Luna
01.08.05,11:01
Robím úhrady vydaných faktúr do zahraničia.
Úhrady boli v EUR,do hlavnej knihy som ich účtovala prepočtom na SK.
Chcela by som si vytlačiť pokladničnú knihu,ale túto mi tlačí len v Sk,nie aj v EUR.
Vlani leď som účtovala len pokladňu tak sa mi dala pekne vytlačiť pokladničná kniha, kde som pekne videla pohyb pokladne v EUR a zaroveň aj v Sk.
Pri pohľadávkach táto možnosť nie je?
anto
01.08.05,09:14
vo vydaných faktúrach - listuj - zahraničné, zadať menu a ide to. Alebo voliteľné zostavy, tam urobiť zostavu, kde sa nachádza zahraničná mena a potom vybrať zo súboru faktúr len zahraničné a len jedného, alebo viacerých odberateľov.
lenkak
01.08.05,09:33
Dala si si úhradu pokladňa analitika cudzia mena -EUR?
Luna
01.08.05,10:28
Lenka,áno dala som. Tlačila som si zostavu výstupy,pokladňa cudzia mena,analitika a ono mi vytlačí peknú zostavu ale bez EURa.
lenkak
01.08.05,10:33
Tak potom Ti euro pokladňu vytlačí iba pri VPD.
Daj si vytlačiť zahraničný VPD, resp PPD.
Valika
11.03.06,12:41
Ako si vytlačím vatutovú pokladňu v MRP aby bola aj v EUR aj v SK? A ako si vytlačím príjm. a výdavk.doklad v zahr.mene? aký typ použiť? Dakujem veľmi pekne.
ondrejvla
11.03.06,17:23
Ako si vytlačím vatutovú pokladňu v MRP aby bola aj v EUR aj v SK? A ako si vytlačím príjm. a výdavk.doklad v zahr.mene? aký typ použiť? Dakujem veľmi pekne.

Valika,
napíšem ti ako je to v MRP DOS, keď si dáš voľbu pokladňa, nastav sa na riadok pokladne, daj si "O" a doplň názov meny. Potom sa ťa pri tlači bude pýtať, či chceš tlačiť v Sk aj EUR, PLN,CZK...
Ak máš MRP WIN, tak musíš čakať kým sa neozve niekto, kto účtuje v tomto softe, alebo počkať do nedele na Lenkak.
Valika
12.03.06,08:00
Dakujem mám MRP Win a tak mi tá "naša Lenka" veľmi chýba. Musím počkať no čo už úspešný prac.týžden prajem všetkým.
lenkak
12.03.06,19:58
Už som tu.
Valutová pokladňa: Denník,, Výstupy, Pokladňa, a zvoľ si predlohu výstupnej zostavy č 02. Pokladňa - cudzia mena.A vyber si prislúchajúcu pokladňu podľa analytiky napr. 211002 (CZK)
lenkak
12.03.06,20:02
Zahr. pokladničný doklad:
Si nastavená na doklade, ktorý si chceš vytlačiť. Pôjdeš na Výstupy, Pokladničný doklad, Výstupna predloha č. 10. - Pokladničný doklad v zahr. mene.
Valika
13.03.06,11:49
Lenka snažím sa vytlačiť napr.PPD v EUR ono mi ukáže účel platby napr. 50,-EUR ale slovom už len v Sk ani rozúčtovanie tu na doklade nie je, takže jedine že by som si to upravila editáciou, však? Dakujem pekne úspešný týžden pracovný prajem všetkým.
lenkak
13.03.06,15:18
Editácia - áno, treba vyskúšať
A keby si si vytlačila predlohu č. 1 a tam sa Ti nezhoduje informatívna položka v EURo? Ak sa jedná o Euro menu.
Valika
14.03.06,11:49
Kurz EUR ten iformatívny kde sa dá zmeniť? ono mi ukazuje dakú čiastku v EUR ktorá mne nevyhovuje.Vdaka.
lenkak
14.03.06,17:51
Viem kde sa nastavujú ostatné kurzy, ale na tento informatívny som zatiaľ neprišla.
Valika
15.03.06,07:04
Tie ostatné kurzy sa nastavujú myslíš pri DF a VF ? Alebo kde? Takže ten informatívny neviem zmeniť. Vďaka pekný dník.
lenkak
15.03.06,16:32
Kurzy si vieš nastavovať: - Nastavenia - denník - kurzy. Stačí mať zapnutú editáciu a môžeš si napísať hocijaké obdobie, nieln čo potrebuješ k faktúram. Ináč tie čo si mala použité na fa. by sa Ti tu mali zobraziť.
Valika
16.03.06,06:52
Vdaka zas som o niečo mudrejšia, pekný dník prajem.
zuzana
16.03.06,13:44
Potrebujem súrnu pomoc, potrebujem naúčtovať do val.pokladni kurzový rozdiel MRP pod Win. a neviem ako, vôbec mi potom nesedí poklad.v cudzej mene, aký je presne postup.
Mám to kurz.zisk.
Dám pokladňu a potom spravím príj.doklad alebo ako.Akú čiastku v zah.mene mám dať?Neviem s tým ani pohnúť.
Vlasta
16.03.06,13:58
Potrebujem súrnu pomoc, potrebujem naúčtovať do val.pokladni kurzový rozdiel MRP pod Win. a neviem ako, vôbec mi potom nesedí poklad.v cudzej mene, aký je presne postup.
Mám to kurz.zisk.
Dám pokladňu a potom spravím príj.doklad alebo ako.Akú čiastku v zah.mene mám dať?Neviem s tým ani pohnúť.
Kurzový rozdiel zaúčtuješ v denníku, zápisom 211AE/663, čiastka len v Sk, vynuluj čiastku v cudzej mene, lebo tá Ti zostáva rovnaká.
lenkak
16.03.06,15:12
Dám pokladňu a potom spravím príj.doklad - áno, bez zahr. čiastky.
Jana Acsová
16.03.06,15:40
Účtovali sme KR ale nevystavovali sme pokladničný doklad (podľa môjho názoru by sa ani nemal vystavovať, nakoľko nedochádza k reálnemu príjmu ani výdaju). Zaúčtovali sme zápis napr. 211/663 iba v Sk a vymazali cudziu menu tak ako sa uvádza v príspevku predo mnou. Aj pokladničnú knihu následne vystavilo správne t.j. v pohybe v Sk, bez pohybu v zahraničnej mene a zostatky v oboch menách súhlasia.
zuzana
17.03.06,05:43
Ale keď tam nedám kurz ani zahr.čiastku tak mi čiastka v Sk zmizne.
lenkak
17.03.06,15:32
Napíš len v SK.
Lenka1979
18.04.07,12:01
Lenka, a nevieš mi poradiť ako urobiť valútovú pokladňu v MRP win - PÚ, tak aby mi zobralo kurz zmenárne? Jedná sa vlastne o to, že šéf bol na služobke v ČR a zmenil si tam 2000 sk, za čo dostal 1360 CZK, ako to mám zadať do valutovej pokladne, aby mi stále neprepočítaval kurz NBS a nevznikol mi kurzový rozdiel? Ako to mám potom zaúčtovať v účt.denníku?
Ďakujem veľmi pekne....
lenkak
18.04.07,16:44
V Nastaveniach, denník - kurzy, sem si nahoď potrebný kurz, a až tak sprav zápis v denníku, aj keď v tvojom prípade je malý rozdiel, ale kvôli zaokrúhleniu.