peter25xx
03.07.09,08:24
Neviem, či som nadpis správne sformuloval. Ide mi konkrétne o niečo takéto: Z veľkoobchodu si idem kúpiť notebook. Bude mi slúžiť na moju činnosť, nie na ďalší predaj. Žiaľ, tento veľkoobchod predáva notebooky bez OS. Preto chcem kupiť windows z iného veľkoobchodu. Ale nechcem kupovať krabicovú verziu, iba OEM. V licencii OEM sa píše, že "OEM produkt a počítač nebo komponenty musí být uvedeny na společném nákupním dokladu. OEM produkt není určen k samostatnému prodeji pro účely legalizace. "
Keďže mám ako jednu z činností predaj a aj sa predajom počítačov/komponentov v blízkej dobe plánujem venovať, môžem ako predajca spraviť takú vec, že kúpim notebook, zvlášť OEM, nainštalujem a predám sám sebe (vystavím faktúru)? Aby som to mal spoločne na jednej faktúre. Neviem. Poraďte, ako to spraviť, aby som mal ten OS legalny a mohol ho používať na podnikanie.
Len začínam, takže ešte nemám veľké skúsenosti. Ďakujem za radu!
micamichal
06.07.09,14:29
Co sa tika tej OEM verzie pre tvoje osobne ucely resp. podnikanie nemusis ani sam sebe vystavovat fakturu. Ty ako predajca si len povinny predavat OEM Windows aj s PC ci notebookom. Nemas sa coho bat kludne to tam nainstaluj a nemusis sa ani hrat s fakturamy.
viktorviktor
08.07.09,12:13
Otázkou zostáva čo je OEM verzia, v počítači ktorý je zakúpený je síce inštalovaný OS. Je priložené CD s operačným systémom k PC? OEM verzia je na veľkom počte PC, no niekto musí mať originál. Vyzná sa v tom niekto?
viktorviktor
10.07.09,12:19
k veci

Vážení partneri,

radi by sme vás informovali o zmene spôsobu legalizácie operačného systému Windows. K tejto zmene prišlo 1. januára 2009.

Do 31. decembra 2008 bolo možné predávať OEM licencie operačného systému Windows XP a Windows Vista samostatne, bez nutnosti predaja licencie s novým počítačom. Toto......

celé znenie na https://www.microsoft.com/partner/subsites/slovakia/legalizacia/default.htm