yoyo74
02.07.09,19:32
Chcem založiť sro, doteraz som szčo a mám ako predmet podnikania dosť veľa predmetov, chcem preniesť len niektoré a niektoré pridať - chcem medzi činnosti pridať aj elektroinštalačné práce a stavebné práce (výstavba RD)

Vie niekto poradiť na akej stránke nájsť predmety podnikania, ktoré sú viazané na vzdelanie resp. prax ?
Ak mám elektrotechnickú fakultu môžem si za predmet podnikania dať elektroinštalačné práce bez toho ze by som musel mať zástupcu?
Vie niekto zaslať alebo poradiť stránku na splnenie podmienok pre viazané žinvnosti, resp. predmety podnikania...ide mi teraz o stavebnú činnosť....a jej možné varianty

ďakujem za Vaše rady
andreaS
02.07.09,17:35
http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-1-1-2009-a.html skoro uplne na konci je priloha c.2 a v nej su vymenovane viazane zivnosti a podmienky :)
akina
03.07.09,04:38
Chcem založiť sro, doteraz som szčo a mám ako predmet podnikania dosť veľa predmetov, chcem preniesť len niektoré a niektoré pridať - chcem medzi činnosti pridať aj elektroinštalačné práce a stavebné práce (výstavba RD)

Vie niekto poradiť na akej stránke nájsť predmety podnikania, ktoré sú viazané na vzdelanie resp. prax ?
Ak mám elektrotechnickú fakultu môžem si za predmet podnikania dať elektroinštalačné práce bez toho ze by som musel mať zástupcu?
Vie niekto zaslať alebo poradiť stránku na splnenie podmienok pre viazané žinvnosti, resp. predmety podnikania...ide mi teraz o stavebnú činnosť....a jej možné varianty

ďakujem za Vaše rady
Elektroinštalačné práce ako činnosť sa už nezapisujú do ŽL, uvádza sa remeselná živnosť: montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení ( opravy to nezahŕňa ), ak chceš robiť aj opravy, musíš si dať zapísať viazanú živnosť: opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení.
čo sa týka stavebných prác, tie paradoxne vo veľkom rozsahu prešli do voľných živností: uskutočňovanie stavieb a ich zmien
zahrňuje uskutočňovanie jednoduchých stavieb, drobných stavieb a ich zmien ), pozri Zoznam odporúčaných označení voľných živností a ich bližšie vymedzenie.
yoyo74
04.07.09,07:42
Takze ta remeselná živnosť: montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení je volna zivnost, lebo nie je uvedena v prilohach 1 az 3 zivnostenskeho zakona ...
Nevidim tam ani:
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
-Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
Tie by mali byt tiez asi volne ... ?
akina
06.07.09,04:43
Takze ta remeselná živnosť: montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení je volna zivnost, lebo nie je uvedena v prilohach 1 az 3 zivnostenskeho zakona ...
Nevidim tam ani:
- Uskutočňovanie stavieb a ich zmien
-Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
Tie by mali byt tiez asi volne ... ?
Remeselná živnosť:montáž, rekonštrukcia a údržba ... je uvedená v prílohe č. 1,
uskutočňovanie stavieb a ich zmien je voľná živnosť, nájdeš to v Zozname odporúčaných označení voľných živností, už som to raz písala.
komeska
07.07.09,18:08
Zdravim, mohli by ste mi prosim poradit? Prave cakam s s.r.o na zapis do obchodneho registra. Myslela som si, ze sa tam zapise do 5 pracovnych dni, ale nestalo sa tak. Vedel by mi niekto poradit? Dakujem
zalobaba
07.07.09,19:17
Zdravim, mohli by ste mi prosim poradit? Prave cakam s s.r.o na zapis do obchodneho registra. Myslela som si, ze sa tam zapise do 5 pracovnych dni, ale nestalo sa tak. Vedel by mi niekto poradit? Dakujem
Najlepšie informovať sa priamo na príslušnom OR. Možno sa niekde spravila chyba a OR zápis odmietol.....