drážku cca 5cm x 1cm, ako na to? :confused:
josiph68
06.07.09,11:19
Dobrý den,
1, potrebujem do obkladačky v kúpelni vyvŕtať dve diery. Vzhladom na to, že som úplný amatér Vás prosím o radu ako na to. (aby nepraskla)
2, do obkladačky v kúpelni potrebujem "vysekať" drážku cca 5cm x 1cm, ako na to? :confused:




diery niesu problém,ak je dobre nalepená,naklepni ju klincom a vrtaj,pomaly,ale drážka?aak nemáš karbobrúsku s rezným kotúčom na kameň,tak sa s kachličkou rozlúč
Chobot
06.07.09,11:36
Dobrý den,
1, potrebujem do obkladačky v kúpelni vyvŕtať dve diery. Vzhladom na to, že som úplný amatér Vás prosím o radu ako na to. (aby nepraskla)
2, do obkladačky v kúpelni potrebujem "vysekať" drážku cca 5cm x 1cm, ako na to? :confused:

Na dieru potrebuješ vídiový vrták (niečo takéto (http://www.naradi-modeco.cz/vrtaky-do-betonu-348.htm)) a najlepšia je vŕtačka s mechanickým príklepom. Nevŕtaj to s klasickou príklepovou vŕtačkou s pneumatickým príklepom, lebo kachličku rozbiješ len čo zapneš vŕtačku. Treba pomaly vŕtať.

Ak ti nie je ľúto jedného obyčajného vrtáka do železa, dá sa to vyvŕtať aj obyčajnou vŕtačkou, pritom ale ten vrták po pár dierach zvyčajne zničíš (vytupíš), ale dieru urobíš - najlepší je nový vrták.

A drážku jedine karbobrúskou a diamantovým kotúčom, ale pekne to nevyrežeš. Alebo navŕtať dokola tej drážky dierky a potom opatrne tú čať vylomiť.
DušanČ
06.07.09,11:57
Ja by som drážku skúsil tiež vŕtačkou, a to navŕtaním viac dierok vedľa seba a potom ťahom od jednej dierky po ďalšiu atď. Ide to pomaly, ale bezpečne. Inak dierky do kachličiek som po naťuknutí vždy robil obyčajným vrtákom na železo a bez príklepu. Neotupil sa.