Daniela1010
03.07.09,09:53
Chcela by som sa opýtať, či aj z vás má niekto ten problém, že po otvorení tlakového hrnca, v ktorom som varila napr. kuracie krídla alebo bravčové kosti mi celá kuchyňa smrdí tzv. vajcovkou. Neviem čím to môže byť. Hrniec som kúpila v decembri 2008, používam ho takmer denne, pretože trupy, krídla a brav. kosti varím pre psa. Podotýkam, že nejde o žiadne staré smradlavé mäso, ale čerstvé, ktoré by som koľkokrát zjedla aj ja, ale čo by som zas dala psovi, že? Zo čiatku som tento problém nemala, pozorujem to až posledný mesiac. Žeby už bolo opotrebované tesnenie, alebo niečo s ventilmy?
wegamizi
03.07.09,08:12
Ked je tlakovy hrniec z nerezu, to by nemalo byt. Ak je z ineho materialu, treba reklamovat. To predsa nieje mozne:eek:
jajko50
03.07.09,08:18
Neviem, či som dobre pochopil ako píšeš, že smrdí po otvorení?? Po otvorení ak ho máš odložený dakde v linke a nepoužívaš ho? Ak je to tak, tak to ho potom nesmieš pri nepoužívaní zatvárať.
nepochybujem ani na chvíľku, že bol po použiťí perfektne umytý.
To ozaj nechcem.
Daniela1010
03.07.09,08:48
Myslím po otvorení, hneď ako som dovarila a nechala ho vyfúknuť. Jedlo z neho nesmrdí, len ten vzduch, ktorý pri otvorení unikne von a cítiť to v celej kuchyni. fakt neviem čím to je. ventile treba nejako špeciálne čisiť? ja ich len vyplachujem vodou.
bupi
03.07.09,11:38
Skus v nom uvarit nieco ine, zeleninu alebo nechat prevriet vodu s octom, ten odstranuje pachy.Ale tak, aby to preslo ventilom, teda riadne pod tlakom.