Jennys
01.08.05,10:59
Ahojte, potrebujem súrne poradiť čo mám robiť. Dnes som dostala Oznámenie o začatí správneho konania z inšpektoriátu SOI. Ide o porušenie zákona o reklame č. 147/2001, keď som poslala nevyžiadaný mail - ponuku a dotyčná osoba sa na mňa sťažovala. Čo znamená keď mi prišlo toto oznámenie? Takže dostanem pokutu? Nechápem z čoho ju zaplatím keď som stále v mínuse. Kto mi poradí čo robiť? Ďakujem.
anto
01.08.05,09:09
Tu sa nedá nič robiť, len čakať, aká bude vysoká pokuta. Ak nie sú peniaze na pokutu, tak ich exekútor určite nájde. Nabudúce neposielať spany ani nevyžiadané e-maily.
Jennys
01.08.05,09:16
Bože, a akú asi vysokú pokutu mám čakať, však zinfarktujem. A čo ten exekútor, teraz som sa naozaj vstrašila. To znamená, že by nám mohli zobrať aj byt, alebo ako to mám chápať? Však ja podnikám sama, majetok nemám žiadny, lebo všetko je napísané na manžela. Bojím...
Jara
01.08.05,09:16
Ahojte, potrebujem súrne poradiť čo mám robiť. Dnes som dostala Oznámenie o začatí správneho konania z inšpektoriátu SOI. Ide o porušenie zákona o reklame č. 147/2001, keď som poslala nevyžiadaný mail - ponuku a dotyčná osoba sa na mňa sťažovala. Čo znamená keď mi prišlo toto oznámenie? Takže dostanem pokutu? Nechápem z čoho ju zaplatím keď som stále v mínuse. Kto mi poradí čo robiť? Ďakujem.
Píšeš 2x to isté? V devoch témach? ....:eek:
Jennys
01.08.05,09:20
Píšem to isté lebo som nevedela kde to napísať a či mi potom vôbec niekto poradí. Ospravedňujem sa.
anto
01.08.05,09:24
Výška pokuty bude uvedená v správnom konaní, taktiež pri vydaní rozhodnutia bude možnosť sa odvolať. Taktiež je možné požiadať o odpustenie pokuty, ak sa skutok stal nevedomky.
Bionda
01.08.05,09:29
Jennys pri konaní, budeš kontaktovaná a bude s tebou spísaná zápisnica zo šetrenia... treba zvážiť svoje konanie..,.. prečo si tak konala, lebo to potom môže zavážiť v posudzovaní sťažnosti ...... ak si mala pádne dôvody , určite než zápisnicu podpíšeš, napíš aj vlastné vyjadrenie......
Jennys
01.08.05,09:35
Výška pokuty bude uvedená v správnom konaní, taktiež pri vydaní rozhodnutia bude možnosť sa odvolať. Taktiež je možné požiadať o odpustenie pokuty, ak sa skutok stal nevedomky.
Moc tomu neverím, že by mi tú pokutu odpustili. Na základe čoho by mi ju odpustili, neviete poradiť? Bola to moja chyba a v inšpekčnom zázname som aj uviedla, že to bolo spôsobené mojou neznalosťou zákona, ktorý som si nesprávne interpretovala. Myslíte že takto im to bude stačiť keď im to uvediem? a tak isto ako mi osoba napísala, že podala sťažnosť, tak som pravdaže už nič neposielala.
allround
01.08.05,11:56
To že sa začalo správne konanie, ešte neznamená nič. Začal sa tým iba proces v rámci ktorého sa má zistiť či došlo k porušeniu tvojej povinnosti vyplývajúcej zo zákona, konkrétne zo zuákona o reklame.
Ak výsledok tohto šetrenia zistí, že si porušila zákon uloží ti správny orgán sankciu - zrejme pokutu.
Na to aby správny orgán usúdil a vyvodil záver, že zákon bol porušený z tvojej strany je potrebné aby sa vysporiadal so všetkými skutočnosťami, ktoré by mali vplyv na správne posúdenie tohto záveru.
Teda aj ty sa musíš v tomto konaní hájiť a uviesť skutočnosti - či už právne alebo skutkové, ktoré by svedčili v tvoj prospech.
Ja osobne si napríklad myslím, že ak nemáš v predmete činnosti svojho podnikania uvedenú reklamnú činnosť tak sa na teba nevzťahuje zákaz emailovej reklamy.
skús si doslova vyložiť § 3 ods. 2 písm c) - vymedzenie zákl. pojmov - šíriteľ reklamy
Dá sa to chápať aj tak, že šíritelom musí byť "v rámci podnikateľskej činnosti"
Jennys
01.08.05,12:01
allround, no asi to bude problém, lebo v živnosti mám uvedenú aj reklamnú činnosť, ktorú však vôbec nevykonávam ani som nevykonávala. takže asi si moc nepomôžem, ach jaj.
allround
01.08.05,12:04
tak tu už asi pomôže len bojovať, prosíkať a nariekať za čo najnižšiu pokutu :mee:
hron
01.08.05,12:49
Tag ja neviem, kukol som si tu 147/2001. Paragraf 3 odsek 7 hovori jasne ze
"Reklama sa nesmie šíriť adresne, ak adresát doručenie reklamy vopred odmieta."

ja som vyrozumel, ze po namietkach stazujuceho sa uz reklama neopakovala.
Takze on by mal dokazovat opakovanie reklamy aj po odmietnuti.
Ale mozno bola nejaka dalsia novela, panbosko vie.

hehe, mlati sa to s odsekom 6. Noale je oznamenie sucasne aj reklamou?. Reklamou sa oznamenie stava az opakovanim :-), teda, ked zapriahnem sedliacky rozum.