Bejka74
02.07.09,18:37
Pekný večer prajem všetkým...

Chela by som sa opýtať či by mi niekto vedel poradiť ohľadom kupovania potravín do gastro prevádzky z Poľská..

ďakujem
Bejka74
09.07.09,07:13
Prosím, nemá niekto s tým skúsenosť ????.....dá sa vôbec zásobovať potravinami, mäsom gasrto prevádzka, alebo to musia byť len slovenský dodávatelia......????
Peterika
09.07.09,07:22
Môžeš nakupovať zásoby potravín do prevádzky z Poľska, samozrejme musíš mať daňový doklad a ak si platca DPH nezabudni to dodávateľovi oznámiť/ niektorým i preukázať- potvrdenie vydáva DÚ/. Nemusíš mať len slovenských dodávateľov.
Bejka74
09.07.09,07:26
ďakujem za odpoveď...takže ak nakúpim potraviny kde koľvek v Poľsku stačí mi len pokladničný blok..??? keďže len začínam s podnikaním, tak nie som ešte platcom DPH....
Peterika
09.07.09,18:23
- áno alebo faktúra s dodacím listom a príjm. pokladničným dokladom o úhrade fa , vystavená na meno firmy s IČOm a DIČOm.
luigi72
09.07.09,19:11
ďakujem za odpoveď...takže ak nakúpim potraviny kde koľvek v Poľsku stačí mi len pokladničný blok..??? keďže len začínam s podnikaním, tak nie som ešte platcom DPH....


To moze len tak v maloobchode nakupit ? :eek:
padro
09.07.09,19:34
luigi72 nechapem preco by nemohla? kde je problem?
luigi72
09.07.09,19:38
A staci potom pokladnicny blok? Nemusi mat fakturu na meno, povod a neskodnost potravin a tak dalej?

Znamena to taktiez, ze nakupis kdekolvek v EU hocijaky tovar a mozes dalej predavat na zaklade pokladnicneho bloku?
padro
09.07.09,19:44
no ja v tom nevidim problem
luigi72
09.07.09,20:06
Dobre, ja sa len pytam. :)
Ja nemam ani velkoobchod, ani malobchod, ani restauraciu...
Vzdy som si myslel, ze v predajni mozu predavat tovar len z velkoskladov nakupeny, preto ma prekvapilo, ze mozem nakupit aj v maloobchode (niekde napr. v akcii) a potom tiez predat dalej vo svojej predajni. A naozaj nepotrebuje fakturu na meno s presne rozpisanymi polozkami?
Len ma to tak zaujalo, tak som chcel vediet, co a ako. Keby som to nebodaj niekedy v buducnosti potreboval... ;)
Cila
09.07.09,20:15
no ja v tom nevidim problem

No ja v tom problém zasa vidím a veľký!!
Ak je na výrobku slovenský návod, resp. zloženie z čoho je vyrobený asi predávať môžeš, mi sme mali v obchode ananásový kompot, kúpený u nás z veľkoskladu bez slovenského popisu výrobku, prišla kontrola , pokuta 2000,-- Sk. Výhovorka, že to má zabezpečiť veľkosklad neobstála.
Over si to na hygiene , alebo veterinarov, podľa mňa slovenské štítky musia byť.
Cila
padro
09.07.09,20:28
samozrejme ze nemusis nakupovat len vo velkoobchode :)... Cila ale to uz je zase nieco ine otazka znela inak.
Cila
09.07.09,20:38
samozrejme ze nemusis nakupovat len vo velkoobchode :)... Cila ale to uz je zase nieco ine otazka znela inak.
Sorry, nevšimla som si , že je to gastro prevádzka.
Cila
ondrejvla
09.07.09,20:39
No ja v tom problém zasa vidím a veľký!!
Ak je na výrobku slovenský návod, resp. zloženie z čoho je vyrobený asi predávať môžeš, mi sme mali v obchode ananásový kompot, kúpený u nás z veľkoskladu bez slovenského popisu výrobku, prišla kontrola , pokuta 2000,-- Sk. Výhovorka, že to má zabezpečiť veľkosklad neobstála.
Over si to na hygiene , alebo veterinarov, podľa mňa slovenské štítky musia byť.
Cila

Cila,
otázka znela, či môže kupovať do gastro prevádzky tovar v Poľsku, v predajni musíš mať na základe Zákona o slov.jazyku preklad pri každom druhu výrobku, no na tanieri v reštaurácii nie... Čudujem sa ti, že ideš nakupovať tam, u nás sú už predajne poľských potravín, konkrétne mäsa, za tie isté ceny, ako aj tam. Teda, podľa toho odkiaľ si...
Bejka74
10.07.09,14:15
Ja sa chcem všetkým poďakovať za názory....áno oplatí sa to...chodievam do Poľská raz za dva mesiace na nákup potravín a ušetrím natom dosť veľa, len som nevedela či môžem takto kupovať aj do gastra, predsa to treba evidovať......
ondrejvla
10.07.09,20:13
Ja sa chcem všetkým poďakovať za názory....áno oplatí sa to...chodievam do Poľská raz za dva mesiace na nákup potravín a ušetrím natom dosť veľa, len som nevedela či môžem takto kupovať aj do gastra, predsa to treba evidovať......

A prečo by si nemohla evidovať, veď nakupuješ len tam, kde majú ERP, alebo na základe faktúry, nie na trhu.